Skocz do zawartości

[112] A.P. (Ruchome piaski)


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak byś nazwał swoją kompozycję tak realnie, bo ruchomych piasków to nie przypomina.

"Ruchome piaski" pojawiły się jak pierwszy raz użyłem piachu i zbrojnik każdym swoim poruszeniem zmieniał geometrię dna i rośliny wysyłał ku powierzchni. Trochę się zmieniło, dlatego teraz piaski są w nawiasie. Jakoś nie czuję potrzeby zmieniania tego na coś innego.

 

Postawię Cię w niezręcznej sytuacji kiedy poleciłeś jednemu koledze studiować forum, a sam masz tak proste kłopoty z parametrami wody.

Całkiem możliwe, że sam nie doczytałem wszystkiego. Nie jestem niestety tak pro, jak np. Ty i nie podaję skroplonego CO2. I nawet nie wiem czemu tłumaczę się komuś, kto ukrywa się w cebuli...

 

I nie sądzę, że udało Ci się wypatrzeć nurzańca w tym akwarium. To co widzisz to nie jest nurzaniec. Przykro mi.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie tam się podobają proste aranżacje :)  Tak zwane mono-roślinne ;)

Już kiedyś komuś pisałam, że czasem sagittaria "robi" za nurzańca, więc czemu nie w tym przypadku? 

Nie wiem tylko, czemu przeszkadzało ci, że zdominowała ci ona w pewnym momencie zbiornik? Teraz byłoby to nawet wskazane. Tak więc czekam na "trawiasty" busz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałeś się do tablicy, teraz połowa forum czeka na prezentację Twojego akwarium :) Nie zawiedź nas i udowodnij proszę,że potrafisz coś więcej niż:

O widzę że żeby pisać w galeriach trzeba pokazać swoje szkło, na innych forach jak np.RA nie jest to obowiązkiem a udowadnianie komuś czegoś to przestarzały trik który na mnie nie działa.

Nie rozumiem po co te lajki? To forma by kogoś dowartościować?

Ahr.

Post 7 strona 1.

 

Od restartu minął miesiąc. Większość roślin już ruszyła. Jeszcze trochę nurzaniec nie może się pozbierać, ale mam nadzieję że się namyśli.

I może kiedyś uda się trochę pistii na taflę dostać.  ;)

To ja już sam nie wiem co to za roślina skoro wcześniej była nurzańcem :lol:

No, ale mogę się mylić , łudząco podobna.

Edytowane przez weder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

a udowadnianie komuś czegoś to przestarzały trik który na mnie nie działa.


Tutaj chodzi tylko o to, by Twoja opinia nie była jedną z tych "Nie znam się, ale się wypowiem".

Bo o gazach to już powiedziałeś co wiedziałeś. Teraz pokaż akwarium :).

Było już tutaj kilkunastu takich jak Ty i zawsze kończyło się to w taki sam sposób :).  
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tutaj chodzi tylko o to, by Twoja opinia nie była jedną z tych "Nie znam się, ale się wypowiem".

 

Bo o gazach to już powiedziałeś co wiedziałeś. Teraz pokaż akwarium :).

 

Było już tutaj kilkunastu takich jak Ty i zawsze kończyło się to w taki sam sposób :).  

Muszę Cię zmartwić, bo widzę że zapomniałeś co to jest wolna wola.

Nie wywrzesz na mnie presji, bo niby dlaczego miało by się to udać?

Najpierw muszę się przekonać czy w ogóle warto, na razie jestem za nie po przeczytaniu kilku tematów i nie lubię wybiórczego cytowania treści jak się komuś nie podoba bo już nie wie do czego się przyczepić, dodatkowo drażniące są ciągłe wpisy na czerwono. Na żadnym forum tego nie widziałem tak nagminnie, ale ok, to nie moja sprawa, a mój wybór.

Jeśli chodzi o to czy się ktoś zna czy nie to obiektywnym okiem sam oceń to akwarium i bądź szczery, nie trzeba być znawcą by coś takiego negatywnie ocenić czy założyć takie akwarium, dodanie znaku wodnego to już śmiech na sali, kto by chciał kopiować takie zdjęcie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to się porobiło :o

-Przerybione akwaria, wymagania ryb w doopie - OK :)

-XXXW/L, brak cienia, solarium - OK :)

-Sztuczne "ozdoby" - OK :)

 

-Naturalne akwarium, w którym patrzy się na wymagania ryb - Najgorsze i ogólnie do doopy  :wsciekly:

 

 

Akwarium jest bardzo ładne :) Dzisiaj i ja się zabrałem i poszedłem po parę gałązek wierzby mandżurskiej i brzozy do akwarium. Zobaczymy co mi z tego wyjdzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeśli chodzi o to czy się ktoś zna czy nie to obiektywnym okiem sam oceń to akwarium i bądź szczery


Zawsze staram się być obiektywny.

Mam być szczery? Ok!


To więc tak. Akwarium wygląda bardzo naturalnie i podoba mi się mały brak rozgraniczenia na tzw. "przedni/ środkowy/ tylny plan". Dodałbym liści bo tych jest przymało.

Kwestie funkcjonalne- brakuje mi paru łupin jakiegos kokosa/ paru większych korzeni, które byłyby rozgraniczeniem terytoriów przyszłych Apistogramma.

Deszczownice ustawiłbym na bocznej ścianie lub zrezygnował z niej całkowicie.

Ale w ogólnym rozrachunku akwarium jest ładne i nie rozumiem spinki pt.

 

Każdy potrafi nalać wody, nasypać piachu i zasadzić nurzańca wśród korzeni.
 

Bo przecież czym jest aranżowanie zbiornika? Nie ma co idealizować tego. Akwaria biotopowe/ środowiskowe mają być naturalne, a nie robione od linijki więc nie ma tutaj większej filozofii aniżeli wrzucenie piasku, korzeni, zamieszać chochlą i tyle :)

RA to inna szkoła. Pomijajac kwestie męczenia ryb to aranżowanie takich zbiorników ma swoje definicje i prawa, których w akwarystyce biotopowej nie ma :). Ja tam lubie akwaria roślinne, ale nie ma co tego porównywać do naturalnych zbiorników.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porządku, czyli to akwarium biotopowe.  Jakoś umknęło to mojej uwadze. :D

Jaki biotop przedstawia, w tytule powinno być coś na ten temat napisane.

Każdy ma inny gust, a o tym się nie powinno dyskutować.

 

 

Deszczownice ustawiłbym na bocznej ścianie lub zrezygnował z niej całkowicie.

Ja bym ją przede wszystkim wyczyścił z glonów przed zrobieniem zdjęcia.

Edytowane przez weder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do czyszczenia z glonów deszczownicy to się z tobą nie zgodzę. Mi też czasem się zdarza robić zdjęcia pod wpływem impulsu i wystawiać je potem w necie. Nie uważam tego za jakieś fopa. Z twojej strony to trochę czepialstwo. Jak ty nie masz glonów w akwarium to gratuluję bo rzadko takie widuje. Co do samego akwarium to jakiegoś strasznego parcia na biotop to przykro ale nie widzę ,bardziej wygląda mi to na akwarium żyjące bez dużej ingerencji człowieka. Takie lubię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co do samego akwarium to jakiegoś strasznego parcia na biotop to przykro ale nie widzę ,bardziej wygląda mi to na akwarium żyjące bez dużej ingerencji człowieka.
I to jest bardzo dobre określenie tego co się w tym szkle znajduje. To kwintesencja mojego lenistwa, pozbyłem się roślin wymagających ode mnie czegokolwiek, zostawiłem te które same dadzą sobie radę. To nie biotop, to nie kompozycja nad którą myślałem trzy tygodnie po nocach.

 

 

Ja bym ją przede wszystkim wyczyścił z glonów przed zrobieniem zdjęcia.
Wiesz, gdzieś tak od pół roku próbuję sobie wmówić, że trzeba wyczyścić węże od kubła. Nie chce mi się.

W wersji z pierwszej strony był nurzaniec, ale mu nie szło. W okolicach strony drugiej był restart i nurzańca zostały trzy sadzonki, ale tak mikre, że na zdjęciach go nie widać. Ta trawa to sagittaria subulata, pozwala sobie rosnąć w dowolny sposób.

 

A jak tak bardzo ten znak wodny Cię wkurza na tapecie to napisz po prostu, podeślę Ci linka do wersji bez niego. ;)

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jesteś najbardziej leniwym z akwarystów jakich zdążyłem poznać lub tryb życia nie pozwala Ci na ogarnięcie czegoś bardziej skomplikowanego niż dodanie znaku wodnego do fotki i zrobienia /pokazania tak prostego akwarium, które pokazujesz na forum. Pokazujesz fotkę, więc licz również na negatywne komentarze, ( bardzo pomocne jak ktoś ma lenia i nie ma ochoty lub się zapuścił od ochów i achów) nie jestem z kręgu Twoich znajomych , nie znam Cię i na chłodno oceniam to co widzę. Gdzieś tu na forum czytałem że moderator powinien być wzorem do naśladowania. Jak patrzę na akwarium, to mam wątpliwości, a jak widzę taki temat http://forum.superakwarium.pl/topic/46598-ahr-sam-si%C4%99-puknij-w-%C5%82eb-ty-chamie/  tojestem w szoku że jeszcze nim jesteś, może to norma, nie wnikam

 

 

Co do czyszczenia z glonów deszczownicy to się z tobą nie zgodzę. Mi też czasem się zdarza robić zdjęcia pod wpływem impulsu i wystawiać je potem w necie. Nie uważam tego za jakieś fopa. Z twojej strony to trochę czepialstwo. Jak ty nie masz glonów w akwarium to gratuluję bo rzadko takie widuje. Co do samego akwarium to jakiegoś strasznego parcia na biotop to przykro ale nie widzę ,bardziej wygląda mi to na akwarium żyjące bez dużej ingerencji człowieka. Takie lubię. 

.Masz gust jaki masz i nikt tego nie zmieni.

Próbujesz się podlizać moderatorowi, tak to widzę.

Teraz napiszę dlaczego tak uważam. Na wszelkich serwisach akwarystycznych jakie znam każde zdjęcie z glonami na szybach czy mediach jest komentowane negatywnie dzieje się tak dlatego że ludzie oceniają Twoje akwarium głównie na podstawie zdjęcia, bo na nim widać efekty Twojej opieki nad akwarium jak i również wiedzy pod kątem akwarystyki, szacunek dla innych też niektórzy biorą pod uwagę kiedy ktoś zauważy że nawet nie potrafił doczyścić akwarium przed zdjęciem a skoro tak to widać jak wygląda dalsza opieka.. Jak ktoś wystawia zaniedbane akwarium to i noty lecą niżej, o deszczowni tylko wspomniałem, więc nie ma się co pienić..Szczery będę i powiem że w swoim akwarium również widuję glony, to naturalne zjawisko w każdym akwarium nawet nie wiem jakimi markowymi nawozami będzie nawożone, to mała ilość glonów zawsze będzie, jednak wystawiając swoje akwarium na forum należy oceniać to co się widzi, nie bacząc na względy czy koleżeństwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokazujesz fotkę, więc licz również na negatywne komentarze, ( bardzo pomocne jak ktoś ma lenia i nie ma ochoty lub się zapuścił od ochów i achów) nie jestem z kręgu Twoich znajomych , nie znam Cię i na chłodno oceniam to co widzę.

Bardzo dziękuję, nie zamierzam jednak zmieniać mojego podejścia do akwarium. Nie odczuwam jakiegoś imperatywu do permanentnego wsadzania łap do zbiornika. Szyb nie czyszczę bo nie mam takiej potrzeby, oprócz tej nieszczęsnej deszczownicy mam także sinice w podłożu, ale też mało mnie obchodzą. A że jestem bardzo leniwy, to ten mój "rozwój" akwarystyczny postępuje bardzo powoli.

 

Chyba jesteś najbardziej leniwym z akwarystów jakich zdążyłem poznać lub tryb życia nie pozwala Ci na ogarnięcie czegoś bardziej skomplikowanego niż dodanie znaku wodnego do fotki i zrobienia /pokazania tak prostego akwarium, które pokazujesz na forum.

Jestem tak leniwy, że w żaden sposób nie mogę pojąć co tak skomplikowanego i ogarniętego jest w Twoim akwarium. A że sam nie jesteś asem akwarystycznym zupełnie mi lotto, żeś się do mnie przyssał.

 

jednak wystawiając swoje akwarium na forum należy oceniać to co się widzi, nie bacząc na względy czy koleżeństwo.

Oczywiście. Nie ma też co liczyć na specjalne superrangi za zostawianie kasy w forumowym sklepie. Muszą Cię tam bardzo lubić.

 

Na wszelkich serwisach akwarystycznych jakie znam każde zdjęcie z glonami na szybach czy mediach jest komentowane negatywnie dzieje się tak dlatego że ludzie oceniają Twoje akwarium głównie na podstawie zdjęcia, bo na nim widać efekty Twojej opieki nad akwarium jak i również wiedzy pod kątem akwarystyki, szacunek dla innych też niektórzy biorą pod uwagę kiedy ktoś zauważy że nawet nie potrafił doczyścić akwarium przed zdjęciem a skoro tak to widać jak wygląda dalsza opieka.

Aquascaping to taka dziwna akwarystyka. Tutaj jednak wolimy inną formę tego hobby i bardziej jarają nas inne zbiorniki. Amano nie jest naszym guru. Substraty to zło. I doceniamy tu wiedzę akwarystyczną. I humanitarne traktowanie naszych podopiecznych. Nie klepiemy się po pleckach za wypolerowane rurki od filtra, nawet nie wyjmujemy ich z akwariów do zdjęć. Sorry, taki mamy tu klimat. Jeśli tak bardzo Cię to boli, to chyba faktycznie źle trafiłeś.

  • Lubię to 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weder, nie rozumiem po co tak usilna krytyka, skoro znasz i rozumiesz różnice pomiędzy typami akwariów. Czytałeś niniejszy temat zatem wiesz, że Ahr chce iść w stronę środowiska Ameryki Południowej i planuje celować w któreś z tamtejszych pielęgniczek. Nie musi więc mieć konkursowo wyglądającego baniaka - otwarcie mówi o tym, że zależy mu na minimalnym nakładzie pracy. Prowadzi akwa w taki sposób, że może sobie na to pozwolić, zatem ma dokładnie to co chciał osiągnąć.

 

Nie jest to pierwsza wersja tego zbiornika ani pierwszy temat poświęcony mu w galerii. Ahr miał wcześniej w tym szkle roślinniak, który z pewnością bardziej trafiałby w Twój gust. Jednak celowo dokonał zmian, dzięki którym m.in. może sobie teraz z czystym sumieniem pozwolić na wspomniane "lenistwo". Jak wiadomo im mniej grzebania w akwarium oraz ingerowania w jego wygląd, tym lepiej dla obsady - dlatego wielu z nas decyduje się na owo lenistwo bardzo świadomie ;)

Zaś co do glonów to uważam, że zbiornik powinno się pokazywać w takim stanie, w jakim samemu widzi się go na co dzień. Ale to oczywiście moja osobista opinia, nikomu jej nie narzucam ani nie wchodzę w tyłek (kto mnie zna ten dobrze wie gdzie mam czyjeś sympatie lub ich brak).

 

Istnieją różne typy akwarystyki, na tym forum skupiamy się przede wszystkim na komforcie zwierząt, a nie na różnorodności i układzie flory, czy też na braku śladowej ilości glonów na elementach wystroju. Nie jesteśmy z resztą żadnym wyjątkiem pod tym względem. Niektóre praktyki preferowane na RA skrajnie różnią się od naszych, dlatego porównywanie stanowisk obu społeczności jest bez sensu - każda ma inne priorytety.
 

Forum służy do dyskusji i wymiany poglądów, krytyka też jest tu bardzo powszechna i mile widziana, ale najlepiej aby była konstruktywna... Psycho39 wyraził swoje zdanie, odmienne niż Twoje, a Ty piszesz o podlizywaniu się. Mówisz o byciu obiektywnym, na SB wspomniałeś chyba coś o szacunku/kulturze - odnieś to do swoich postów w tym temacie. Nastawienie widoczne w wypowiedziach innych Użytkowników jest sprowokowane wyłącznie tonem Twoich własnych a nie jakimś koleżeństwem :) Sam sprowadziłeś rozmowę do tego średnio przyjemnego poziomu.

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapomniała pani dać lajka, jak poprzednio. :lol:

W tkwi problem że skupiacie się na dobru zwierząt że zapominacie o roślinach i wyglądzie akwarium, a to idzie bardzo łatwo pogodzić.

Można owszem pokazać akwarium np. bez znaczącej ingerencji po miesiącu, ale trzeba o tym napisać.

Tu widzę akwarium którym autor chce się pochwalić/zaprezentować, po to min. zdjęcie wyostrzył i przyciął i kto wie co jeszcze :D zostawiając zaglonioną deszczownię i sinice nad którymi nie potrafi jak widać zapanować. Powszechnie jest wiadomo że, akwarium jest odzwierciedleniem wiedzy posiadacza i można śmiało przytoczyć ku temu krążące powiedzenie " Pokaż mi swoje akwarium a się przekonam jaka jest Twoja wiedza" czy "Jak Cię widzą tak Cię piszą".

Ahr ma co ma i już nie komentuję dalej, jak mu tak dobrze, to w porządku.

 

 

  Mówisz o byciu obiektywnym, na SB wspomniałeś chyba coś o szacunku/kulturze - odnieś to do swoich postów w tym temacie. 

Czy rozmowa z panią powinna być prowadzona na podstawie printów z SB?

Ja tam nikogo od trollów nie wyzywałem a Paragon mnie tak, on ma 19 lat ja mam 40, niech teraz pani mi powie czy takie zachowanie jest tutaj normą? Nie mi powinna pani pisać o kulturze.

Jeśli tak, to należało by traktować takich z wzajemnością

Wiem że prawda o sobie boli i nie każdy ma odwagę to przyjąć.

Gdzie wyraziłem się nie kulturalnie?

Gdyby tak było to już powinienem być za to wynagrodzony warnem, a takiego nie mam, więc pani rewelacje odnośnie braku kultury są wyssane z palca :roll:  :icon_e_biggrin: .

Tak wygląda mój obiektywizm pani Luno.

 

 

 

.

Edytowane przez weder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No akwarium ma się całkiem nieźle. Także preferuje akwaria biotopowe od typowych ogólniaków, czy roślinnych. Bardziej mnie to kręci i za nic nie oddał bym swojego BW za najpiękniejszego roślinniaka.

Jak sprawa z parametrami wody? Zamiast kwasu octowego bezpieczniej było by użyć HCl. Chlorki występują w wodzie naturalnie, a octany już nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Akwarium ma już 5 miesięcy. Oprócz nieszczęsnych sinic w podłożu jak na razie nadal brak glonów.

Bojownik jakiś czas temu wrócił do 30l.

Parametry z dzisiaj: KH - 3; GH - 3; pH - 6,9; PO4 - 1,2; NO3 - 3.

 

gallery_8283_311_159199.png

 

I w popołudniowym słońcu:

gallery_8283_311_812817.png

 

E:

gallery_8283_311_1817154.png

Edytowane przez ahr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Po 4,5 roku padł moduł 24W aquaela (trochę się obawiam, że niedługo dołączy do niego drugi), w związku z tym nastąpiły pewne zmiany w oświetleniu. Zamiast modułu 24W 6500K są dwa moduły Leddy Tube 6W. A że producent nie przewiduje możliwości mocowania takowych w pokrywach do 112 to trzeba było coś wykombinować. Zawisły na kawałku kątownika z przykręconymi uchwytami do świetlówek T8.

Jak to się sprawdzi czas pokaże. Przy okazji pokrywa dostała kilkadziesiąt otworów wentylacyjnych, może ograniczy to skraplanie się wody i poprawi się kondycja limnobium.

Wygląda to tak:

pokrywa_tuning_zpsca5otyui.jpg

 

A świeci tak:

2 moduły

2015-07-30-112-1_zpsxh1iod5f.png

 

1 moduł (6W na 112l, możecie sobie podzielić ;))

2015-07-30-112-2_zpsnebwex33.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...