Skocz do zawartości

[112] A.P. (Ruchome piaski)


ahr
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W ciągu miesiąca sagittaria przejęła akwarium. :D

Porzuciłem wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, poza podmianami i dolewaniem potasu/makro w mieszance własnej.

Czy wspominałem że ograniczyłem trochę oświetlenie? W tej chwili jedna świetlówka 24W działa od 10.30 do 17, druga od 14 do 20.30.

 

2014-08-06-112-1_front_zps5e646dd5.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

sagittaria przejęła akwarium

hehe :) znam temat :) U mnie po przesadzeniu na tyły znowu ma ochote zaatakować front ale się nie daje :)

 

Akwa się cały czas zmienia ale każda odsłona mi się podoba :) W sumie jeśli rośliny są w dobrej kondycji to lekki nieład dodaje im uroku :)

 

Sagitaria z przodu rośnie Ci taka niska jak widać? U mnie rosła jednakowej wielkości jak i z tyłu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Co to za roślina w lewym rogu?

Z lewej strony jest tylko scindapsus i szczypta mikrozorium na korzeniu, oraz sagittaria. Tak, to długie cienkie z lewej i to krótkie o grubszych liściach na środku to ta sama roślina. :D Zastanawiam się czy nie zrobić aranżu tylko z niej, idealna roślina na pierwszy, drugi i trzeci plan. ;)

No jakoś rosną, CO2 też pewnie swoje robi. Tylko alternanthery stanęły po zmniejszeniu oświetlenia, no i nurzaniec w tym kącie się nie chce za bardzo rozrastać, rozpadają mu się liście - pewnie czegoś brakuje, ale wrodzone lenistwo nie pozwala mi poszukać przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Szpetnego samca już nie ma, zeszło mu się było... ;) Będą zmiany, możliwe że w dość niedługim czasie, ale o tym to jak już nastąpią.

Trawa nic sobie nie robi z wyrzucania jej, rośnie gdzie chce i jak chce. Kryptokoryny też się rozłażą, ale one pójdą do eksmisji z tego zbiornika.

2014-12-04-112-1_front_zps82f46b2f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

I to by chyba było na tyle tego wystroju. Nowy rok, nowe możliwości. Wkrótce zmiana. Przed akwarium trochę gruzu, który wejdzie w skład nowego aranżu. Na pierwszym planie nieśmiało nabierają mocy żabienice (fajnie mieć znajomych na forum, dzięki Pley :)), które razem z sagittarią będą podstawą zieleniny.

gallery_8283_311_301956.png

 

PS. west000 odezwij się na pw, to coś się powinno dać zorganizować. ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Prosta, naturalna aranżacja, lubię takie :) Co do Pleyowych kakadu to pomysł bardzo fajny.

Całość kojarzy mi się teraz trochę z Tomka 90-tką:

http://forum.superakwarium.pl/topic/39662-90-l-mapetowe-dzikusowe/page-5

 

A tak na marginesie, zazdroszczę Ci żelaznej siły woli.

Ja zawsze sobie obiecuję, że "następnym razem będzie mniej zielska i korzeni" - a wychodzi mi z tych planów wiecznie ta sama d.pa :D

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No to odkopię. ;)

gallery_8283_311_1629616.png

 

Jak widać rośliny sobie radzą. Gorzej z parametrami. O ile z twardościami zszedłem już do KH 3, GH 4, to niestety pH 6,8 (a i tak spora w tym zasługa podawania CO2, bo jak się okazało piasek Sobex robi tu krecią robotę). Dokładam też co jakiś czas liści, zastanawiam się nad jakimś zakwaszeniem jakimś octem czy innym słabszym kwasem.

Tak  że chwilowo pielęgniczki muszą chyba poczekać jednak na jakąś stabilizację sytuacji...

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nędznie, szkoda wklejać znak wodny i tak nikt nie skopiuje foty.

Przepraszam za szczerość. Każdy potrafi nalać wody, nasypać piachu i zasadzić nurzańca wśród korzeni.

Mam twarde pytanie.

Jak byś nazwał swoją kompozycję tak realnie, bo ruchomych piasków to nie przypomina.

Postawię Cię w niezręcznej sytuacji kiedy poleciłeś jednemu koledze studiować forum, a sam masz tak proste kłopoty z parametrami wody.

W sieci jest wszystko, prócz forum dla niewidomych :lol:.

Edytowane przez weder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...