Skocz do zawartości

[96l] + [126l] luniakowe szklanki


Luna
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Napiszę to na początku aby każdy przeczytał ;)
Zbiornik pełnił wcześniej rolę akwaterrarium dla żółwia i nie był napełniony po brzegi - stąd ten paskudny kamień na takiej dziwnej wysokości.
Na pewno go doczyszczę kiedy przejdzie mi wreszcie leń ;p
Wcześniejsze wersje akwarium w tym temacie: http://forum.superakwarium.pl/topic/39548-96l-akwaterrarium-graptemysa/
 
_________________
 
Szkło: Diversa, 96l (80x30x40).
Filtr: Eheim Ecco 2236 (od dołu: bioceramika, gąbki, wata perlonowa).
Grzałka: chiński staroć 50W - daje radę, ale przydałoby się coś mocniejszego.
Oświetlenie: 2 x 11W 6500k Aquael DecoLight.
Podłoże: 3 warstwy stopniowo mieszane przez ryby - jasny piasek, piasek o ton ciemniejszy i żwirek kwarcowy na samym dnie.
Nawożenie: carbo (aqua art), aqua plant (tropical).
Dodatki: liście, 3 korzenie, liście, trochę szyszek olchy, liście, kilka otoczaków i liście.

Flora:
- anubias nana
- kryptokoryna
- pistia
- scindapsus
- rzęsa wodna

Fauna:
- kirysek pstry x 8
- tetra czarna x 4 (same ograniczyły swoją ekipę, będzie ich więcej gdy znajdę w jakimś sklepie podrośnięte silne sztuki a nie maluchy)
- anentome helena x 10
- pan bojownik (tymczasowa wymuszona przeprowadzka z 25l)
 
 
 
Liście wrzucone losowo, szyby nieumyte, na przedniej jakieś glony, których zapomniałam się pozbyć...
Ogólnie wyszedł straszny chaos, ale rybom chyba się podoba ;p
Kiryski nabrały koloru i buszują po dnie (usunę pewnie część liści) a tetry w końcu zaczęły pływać w stadzie. Czerwony za to ma wszystko w nosie i wiecznie szuka tylko żarcia.
 


Gdy aparat przestanie strzelać na mnie fochy dodam kilka bardziej szczegółowych zdjęć.
Cały bajzel parę dni po zmianie aranżacji:

post-14200-0-49921100-1383765268_thumb.jpg

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wszystkie komentarze :) Cieszy mnie bardzo, że szklanka przypadła Wam do gustu.
Szczerze mówiąc obawiałam się, że wyjdzie z tego jeden wielki śmietnik zasypany liśćmi (i w sumie wyszedł, ale ryby chyba są zadowolone ;p).
 

Zaczynasz się w tym wyrabiać  :)

Dzięki, ale to za dużo powiedziane... Nie mam już nerwów do układania wszystkiego i po prostu przestałam się starać :lol:
 
 
Odnośnie pytań.
Locdog, parametry na dzień dzisiejszy: ph 6,8 | gh 8 | kh 7 | no3 20.
Sinic nigdy nie miałam i (odpukać) chyba nie mam się czego obawiać.
Maxell, jeśli chodzi o edycję postów: użytkownik może edytować swoje wiadomości do 24h od napisania. Po 24h możliwość edycji zostaje wyłączona. Jeśli chcesz coś zmienić w starszym temacie napisz pw do moderatora.
Bora, u mnie nie ma co podjadać korzonków i jedyne zniszczenia jakie powstają to niestety zasługa mojego grzebania w baniaku :roll:
 
 
 
W obsadzie mała zmiana, jutro oddaję tetry.
To, że jednak zaatakowały bojownika wcale mnie nie zdziwiło i byłam gotowa go oddać. Ale gdy zaczęły napastować kiryski miarka się przebrała...
To śliczne i ciekawe ryby, ale aktualnie uważam, że powinno się je trzymać w liczbie co najmniej 20 sztuk, w akwariach od 200 litrów w górę. Wtedy ich agresja i energia na pewno zdrowo by się rozłożyła.
W moim akwarium było ich 6 z czego 2 służyły reszcie jako chłopcy do bicia. W końcu pozostały 4 największe osobniki i wtedy wzajemna agresja ustała. Za to przeniosły ją na inne ryby...
Pomyślę o jakiejś innej ławiczce, na razie w zbiorniku buszują same kiryski i bojek.
 
 
Na koniec mały spam zdjęciami ;p
 
dc50b9cb7b5c6cea.jpg
 
ee53b574fd03f3fe.jpg
 
6ad98ab62897c113.jpg
 
7d14e215e3e3056d.jpg
 
7e512cd5c917cef4.jpg
 
5d4b4e2c0b9401c5.jpg
 
7bc67fd00690c203.jpg
 
Wieczór:
 
c04d3a14b81417ce.jpg
 
Dzień:
 
71f31ee3a537e4f6.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Locdog, szczerze to nie mam pojęcia czym konkretnie je tak zbiłam ;p

Robiłam wywar z szyszek olchy i z liści dębu. Przez 2 dni stopniowo wrzucałam/wlewałam wszystko do wody. Nie mogłam dostać demineralki w okolicy więc uparcie gotowałam wodę i mieszałam ją później z kranówką. Eksperymenty, eksperymenty... Nic nie zdechło, więc chyba jest ok :P

 

Pina, dzięki :) dopiero się uczę. Część zdjęć musiałam trochę wyostrzyć w lightroomie, bo były lekko rozmyte/nieostre. Niestety ryby dostają adhd gdy podchodzę, bo kojarzą mnie z żarciem a dodatkowo przy wieczornym oświetleniu mam w akwarium ciemno jak w d.pie. Nie potrafiłam tego naciągnąć ustawieniami w aparacie (a jestem zbyt leniwa aby zmienić obiektyw na jaśniejszy, lepszy do zdjęć robionych w ruchu ;p).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żałobniczki już oddane, w zbiorniku zapanował spokój :)
Pomyślę nad inną ławiczką, tym razem złożoną ze spokojniejszych i mniejszych rybek.

Mój szanowny bojownik zebrał się wreszcie na odwagę i zaczął pływać po całym akwarium. Pomimo nieco nadszarpniętej dumy prezentuje się całkiem nieźle :D Znów podpływa gdy widzi czubka z aparatem.
Swoją drogą kiryski są przezabawne, czasem kilka z nich zaczyna pływać za nim. Widać wtedy lekką panikę Czerwonego, biedny chyba nie wie o co wąsaczom chodzi ;p



Pina dziękuję, zmotywowałaś mnie do kolejnego fotospamu :lol:

Pan na włościach:

8a95ed9e711d8ee4.jpg

Przesiewanie piasku to za mało, trzeba się w nim zakopać!

b8274b286d21f1e7.jpg

7e17a6d5c64cf67c.jpg

2c524c1b16a3f7b8.jpg

Korzystając z tego, że Czerwony w końcu poczuł się pewniej zrobiłam mu kilka zdjęć. Jakość jak z tostera, ale ciężko skubańca uchwycić w miejscu.
Zaczął nawet robić miny do swojego odbicia:

82235974feb30194.jpg

2870f7a9fa2f54bc.jpg

Będzie dieta.

0d4aff8e1f4aa0e1.jpg

ceb7358472c915a2.jpg

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...