Skocz do zawartości

[112] Czarne Wody Ameryki Południowej


TLB
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wystartowało 29.08.2013.
Baniak: 80x35x40
Podłoże: piasek i żwirek (ok. 1mm), gdzieniegdzie torf.
Filtr: Aquael FZN-3 (w środku wata Sera i ceramika Aquael'a)
Grzałka: Aquael 150W
Światło: Glo Aqua-Glo  20W /18000K i Osram Interna 18W /2700K
Ozdoby: korzenie (jeszcze nie zatonęły), liscie dębu i szyszki olchy, tło (jeszcze "stygnie" - pocharatany styropian pomalowany sprayem czarnym)
Flora: Cerathophyllum
Fauna: pierwsi mieszkańcy w przyszłym tygodniu. Docelowo do połowy października: Hemigrammus Erythrozonus x 12, A. Agassizzi(?) / A.Trifasciatta(?) / A. Macmasteri(?) - jeszcze się nie zdecydowalem, Rineloricaria Lanceolata var. Red x 2 (ew. LDA16)
Woda: ph 6,5 ; GH 5 ; KH 3

 

Niestety bardzo dużo światła się odbija i na zdjęciu nie wygląda to tak jka w rzeczywistości... :-( Wieczorem zrobię zdjęcia i wrzucę.

post-1464-0-90703900-1378896595_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

No właśnie głównie trifka albo macmasteri chodzą mi po głowie. Co do liści to wiem. Jestem na etapie ogarniania większej ilości. A kamienie to jak jutro w szkole będę to poproszę jakiegoś dzieciaka, żeby z ogródka szkolnego "pożyczył" - żart, poszukam czegoś albo do parku pójdę jak będę miał chwilę albo nad Wisłę,od wczoraj tak sobie "lewituje" ten korzeń a nie chwaląc się jest godny uwagi;-). Do tego korzenia doczepiłem stosunkowo ciężki inny korzonek z mojego starego akwa, który sam tonie i ciągnie ku dołowi ale za słabo jeszcze... Na zdjęciu powinno być widać.

Edytowane przez Luna
Pisownia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to nie będzie BW, widocznie nie umiem stworzyc warunków... trudno. W każdym razie woda jest lekko zabarwiona(na zdjęciu tego może nie widać(wieczorem zrobie foto teraz się wszystko odbija, ale mniej więcej tak to wygląda jak w zalączniku)), są korzenie, są liście.

post-1464-0-01157000-1378982028_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chce uniknąć dodatkowych roślin. A co do ryb to w końcu jak to jest doradzacie czy nie. Poza tym zamiast się nasmiewac na zasadzie gdzie tu widzisz BW to prostu pomóżcie. Wynika na to, że kolega pley ocenił baniak i biotop oraz pomógł z pielegniczkami. Nie będzie BW. Niestety nie mogę zainwestować w RO żeby parametry były bliskie zera KH i GH oraz pH 4.0 - 4.5. Mogę zostać przy demineralce z hipermarketu wówczas z twardosciami zjade. Do baniaka wlane jest 60l takowej wody. Chyba, że macie dobre pomysły poza chemią, do zbicia pH to poczytam z chęcią i może się uda zrobić BW, chociaż na siłę, z drugiej strony nie ma co.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci myślę napisałem wyraźnie, specjalnie napisałem gdzie tu widzisz BW bo akwarium wyraźnie przypomina raczej CW- wystrój i parametry wody dlatego nie masz się co złościć ;) bo masz naprawdę przyjemne CW.

 

Jeżeli chodzi o ryby to już naprawdę Ci nie pomogę bo Ty musisz wybrać odpowiednie do tego baniaka apisto czy tam inne pielęgniczki z CW- jest tego całe mnóstwo ;)- napisz co Ci się podoba, a ja Ci powiem czy jest do dostania u nas w kraju ;)

 

Jeżeli chodzi o wodę demineralizowaną z hipermarketu to popełniasz najgłupszy błąd jaki tylko możesz- cena 5l bańki takiej wody to ok. 5zł. Ty musisz powiedzmy raz na 2 tygodnie podmienić te 10l czyli już masz 20zł na miesiąc. Filtr RO kosztuje w granicach 100-120zł czyli zwróci Ci się to po 6 miesiącach ;)

 

Ja bym się nie zastanawiał nawet bo to jest konieczna inwestycja na przyszłość ;)

Przykładowy filtr:

http://allegro.pl/filtr-osmoza-h2oo-akwarystyczna-75-ro3-promocja-i3513845961.html

 

 

Jeżeli chcesz zjechać z twardościami i pH to możesz użyć do tak małego baniaka armatki torfowej- tu masz temat poczytaj i sobie takie coś zrób:

http://cichlidae.pl/showthread.php?tid=2069

 

Roboty nie wiele, a super sprawa ;)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to myślałem, ze RO są po 300 i więcej pln. Widocznie mam info sprzed kilku ładnych lat;-) ostatnio kupiłem wodę po 2, 69 za 5l:-) ale pomyśle o RO. Apisto które mi się podobają: cacatuodies, trifka", macmasteri, hangsloi, stendaichneri. Czyli dostępne w większości sklepów. Oraz apisto breitbinden, ale wiem, ze ta pielegniczka jest ciezko dostepna w Polsce. Ziemian, dzięki z info o tych torfach.

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli tak to koniecznie zainwestuj w ten filterek RO i wtedy będziesz miał do wyboru cały zakres z ryb...

 

A póki co możesz spokojnie wziąć:

 

- A. cacatuodies- układ 1+2 (piszę o hodowlanych, ewentualnie jak zakupisz filtr to możesz też dzikie zakupić- mam sprawdzone źródło)

- A. trifasciata 1+3 (hodowlane- z dzikimi to samo co z kakadu- filtr potrzebny)

- A. macmasteri, hangsloi, stendaichneri 1+2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak ale udało mi się zrobić zdjęcię w prawdziwych kolorach, tak jak wygląda w rzeczywistości :smile: pierwsze zdjęcie to foto od bocznej ściany akwa. Zostanę przy hodowlanych gatunkach, filtr do końca miesiąca powinienem sobie zorganizować. W każdym razie pielęgniczki bedą "ukoronowaniem" akwa ;-) na pierwszy rzut wpłyną Hemigrammusy --> Loricaria --> Apisto.

post-1464-0-78380500-1379078477_thumb.jpg

post-1464-0-05764800-1379078543_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie będzie już za dużo tych patyczków i gałązek, bo mam jeszcze trochę i mogę wrzucić, mam jeszcze 2 spore korzenie, jeden ok 50cm drugi ok 30cm, ale nie jestem pewien czy potem rybki będą miały gdzie "hasać" . wrzucam jeszcze jednego kokosa, bardzo ładnego dzisiaj kupiłem:-)

Edytowane przez TLB
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...