Skocz do zawartości

Jakimi jeździcie rowerami?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w temacie, to mam starą kolażówkę Panasonic-a z 1980-1982 roku.

Póki co wszystkie części ma oryginalne (nie wiem czy opony też czy już nie- ja bynajmniej nie zmieniałem).

Wyprowadzam ją z garażu raz na ruski rok, z braku czasu.

Na stan techniczny nie narzekam, trochę musiałem pogrzebać przy hamulcach tylko.

Jednym słowem- stary rupieć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś tak 20-letnia szosa Batavusa na oryginalnych częściach. Weinmann, Sachs, Schwalbe, itp. Wymieniłem opony na nowe i tyle. W zeszłym roku rozpędziłem się do 68km/h, postanowiłem że po przekroczeniu 70 kupuję kask. Mam rodzinę, dziecko, potrzeba trochę rozsądku ;)

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakiegoś coś tam. Potrzebowałem rower do pracy. Z wyglądu to typowa szosówka. Cienkie opony, wszystko na Shimano C10. Jedynie zmieniłem tylne koło. Jakoś 2 miesiące temu, kierowca wyprzedzał mnie z prawej strony i skręcał w lewo (sic!) wywaliłem się i debil przejechał mi po tylnym kole. I kupiłem jakieś markowe, też Shimano - 200zł.

21 biegów, max prędkość 53 km/h. W 2 miesiące 800km na liczniku. Musze jedynie zmienić siodełko. Zad zaczyna boleć po około 40km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wiesz co to znaczy wiatr w twarz i nieznośny szum w uszach :)

Trzeba było debilowi nie odpuścić, ostatnimi czasy jako rowerzyści mamy coraz więcej praw i przywilejów. Jeśli debil uciekł to byłby ugotowany.

 

Sent from my BlackBerry 9900 using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc wiesz co to znaczy wiatr w twarz i nieznośny szum w uszach

 

Ach... wspaniałe uczucie :)

 

Wstyd się przyznać, ale nawet nie wiem jaki mam model...Wiem tylko, że jakiś z Gianta.  :oops:

Możecie mi powiedzieć jak to się sprawdza? :)

Przypomina mi model Sedona Classic 2012

coś takiego http://images.kangoo.pl/45087585/109.6432.12/large/rower_giant_revel_4_2012.jpg (tylko, że czerwony, to wiem napewno :D)

 

Ogółem bardzo sobie cenię tą markę. Mam go w sumie już długo. Nie miałam z nim problemów. Jadąc gdzieś jestem pewna, że wrócę na "dwóch kółkach" ;)

Edytowane przez Sagra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fleder.

 

Nie uciekł. Przeprosił, i dał 100 na nowe koło. Więc się okazał normalny. Ale fakt, większość czepia się rowerzystów o nie znajomość przepisów. Ja jeżdżę bardzo dużo. I widzę jak kierowcy znają przepisy. Mało razy mi debil zajechał drogę, jak przy krawężniku jechałem? Byleby go nie wyprzedzić. Kierowcy nawet nie wiedzą, że jako rowerzysta mogę zjechać do osi jezdni, jeżeli chcę skręcić w lewo. Śmiało mogą mnie wyprzedzać z prawej, ale nie, 70% wywala na mnie inwektywy, że jeździć nie potrafię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fleder.

 

Nie uciekł. Przeprosił, i dał 100 na nowe koło. Więc się okazał normalny. Ale fakt, większość czepia się rowerzystów o nie znajomość przepisów. Ja jeżdżę bardzo dużo. I widzę jak kierowcy znają przepisy. Mało razy mi debil zajechał drogę, jak przy krawężniku jechałem? Byleby go nie wyprzedzić. Kierowcy nawet nie wiedzą, że jako rowerzysta mogę zjechać do osi jezdni, jeżeli chcę skręcić w lewo. Śmiało mogą mnie wyprzedzać z prawej, ale nie, 70% wywala na mnie inwektywy, że jeździć nie potrafię. 

To powiedz im że niech policji powiedzą :P

Moja maszyna to kross hexagon v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Puki

 

Litości...

Wheeler 600 Pro.

 

Jak widać każdemu się może zdarzyć. A tacy jak Ty lubią wyszukiwać takie "kąski" co? Mapet :)

 

Chcesz ze mną podyskutować to zapraszam na pw. Zresztą już raz próbowałeś i jakoś Ci nie wyszło...

Chciałem do Ciebie wysłać wiadomość, ale masz zapchany komunikator. Mapet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazdą na rowerze zaraził mnie Mąż. Moje dwa koła to zwykły styrany MTB, on zaś jeździ na Kross'ie MTB XC z pedałami wpinanymi w specjalne buty, tarczówkami, fajną amortyzacją i w ogóle... Mój rowerek wygląda przy nim jak biedny kuzyn :roll:

Myślę, że za jakiś czas sprawię sobie taki sam rower, albo przejmę ten jego, gdy kupimy mu coś lepszego. Najprawdopodobniej padnie na drugą opcję, bo wariat zasuwa prawie 40km/h po korzeniach i urwiskach w lesie i gdyby rower pozwalał mu na więcej to pewnie zacząłby robić sobie wycieczki po górach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pisowni , nikt święty nie jest ;).

A co do roweru ,więc przyszedł w moim życiu taki dzień by sobie kupić "jakiś". Jako ,że u nas w mieście jest tylko jeden sklep a ja napaliłam się jak szczerbaty na suchara, pojechałam wybierać z mężem . Wchodzę i jedyne jakie miałam wymagania to by był lekki . Mam dwóch synów i jeden musi podróżować jeszcze ze mną .Bardzo miły pan mnie wysłuchał ,polecił rower ,kazał się przejechać  i takie tam ,więc jest ... Jest masakra ,wydawał mi się lekki ,gdzie ja zielonego pojęcia nie miałam jaki rower może być lekki . 

Suma sumarum rower stoi a ja korzystam z mamy starej damki bo lepiej się o wiele jeździ . Na nowym to męczarnia ,wysiadam po kilometrze :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff, polecam uprawianie sportu dla rozładowania nerwów. Rower pasuje do tego w sam raz ;)

/ Skończcie, albo na pw z tym. Bo będzie nieciekawie. /

 

 

A wracając do tematu, ile wynosiła Wasza najdalsza jazda? Moja najdłuższa wycieczka to jak do tej pory 70-80km pedałowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka właśnie wróciłem moim GIANTEM z wycieczki(wstałem i mnie olśniło gdzie jechać). Przejechałem coś około 30 km(wielokrotnie podjeżdżałem pod górę i to nie małą). Około 5 km przejechałem lasem gdzie prawie się wyrą...łem gdyż zjeżdżając z bardzo stromej i wysokiej góry trafiłem  u dołu piasek jak na plaży i mnie zdriftowało ,ale się utrzymałem i popędziłem dalej. Było ekstra choć żałuję,że nie wziąłem kolegi . Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...