Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Chora żałobnica

chora zalobnica 60l rozdęte oko plama apatia

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Story350

Story350

Przechodzień

• Oczekujący
  • 2 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:12

Witam! Posiadam akwarium 60l od trzech miesięcy. Mam grzałkę z termostatem (26 stopni), filtr węglowy, napowietrzacz, pokrywę i oświetlenie. Moimi rybkami są: mieczyki (para), molinezja, 3 danio, 1 pictus, 2 kirys, 1 mułojad, 1 ampularia, 1 neritina tygrys, gurami mozaikowe, przeźroczka, 2 glonojady (gibiceps i zbrojnik), gupik, 3 żałobniczki (w tym jedna chora) i tetry: żółta, niebieska, różowa. Kiedy dzisiaj przyjechałem z wakacji, zrobiłem spis inwentarza i zobaczyłem jedna żałobnicę siedzącą pod rośliną z opuchniętym okiem i dziwnymi plamami na ciele. Miała też dziwnie zniekształcony pyszczek. Parametry wody są luks, tylko nieokiełznane fosforany dają o sobie znać, i to nieznacznie. Proszę o pomoc, te ryby to już rodzina i przykro nam patrzeć jak jedna z nich choruje. Tu zamieszczam zdjęcia. Sory za błędy i nieskładność bo piszę w pospiechu.IMG_0096.JPG IMG_0094.JPG IMG_0097.JPG IMG_0098.JPG

Luna: Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Regulamin dotyczy wszystkich użytkowników.

Użytkownik Luna edytował ten post 30 lipiec 2013 - 16:43
Pisownia.

#2 Sławek121

Sławek121

Przyjaciel

• Przyjaciel
  • 8104 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:19

Moimi rybkami mają zaszczyt być: mieczyki (para), molinezja, 3 danio, 1 pictus, 2 kirys, 1 mułojad, 1 ampularia, 1 neritina tygrys, gurami mozaikowe, przeźroczka, 2 glonojady (gibiceps i zbrojnik), gupik, 3 żałobniczki (w tym jedna chora) i tetry: żółta, niebieska, rożowa.

Toż to tragedia dla tych ryb, nie zaszczyt :-?

Poza gupikami żadna z tych ryb nie powinna być w tak małym akwarium, zupę rybną już pomijam.

A co do żałobniczki to wygląda to na poważny uraz mechaniczny.

Zdjcie-00_eaehawp.jpg

1625L,600L,192L,168L,124L,98L,98L,90L,54L,45L,45L,37L,30L,27L,27L,25L,25L,10L

Sprzedam rośliny(sadzonki i in-vitro), mchy,krewetki,helenki,korzenie,kulki g-t,nawozy.

http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc

#3 Story350

Story350

Przechodzień

• Oczekujący
  • 2 postów

Napisano 28 lipiec 2013 - 17:23

Tak, tylko ja chcę ja leczyć a nie wiedzieć co jej jest. Wiem, że to uraz mechaniczny, bo zaraz pod pyszczkiem ma taka dziurke na wylot i to mnie przeraża. Jeszcze te nieregularne kolory...

Poza tym, nie ma tu "zupy rybnej". Największym z nich jest pictus  Karol, ma ok. 12cm

Użytkownik Story350 edytował ten post 28 lipiec 2013 - 17:26

#4 maziama

maziama

Nie przegadasz

• Ekspert
  • 1838 postów
  • LokalizacjaInna ;)

Napisano 28 lipiec 2013 - 19:58

Jak długo nie było Ciebie w domu? Kto w tym czasie opiekował się akwarium?

Mi to wygląda na atak jakiejś bakterii. Być może rzeczywiście rybka doznała jakiegoś urazu (któraś z ryb wykazuje agresję?), po czym rana została zaatakowana przez jakąś infekcję.

Masz gdzie odłowić tą żałobniczkę? Proponuję leczenie w osobnym zbiorniku, z filtrem i grzałką (w razie potrzeby, bo upały, to na razie nie trzeba ;) ), oraz dodanie Sera Baktoforte S. Lek jest w postaci tabletek, 1 tabletka na 50 litrów wody, więc w zależności od tego jak duże zorganizujesz akwarium, taką dawkę należy zastosować. Do tego Tetra AquaSafe (uzdatniacz) - konkretnie ten - dla ochrony śluzówki.

Według mnie - zaawansowane stadium, ciężko będzie ją wyleczyć.

Jak pozostałe ryby?

Nie jestem lekarzem, weterynarzem, ani ichtiologiem. Pomagam tak, jak pozwala mi na to moja wiedza i mogę się mylić.

f8ea4d76919dee52gen.jpg

#5 Pley

Pley

Cichlid lover

• Ekspert
  • 5156 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 29 lipiec 2013 - 02:10

Nie obraź się, ale jeżeli Ty nie widzisz tutaj zupy rybnej to pora wybrać się do okulisty.

Te ryby nie powinny znajdować się w tym zbiorniku. Choroby szybciej rozwijają się w stresie, a jak widzę tutaj go nie brakuje...

Widzę też, że na grzbiecie- tuż przy płetwie grzbietowej tworzy się chyba narośl. Nie wygląda to dobrze.

PS. Ty nie masz glonojadów, a zbrojniki. G. gibbiceps to też zbrojnik ;).
Więc ewentualnie możesz mieć ZBROJNIKI - w tym G. gibbiceps (który strasznie się w tym zbiorniku męczy) i Ancistrus sp. - tzw. (błędnie) "Zbrojnika niebieskiego"

[405L] C. maronii, C. regani Rio Tapajos, A. tetramerus Rio Pará
[144L] I. adoketa
[120L] ExLamprologus sp. ornatipinnis Zambia, A. sp. compressiceps Cameron Bay
[86,4L] A. cacatuoides Rio Itaya

#6 Andrewp

Andrewp

Dyskutant

• Użytkownik
  • 186 postów
  • LokalizacjaStaszów

Napisano 29 lipiec 2013 - 12:25

Dokładnie, masz fatalną obsadę. To może być przyczyną problemów, które moim zdaniem będą narastać.

Mieczyki (akwarium od ok. 100-120l, 90-100cm długości), molinezje (od ok. 100l, 80-90cm długości), danio (nie piszesz jakie, a może to malabarskie, jakby nie było to ryby zimniejszych wód), Pimelodus pictus (mandi mały - od ok. 160l, 100cm długości), mułojad (od ok. 240l, 120cm długości), gurami mozaikowe (od ok. 100l, 80-90cm długości), gibbiceps (dorasta do 40-50cm - jaka jest długość Twojego akwarium?).

Domyślam się, że Twoje ryby są jeszcze niewielkie i młode, więc wydaje Ci się, że takiej wielkości akwarium jest dla nich dobre, ale zapewniam Cię, że szybko zauważysz (w sumie to powinieneś najpierw poczytać o wymaganiach ryb), że litraż powinien być kilkakrotnie większy niż obecny. Nie piszę tego przez złośliwość, ale dla dobra zwierząt. :)

parametry wody sa luks

To podaj, jakie masz parametry. Jaki jest wystrój akwarium, podłoże, filtracja (po co Ci filtr węglowy?) itd. To wszystko ma znaczenie przy stawianiu diagnozy.

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chora, zalobnica, 60l, rozdęte, oko, plama, apatia

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!