Skocz do zawartości

[25l] Dom Hadesa


bielszczanin
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Chciałbym przedstawić wam woje 25 litrowe akwarium :) , założyłem je głównie dla polepszenia warunków krewetek (które gnieździły się w 12l) i bojownika, który pływał w Shrimp Set'cie, na początek trochę ogólnych informacji:

 

Wymiary: 40x25x25

 

Litraż: 25l

Filtracja: PAT Mini

 

Ogrzewanie: nie pamiętam nazwy, ale ma 25W i jest z termostatem

 

Oświetlenie: żarówka energooszczędna Osram, 11W, 6500K+odbłyśnik

 

Parametry wody: pH 6.5, KH 12, GH 5

 

Nawożenie: Carbo, K+, Profito

 

Roślinność: Bolbitis, Nurzaniec, Pelia, Gałęzatka, Moczarka Kanadyjska, Nadwódka Zmienna, Microsorium Mini, Marsilea Quadrifolia, Wywłócznik Brazylijski, Rogatek Sztywny i chyba jakiś Anubias

 

Obsada: Bojownik, Krewetki Red Rillx8, zatoczki, rozdętki, Brotia Pagodula

 

Czas na zdjęcia :) :

 

Całość:

 

post-16829-0-64990500-1373710044_thumb.jpg

 

Hades we własnej osobie :) , płetwy mu uszkodził rak CPO :( , obawiam się, że płetwy już nie odrosną :( :

 

post-16829-0-01571200-1373710233_thumb.jpg

 

Krewetka Red Rilli na kamieniu:

 

post-16829-0-40960500-1373710505_thumb.jpg

 

Trochę bliżej :) :

 

post-16829-0-46816300-1373710607_thumb.jpg

 

To wszystko z mojej strony ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś raki, ale nie wiem czy akurat ten gatunek. Moje też nie atakowały ryb. Wcianały rośliny. Jak ich zabrakło to polowały na ryby. W takim razie skąd te uszkodzenia płetw bojownika.

 

Ps. Dbaj o język zgodnie z regulaminem. Ja nie używam takiego słownictwa wobec ciebie, więc oczekuje wzajemnego szacunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, bzdury piszesz. Mniej google bo rak rakowi nie równy.
A co do "charakteru", to Kuba90 ma racje- raki to prymitywne stworzenia, ale nie każdy zachowuje się tak samo.

Cambarellusy nie polują na ryby i krewetki - U mnie chory leżący na dnie gupik nie został zaatakowany, a co dopiero zdrowa pływająca w toni ryba ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

był trzymany w 12l razem z raczkiem.

Bojownik i rak mieszkał w Shrimp Set'cie 20, widziałem na własne oczy jak raczek to zrobił. Płetwy były w opłakanym stanie, teraz brakuje już tylko końcówek. Koniec już tych dyskusji o raczkach i poszarpanych płetwach bojownika ;) , lepiej powiedźcie co wam się tu podoba, a co nie :) .

 

 

W akwarium panuje jak dla mnie niełat

 

Na żywo lepiej to wygląda, zdjęcia robiłem komórką (przez chwilowy brak aparatu :) ), za nie długo powinienem mieć lepszy aparat, więc zdjęcia będą wyraźniejsze :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Zaniedbałem trochę aktualizację (za co bardzo przepraszam :) ), a akwarium przeszło restart. Teraz jest to LT :D
 
Podłoże: ziemia ogrodowa, kwarc
 
Filtracja: HJ-111B
 
Roślinność: Sagittaria Subulata, Nurzaniec, Gałęzatka, Wąkortka, Kryptokoryna Walkeri, Rogatek, Moczarka, Anubias, Kryptokoryna Wendtii Brown, Rotala Rotundifolia (?), Mech Jawajski, Nadwódka Zmienna (?), Pistia, Rzęsa, Limnophila Sessiliflora, Moczarka

 

Zwierzęta: Bojownik i około 20 krewetek Red Rilli

 

Oświetlenie: żarówka energooszczędna 6500K 11W

 

A teraz zdjęcia :)

 

post-16829-0-35024800-1380387598_thumb.jpg

 

post-16829-0-74250200-1380387628_thumb.jpg

 

post-16829-0-00424000-1380387686_thumb.jpg

 

To wszystko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...