Skocz do zawartości

[86,4L] Apistogramma cacatuoides WF


Pley
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 75x36x32cm
Oświetlenie Taśma LED 6500K SMD3528 ok 100cm
Filtracja Circulator 650
Flora Ceratophyllum demersum

Fauna:

Apistogramma cacatuoides WF 2+0
Corydoras paleatus x 8

Zbiornik funkcjonuje od paru miesięcy, lecz dopiero od paru tygodni stoi na nowym meblu ponieważ sprzedałem regał akwarystyczny, na którym dotychczas się ten zbiornik stał.

Akwarium do niedawna było bardzo puste i dopiero parę dni temu w końcu wrzuciłem parę mniejszych korzonków, liści i rogatka, efekt? Oceńcie sami :)

Kwestia obsady jest niektórym znana - miałem zamówioną parkę dzikich kakadu długi czas lecz przez pomyłke zostały wyłowione dla mnie dwa samce...

Niedługo powinienem się rozstać z jednym z samców ( nie ma go na fotkach), a na jego miejsce powinny trafić 2 samiczki, dzięki czemu ostatecznie zostanę ze składem 1+2 :)

Corydorasów jest trochę za dużo i albo z czasem będę redukował ich ilość lub całkowicie z nich zrezygnuje :).

Akwarium na nowym meblu - idealnie dostosowanym pod zbiornik o tych wymiarach (długości ) :)
3c37.jpg

Tutaj już z docelową aranżacją - z racji jej "gęstości" nie planuje dodawać już żadnych ryb - nawet śmigaczy
aupb.jpg

Kakadu - moja gwiazda :)

pbp8.jpg

bddu.jpg

ly5x.jpg

e8r5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Samic dalej nie ma... Będą prawdopodobnie pod koniec Września :).
Przypominam, że malutki samiec kakadu WF jest na sprzedaż :).


Aktualnie jestem w trakcie prac nad zwiększeniem ilości światła w zbiorniku. Ma być to typowe CW, a niestety przy aktualnej ilości światła nawet rogatek nie chce przeżyć

bdja.jpg

 

j2no.jpg

 

lhiy.jpg

 

zr3y.jpg

 

hqmv.jpg

 

c7y9.jpg

 

yg40.jpg

Dzięki Mei za foteczki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

W zbiorniku wiele się zmieniło. Przedewszystkim zaprezentowane samce na powyższych fotkach znalazły nowy dom, podczas gdy do mnie przyjechały nowe dzikusy Apistogramma cacatuoides w składzie 1+2.

Ryby się zadomowiły i zaczęły rosnąć. Pewnie ciekawi jesteście dlaczego wolałem zostawić małego, młodego samca zamiast tego wyrośniętego, którego miałem dotychczas- ano zostawiłem mniejszego bo bardzo przypominał mi mojego pierwszego samca cacatuoides F1.

Akwarium jako tako również się trochę zmienia- przede wszystkim taśma LED zrobiła OUT, a na jej miejsce przyszedł Naświetlacz LED 10W Zimny Biały.
 

W akwarium jest teraz o wiele więcej światła, doszły 2 młode żabienice, a do końca przyszłego tygodnia przyjdzie do mnie Sagittaria subulata :).

zejf.jpg

 

k3jw.jpg

 

qyqo.jpg

 

w86f.jpg

 

 

 

 

pqho.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny klimat, piękne cacatuoides, za miesiąc planuje restart  i po raz pierwszy stworzyć podobny klimacik w oparciu o te właśnie rybki więc mam do Ciebie pytanie gdzie zaopatrujesz się w Kakadu ?, chodzi mi konkretnie o samiczki bo z samcami nie ma problemu, w mojej okolicy są w każdym zoologu a na pytanie o samice to Pan rozkłada tylko ręce i mówi, że na giełdzie "nima" (wiadomo samiczki mniej kolorowe i się nie sprzedają).

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów z dostępnością samiczek hodowlanych samiczek :o

Ja mam ryby dzikie, z tym było troche problemów.

Jak bedziesz szukał i nadal nie znajdziesz to olej tych handlarzy, dla których liczy sie tylko pieniądz i sprzedaja wyłącznie samce- załatwie Ci hodowlane od kolegi, który ma naprawde ładne kakadu triple red.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnych problemów z dostępnością samiczek hodowlanych samiczek

 

 

No właśnie słyszałem, że jeżeli są to tylko hodowlane a podobno to już nie to samo... :-( Zresztą u mnie nie ma nawet hodowlanych.

 

Restart planuje tak początkiem grudnia, będę się rozglądał a jak nie znajdę ciekawych osobników to na pewno zgłoszę się do Ciebie na Priv.

Pozdrawiam.

Edytowane przez lesiu681
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...