Skocz do zawartości

zakwit pierwotniaków


mariusz2470
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sugerując się zdjęciem podejrzewam, że podmiany wiążą się z wywalaniem wszystkiego i gruntownym myciem.

W tym zbiorniku zwyczajnie nie ma miejsca dla bakterii i zamknięcia cyklu azotowego, stąd nieustający zakwit pierwotniaków.

Na tym kolorowym żwirku, zamku i dwóch plastikowych badylkach raczej sukcesu nie osiągniesz.

Polecam lekturę tematów o zakładaniu i prowadzeniu akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 pierwszy raz zalane 5.02.2013r a restart robiłem 11.05.2013 a woda zrobiła się taka mętna około 10 albo 11 maja

Spójrz na daty, wygląda na to że zmętniała poprzez nieumiejętne nalewanie wody do akwarium.

10 maja nie mogła zmętnieć bo zalałeś 11 maja, :D.

Proponuję zacząć od nowa tj poczytać jak pisał "ahr" o zakładaniu i prowadzeniu akwarium (tak, takie tematy znajdziesz na tym forum) 

wywalić te sztuczne rośliny jak i podłoże i zastąpić żywymi roślinami, podłoże wystarczy jbl aquabasis jako substrat i na wierzch drobny ciemniejszy żwirek 1-3 mm.

Filtrację masz marną ale, może wystarczyć przy tej obsadzie.

Nie jestem pewien czy warto się mi teraz poświęcać w znalezieniu dla Ciebie pomocnych linków co do zakładania i utrzymania akwarium skoro bardzo licho odnosisz się do tego który podałem na samym początku.

Więc jak uzupełnisz wszystko jak należy to, postaram się bardziej pomóc.

Kiedy zostało zrobione zdjęcia akwarium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sory tam był mały błąd restart 11.05 a zaczęło mętnieć około 15 prowadze sobie zeszyt w którym takie daty zapisuję i podmiany też zapisuję żeby równo co tydzień robić te podmiany tak już mam a zdjęcie robione około 30min temu

 

 

 

Kolejny post łamiący zasady pisowni. Nie żebym się czepiał, ale źle się czyta. Miej szacunek dla innych forumowiczów, i popraw Swoją pisownię. Już nawet nie chce mi się tego poprawiać. 

 

DM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hahahaha nie wierzę. staram sie odpowiadać na pytania ale akurat mam inne zadanie i co jakiś czas czytam trochę aby w miarę możliwości odpowiadać sory ale ja nie siedzę 24h przed komputerem !!!

 

a a propo jak mogę nalewać źle wodę do akwa bo to ciekawy temat :)

Edytowane przez mariusz2470
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim akwa 60l zakwit pierwotniaków trwa już około miesiąca i nie widze poprawy co mam robić?

 

 

Najpierw opisać szczegółowo akwarium, potem coś się poradzi.

http://forum.superakwarium.pl/forum-4/announcement-3-jak-zadawać-pytania-na-forum-superakwariumpl/

 W co nie wierzysz ?

Grzesiek podał Ci temat, w którym są zawarte pytania.

Jak dla mnie możesz tu nie siedzieć wcale, ale jak szukasz pomocy to odpowiedz na nie konkretnie, nikt tu nie będzie siedział i dumał nad Twoim baniakiem, jak nawet tego nie chce Ci się zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak starasz się, może.

 



hahahaha nie wierzę. staram sie odpowiadać na pytania ale akurat mam inne zadanie i co jakiś czas czytam trochę aby w miarę możliwości odpowiadać sory ale ja nie siedzę 24h przed komputerem !!!

 

  :)

To może zacznij przesiadywać częściej, wtedy Twój zbiornik będzie wyglądał jak akwarium. :P

 

 

a a propo jak mogę nalewać źle wodę do akwa bo to ciekawy temat

Ciekawy bo ,myślisz że się pośmiejesz  ale, niestety tak nie będzie. 

Chodzi mi o daty jakie podałeś i zmętnienie wody nalewając ją nie umiejętnie to chyba logiczne że woda zmętnieje.

Taka mała wskazówka: wodę do pustego akwarium należy powoli nalewać na płaski talerz kuchenny i woda będzie o wiele czystsza.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale do pustego akwarium nalewałem 2 razy jak zakładałem i po restarcie teraz też wlewam do akwarium wodę odstaną. Leje zawsze małym strumieniem i zawsze po czyms np po pipecie aby ten strumień był delikatny

Edit:

 

Tak starasz się, może.

 

To może zacznij przesiadywać częściej, wtedy Twój zbiornik będzie wyglądał jak akwarium. :P

 

 

Ciekawy bo ,myślisz że się pośmiejesz ale, niestety tak nie będzie.

Chodzi mi o daty jakie podałeś i zmętnienie wody nalewając ją nie umiejętnie to chyba logiczne że woda zmętnieje.

Taka mała wskazówka: wodę do pustego akwarium należy powoli nalewać na płaski talerz kuchenny i woda będzie o wiele czystsza.

 

 

niestety nie moge przesiadywa częściej bo jak już wspomniałem MAM RODZINĘ więc jedno z drugim się najczęściej wyklucza ale komu ja to tłumaczę

 

Regulamin 6.1. Zdania zaczynamy z wielkiej litery. Jak ciężko to zrozumieć to wróć się do szkoły podstawowej- tam tego uczyli. +2. Mapet

Edytowane przez Luna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikogo na forach nie interesuje co masz, kolego. Inni mają też rodziny i egzystują na naszym forum świetnie.

Dla nas ważne jest tylko jedna rzecz co masz.

Problem z akwarium,.

My staramy się pomóc ale, musisz z nami współpracować.

Ciężko to jak na razie idzie ale może damy radę.

 

 

ale komu ja to tłumaczę

Nie znasz mnie to, nie oceniaj.

Odebrałem to jako prywatny komentarz.

Edytowane przez grzegrzół
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...