Skocz do zawartości

Gnijące korzenie roślin


hipahipa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Od jakiś dwóch tygoni mam problem z roślinkami, tzn. moim zdaniem gniją im korzenie. Rośliny często sobie pływają bo odpadają od korzeni. Na zdjęciach jest widać miejsce jak wygląda roślinka jak odpada od korzenia (proszę nie zwracać uwagi na baraszkującą parkę :)),.  Zdjęcia są na serwerze zewnętrznym żeby nie tracić na jakości.

galeria zdjęć

Parametry wody:
NO3 - 25mg/l
NO2 - 0
GH - 8
KH - 6
ph - 6,8
Akwarium 60 l (60x30x30), świetlówka 18W (włączone po 12-14 godzin), grzałka 75W, filtr aquael fan -1 z założoną dodatkowo włókniną. Temperatura 23-24 stopnie. Podłoże bazalt z odrobiną krzemionki. Roślinność: średnia ilość najwięcej moczarki i mchu.
Obsada: 4x kirysek pstry, 2x otosek, 10xneon inessa, 30x krewetka red cherry (jedna z jajkami), 5x raczek cambarellus puer (plus kilka młodych ciężko stwierdzić ile, a dwie kolejne noszą jajka), 1x hokejówka i 1x kardynałek (dwa ostatnie to niedobitki z poprzedniej obsady). Ślimaki świderki (duża ilość), 3xampularia.
Podmiany raz w tygodniu ok 12 litrów, woda z uzdatniaczem, nawożę tylko węglem w płynie.
Karmienie dwa razy dziennie.
Akwarium u mnie funkcjonuje od czterech miesięcy a ogólnie półtora roku rok, było przywiezione od znajomych z zachowaną wodą, filtrami itp.
Proszę o pomoc, ponieważ większość roślin traci korzenie a więc przestają rosnąć i zaczynam mieć problemy z NO.
Pozdrawiam
Agnieszka

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie lejesz za dużo carbo ? Czy wcześniej rosły dobrze ? Zmieniałaś coś w akwarium ?

Carbo leję według instrukcji dla średniej ilości roślin. Jedyne co to wrzuciłam szyszki olchy. Teraz zauważyłam jeszcze taką jakby pleśń w rogach i nitki takie w podłożu  http://picasaweb.google.com/105701825608118374044/4Czerwca2013?authuser=0&authkey=Gv1sRgCNHHgfn524CI5wE&feat=directlink . Po dłuższej obserwacji stwierdzam, że jedno i drugie żyje. A jeszcze coś mi się z neonkami dzieje http://forum.superakwarium.pl/topic/39502-chory-neon-inessa/.

Już sama nie wiem może to wszystko ma ze sobą związek. Jestem po prostu załamana.

Dodam tylko, że reszta mojej obsady nie wykazuje żadnych nieprawidłowości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...