Skocz do zawartości

Czy w akwarium z taką obsadą mogę trzymać bojownika?


Taiga Aisaka
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zgadzam się z tym. Danio się nadają, welonka jest tylko gościnnie - znajoma robi restart akwarium i poprosiła o przetrzymanie. Glonojad jest maleńki, dosłownie 2 cm. Wracając do tematu - można trzymać tego bojownika?

 

Nie zgadzać się to i można z wieloma rzeczami na tym świecie, ale fakty są takie jakie są. Co najważniejsze nie wyssane z palca tylko poparte dość mocnymi argumentami. 

Danio się nadają? Skąd takie stwierdzenie? Uważasz, że wszystko z nimi okej? Widzisz jest takie powiedzonko: dzieci i ryby głosu nie mają. W tej sytuacji świetnie się ono sprawdza - ryba nie powie Ci, że jej źle. Może to ewentualnie zasygnalizować swoimi zachowaniami, pytanie czy jesteś w stanie to odczytać, albo hmm.. śmiercią?

 

Po pierwsze Danio jest rybą ławicową, więc 4 sztuki to nie za bardzo.. ogromy tłok, nie ma co. Po drugie i najważniejsze to ryba z charakterem, dość ruchliwa, 40L to dla niej stanowczo za mało. W większej grupie, w większym stadzie naprawdę ładnie się prezentuje, ale nie tutaj.

 

Welonka, okej - będzie oddana, koleżanki. Rozumiem. Tylko żeby nie przyszło Ci do głowy sobie ją zostawić bo widok mniej więcej będzie taki: 

GB_BIGGEST_Goldfish_470456a_zps9d4457ba.

 

Glonojad.. Glonojad.. jak ja uwielbiam to słowo. Szkoda tylko, że tych 'glonojadów' jest od groma i ciut ciut. Stawiam na zbrojnika niebieskiego skoro ma 2cm.. Aczkolwiek za chwilę będzie miał 12 cm i raczej nie sądzę, że nie miałby problemów żeby swobodnie się w Twoim zbiorniku obrócić.

 

Ech. Oddaj rybcie. Naprawdę do 40L zborniczka można znaleźć fajne rybki, które będą się dobrze w nim czuły. Wystarczy troszkę cierpliwości i wiary.

 

Edytowane przez Kahl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danio pręgowane to bardzo aktywne rybki i powinny być w większym akwarium, zbrojnik dorasta dosyć spory i powinien być co najmniej w 112l a i te akwarium za małe jak na niego, welonka nadaje się do 200l i lubi chłodną wodę, jedyne co pasuje do twojego akwa to krewetki + bojownik.

Podaj parametry wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro tak ładnie starali Ci się wytłumaczyć to  i owo, to ja może podam CI przykładową obsadę do Twojego zbiorniczka.

 

1+2 Gupik pawie oczko

6 kirysów pigmei

 

lub:

 

 

6-8 neonów zielonych

Krewetki RC

 

lub:

 

 

jeśli to ma być z nastawieniem na bojownika to:

1 samiec bojka

 

 

Propozycji jest znacznie więcej, ale dużo by tu pisać.

 

Możesz nie oddawać tych ryb, ale doprowadzisz tym do chorób takich jak: " karłowatość" czy też problemami z amoniakiem, który jest w tym przypadku najbardziej realnym zagrożeniem, a przy czym bardzo zabójczym ;)

Te ryby potrzebują przestrzeni do pływania, a nie kiszenia się w tym " słoiku"

Edytowane przez Beniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgadzać się to i można z wieloma rzeczami na tym świecie, ale fakty są takie jakie są. Co najważniejsze nie wyssane z palca tylko poparte dość mocnymi argumentami. 

Danio się nadają? Skąd takie stwierdzenie? Uważasz, że wszystko z nimi okej? Widzisz jest takie powiedzonko: dzieci i ryby głosu nie mają. W tej sytuacji świetnie się ono sprawdza - ryba nie powie Ci, że jej źle. Może to ewentualnie zasygnalizować swoimi zachowaniami, pytanie czy jesteś w stanie to odczytać, albo hmm.. śmiercią?

 

Po pierwsze Danio jest rybą ławicową, więc 4 sztuki to nie za bardzo.. ogromy tłok, nie ma co. Po drugie i najważniejsze to ryba z charakterem, dość ruchliwa, 40L to dla niej stanowczo za mało. W większej grupie, w większym stadzie naprawdę ładnie się prezentuje, ale nie tutaj.

 

Welonka, okej - będzie oddana, koleżanki. Rozumiem. Tylko żeby nie przyszło Ci do głowy sobie ją zostawić bo widok mniej więcej będzie taki: 

GB_BIGGEST_Goldfish_470456a_zps9d4457ba.

 

Glonojad.. Glonojad.. jak ja uwielbiam to słowo. Szkoda tylko, że tych 'glonojadów' jest od groma i ciut ciut. Stawiam na zbrojnika niebieskiego skoro ma 2cm.. Aczkolwiek za chwilę będzie miał 12 cm i raczej nie sądzę, że nie miałby problemów żeby swobodnie się w Twoim zbiorniku obrócić.

 

Ech. Oddaj rybcie. Naprawdę do 40L zborniczka można znaleźć fajne rybki, które będą się dobrze w nim czuły. Wystarczy troszkę cierpliwości i wiary.

 

Ech... chyba rzeczywiście pooddaję te ryby... Tylko komu? Ma ktoś propozycje? :(

Edytowane przez Taiga Aisaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rosną tak wszędzie, o ile mają na to warunki. Żyją dość długo, a w około 7 lat (oczywiście w dobrych warunkach) da się wyhodować taką rybę ;) Oddać możesz do sklepu zoologicznego, znajomego lub dać ogłoszenie na jakąś stronę internetową.

Edytowane przez Kamil123
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologu? Nie ma szans... kiedyś miałam narybek gupika, to nie chcieli przyjąć -.- Myślałam o zrobieniu bojownikarium + krewetki Amano. Kupując danio, sprzedawca mówił, że przy 40 L można trzymać nawet ławicę - już wiem, że sprzedających nie wolno słuchać :(

Spróbuję pooddawać znajomym... nie wiem, czy ktoś weźmie, ale spróbuję...

Edytowane przez Taiga Aisaka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zoologu? Nie ma szans... kiedyś miałam narybek gupika, to nie chcieli przyjąć -.- Myślałam o zrobieniu bojownikarium + krewetki Amano. Kupując danio, sprzedawca mówił, że przy 40 L można trzymać nawet ławicę - już wiem, że sprzedających nie wolno słuchać :(

Spróbuję pooddawać znajomym... nie wiem, czy ktoś weźmie, ale spróbuję...

Próbować zawsze warto, to się chwali ;)

 

Dlatego myślę, że możesz spokojnie zapytać w zoologiku jakimś czy Ci nie przyjmą, nic nie tracisz a możesz zyskać.

Zawsze też można wstawić ogłoszenie na giełdę czy to na to forum czy na inne, zawsze coś może z tego wyjść.

 

Co do sprzedających: często się zdarza, że właśnie tak jest, nie warto ich słuchać, ale.. czasem można wpaść na jakiegoś naprawdę bardzo porządnego obsługującego w sklepie zoo. I nie mówię tego z punktu widzenia klienta bo nim nigdy nie jestem, mówię to z punktu widzenia osoby pracującej w sklepie Zoo nie od wczoraj ;)

 

Have a little faith.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...