Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

Ja uszczelniłem klejem w pistolecie . Mam pytanie w butli 1.5 co jaki czas robi się roztwór ( wymienia się ) I czy drożdże zalewa się letnią czy zimną przegotowaną wodą ??

 

Jeszcze jedno wyczytałem ze proponują zakręcać zaworek na noc bo w nocy rośliny bez światła same produkują co2 czy to konieczne by zakręcać ?? Nie może być odkręcony cały czas ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Minęło 3 h i nie widziałem bąbelków z kamienia ehhhh 1 litr wody 400 gram cukru 100 gram drożdży

na 100% nieszczelna instalacja. Ja kleiłem grubą warstwą kropelki i trzyma już blisko rok.

 

Drożdży za dużo. na 1litr wody daje połowę opakowania cukru i ok 1\3 kostki drożdży. Działa ok 10 dni. później wymiana. A jako dyfuzor polecam coś takiego:

http://allegro.pl/item1063309061_dyfuzo ... ratis.html

 

100x lepsze od kostki. tworzy mgiełkę, co dobrze rozpuszcza gaz w wodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też zrobiłem według tego opisu http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html

 

Efekt:

Dołączona grafika

 

Tylko co z tym na noc zrobić ? Mam zaworek do regulacji, ale jak go na noc zakręcę to przecież butelkę może rozsadzić... To odkręcić korek tej butelki z wodą ?? Jutro jeszcze muszę kupić kostkę lipową bo kamień nie bardzo się nadaje....

P.s u mnie bąbelki zaczęły lecieć po ok 10 minutach :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tym na noc zrobić ? Mam zaworek do regulacji[...]

Dokładnie tak, ja wstawiłem zwykły plastikowy trójnik od pompki. Na noc zakręcam dopływ do akwa i puszczam CO2 w atmosferę.

Mam nadzieję, że przez to Polska nie przekroczy swojego limitu emisji CO2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:evil: kurde z proporcjami to już nie wiem...

 

zrobiłem wg opisów forum 1410... no prawie... bo na oko nie ma wagi...

1 litr wody

400 gram cukru

12.5grama drożdży ( 1/8 kostki 100gr )

 

i co i d..pa lecą pojedyńcze micro bąbelki do akwa...

 

 

czytałem artykuł z jakiejś strony i zamiast 10 gram jest 100gram czyli 10dkg...

 

 

wyjaśnijcie jakie są proporcje na 100% z autopsji ... bo wariuję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem dokładnie według tego opisu http://www.akwajp.webpark.pl/bimbrownia.html czyli 100g drożdży i 400g cukru i butelki 1,5L, przygotowaną masę zalałem ciepła (ok 35 stopni) wodą przegotowaną (bo nie wiedziałem czy ma być ciepła czy zimna) i praktycznie od razu po zakręceniu butelek zaczęło bąbelkować :) Zdjęcie butelek możesz powyżej zobaczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś więcej takich elementów wyczytałem na forum... ( to pisał Gofer w tym temacie ) i mnie zmyliło szczególnie że to 1410 :)

 

Zacier powinien być : 1 L wody lub minimalnie mniej, 2 szklanki cukru (400g) 10 gram ( pasek 1,5 cm jeśli mamy drożdże w kostce )

 

Spoko no to dziś nowy zacierek się zrobi... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korki "obkleiłem" pistoletem, czyli rozgrzanym plastikiem, korki od wewnętrznej jak i zewnętrznej strony, to samo zrobiłem z zaworkiem do regulacji, tam gdzie węże na niego wchodzą obkleiłem plastikiem, zaworek przeciwzwrotny jest szczelny :)

I nie mam żadnych problemów z nieszczelnością :)

 

Mam za to inny problem, wczoraj trochę przesadziłem z ilością CO2 (chyba) bo na tafli wody, zrobił się taki jakby biały nalot, sama woda jest krystalicznie czyta tylko na tafli jest taki biały jakby cieniutki kożuszek... to przez bimbrownie ??

Woda w butelce filtracyjnej jest czysta, nie ma opcji żeby zacier dostał się do akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie mogę poradzić sobie ze szczelnością...

/Ktoś ma dobre patenty na szczelność ?? /

Ja w nakrętkach wierciłem otwory wiertłem 5 mm i wsadzałem w to wężyk od pompki. Wchodzi ciężko ale nie ma luzów. Dla spokoju sumienia z wierzchu oblałem to super glue.

Zaworek mam plastikowy i sprawuje się super, bez żadnych uszczelnień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam

Mam pytanie czy gdybym podłączył Bimrownię ( wężyk ) do filtra to by wszytko działało, bo mam taki problem , że jak włożę głębiej rurkę do akwarium to nie wydostaje się co2, no a jak jest bardzo blisko poziomu końca wody do chyba nic to nie daje ? No nie wiem, proszę o porady :) . A filtr to :AQUA-SZUT ( wewnętrzny, MINI ) 250 l / h .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie czy gdybym podłączył Bimrownię ( wężyk ) do filtra to by wszytko działało, bo mam taki problem , że jak włożę głębiej rurkę do akwarium to nie wydostaje się co2, no a jak jest bardzo blisko poziomu końca wody do chyba nic to nie daje ? No nie wiem, proszę o porady :) . A filtr to :AQUA-SZUT ( wewnętrzny, MINI ) 250 l / h .

 

Poczekaj aż w butli zwiększy się ciśnienie, co2 na 100% się wydostanie. Poza tym możesz umieścić dyfuzor zaraz przy filtrze, tak aby ruch wody rozprowadzał bąbelki w akwa, chociaż moim zdaniem po jakim czasie psuje to samo oglądanie baniaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...