Skocz do zawartości

Bimbrownia. Pytania ogólne, porady, itp.


ahaed
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

Wszystkie pytania na temat bimbrowni, problemów z nią itp. Proszę zadawać w tym temacie. Kolejny temat o tym zagadnieniu, zostanie od razu usunięty!!

 

Kilka mniej lub bardziej pomocnych linków w sprawie bimbrowni:

viewtopic.php?f=40&t=16726

viewtopic.php?f=40&t=16501

viewtopic.php?f=40&t=15421

viewtopic.php?f=40&t=17103

viewtopic.php?f=40&t=17104

viewtopic.php?f=40&t=17078

viewtopic.php?f=40&t=17026

 

edit:

 

viewtopic.php?f=40&t=17647&p=158355#p158355 -Co2 z kwasu i sody

 

 

edit:

 

Wszystko o zacierze do bimbrowni:

 

viewtopic.php?f=40&t=23927&p=216777#p216777

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 778
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Mam problem z bimbrownią, bimrownia ma 2 dni, bąbelki z butelki zacierem normalnie dostają się do butelki ze zwykła wodą, ale już ztej butelki bąbelkki nie lecą do akwa, co jest nie tak?? bibmrownia składa sie z 2 butelki 2l i 1,5, w tej 2l jest zacier, w 1,5l jest do 3/4 wlana woda. Już kombinowałem, żeby cukru więcej dosypać, owszem przez kilka sekund bąbelki leciały do akwa(zacier zrobiony 1l wody, 400 cukru(teraz jest chyba więcej) i kostka drożdży(100g))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z bardzo krótkim działaniem bimbrowni, na 80% jest to złe połączenie. Moja bimbrownia miała nieszczelność i pracowała około 4 dni. Po uszczelnieniu czas działania wzrósł do ~10 dni (potem spada wydajność i podaje za mało gazu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to moja bimbrownia:

Dołączona grafika

Z początku nie wierzyłem w działanie CO2 na rośliny ale po dwóch tygodniach całkowicie zmieniłem zdanie roślinka przez tydzień wypuściła pięć nowych listków. To serio działa polecam. Zobaczcie budowa bimbrowni na http://aquastrona.za.pl/co2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc

juz kilku (nastu) osobom zdarzyłam się pochwalić ze jestem genialna bo działa bimbrownia, fakt, działa, ale chyba az za mocno, zaczeła działać ok godz 21, a o 22,30 włączylam na chwile światło zeby zobaczyć co tam słychać , i przeraziło mnie to co zobaczylam, wszytskie rybki, neonki byly wyblakniete ( dziwne , co ?) i tak ciezko łapały powietrze, , kiryski, lezały na boku, i skrzela dziwnie tez sie podnosiły, glonojady lezały na podłozu, a takiego cuda nie widziałam od 2 tygodni, odkad jest nowe akwarium , bo preferują korzeń. tak więc szybko wyciągnęłam kamień napowietrzający z bimbrowni i wylałam wszytsko do ubikacji, zrobiłam , podmiane wody (5 l , bo akurat tyle miałam odstanej wody) i odziwy, neonki juz nie lezały na podłozu, tylko zaczely plywać, zbrojniki, na korzeniu, a kiryski przeczesują podłoze, takze moje pytania

 

1. na poczatq jak probowałam uruchomić bimbrownie, woda z butelki z czystą wodą przeleciała mi troche do zacieru i wezyk nie byl w wodzie tylko nad powierzchnią wody, czy to moze byc problem ?

2. czytalam na forum ze bimbrownie raczej trzeba wyłączac na noc, tylko jak ? odkrecic korki ?

3. jak zmierzyć ile powinno tego co2 dostawać sie do akwarium

4. o co chodzi z jakimi kostkami lipy czy coś? bo tego juz nie mogłam znaleźć, ani doczytać , aj owszem było ze coś takiego gdzies sie daje, tylko gdzie ? i po co to, i czy mam sprobować jeszcze raz ? z innym zaczerem czy wrzucić na luz ?:P

 

akwa 112 l , 2 butelki 1 L a zacier to :

2 szklanki wody, pol kostki drozdzy, i jedna szklanka cukru

 

 

 

licze na waszą wyrozumiałość i pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachowanie ryb normalne bo spały. lol.

 

1. na poczatq jak probowałam uruchomić bimbrownie, woda z butelki z czystą wodą przeleciała mi troche do zacieru i wezyk nie byl w wodzie tylko nad powierzchnią wody, czy to moze byc problem ?

Woda w drugiej butelce jest po to aby CO2 się oczyszczał miedzy innymi z zapachu " zacieru " i ewentualnych nieczystości.

Więc ma wpływ ale na dłuższą metę i nie koniecznie na rybki ale raczej na jakość wody.

 

2. czytalam na forum ze bimbrownie raczej trzeba wyłączac na noc, tylko jak ? odkrecic korki ?

e bimbrownie ? nie po co .... nigdy tego nie robiłem, zawsze wszystko ok.... zgodził bym się ale jeśli byśmy rozmawiali o CO2 z butli.

 

3. jak zmierzyć ile powinno tego co2 dostawać sie do akwarium

Są specjalne tabele które poprzez odczyn PH pozwalają określić ilość rozpuszczonego CO2 w wodzie,

ale przy bimbrowni ( moim zdaniem ) nie ma co sobie głowy zaprzątać takimi rzeczami, niech sobie leci jak leci.

 

4. o co chodzi z jakimi kostkami lipy czy coś? bo tego juz nie mogłam znaleźć, ani doczytać , aj owszem było ze coś takiego gdzies sie daje, tylko gdzie ? i po co to, i czy mam sprobować jeszcze raz ? z innym zaczerem czy wrzucić na luz ?:P

Po prostu kostka ( kamyk napowietrzający ) wykonany z drzewa lipowego dzięki któremu otrzymujemy " mgiełkę " która lepie się rozpuszcza w wodzie od dużych bombelków.

2 szklanki wody, pol kostki drozdzy, i jedna szklanka cukru

Zacier powinien być : 1 L wody lub minimalnie mniej, 2 szklanki cukru (400g) 10 gram ( pasek 1,5 cm jeśli mamy drożdże w kostce )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie - zła receptura na bimbro (1410 najlepsza) + brak światła (zatrzymała się fotosynteza ) i rybska dostały gazem po skrzelach ;/

 

a bimbrownie wyłącza się poprzez rozłączenie kabli, wyjęcie kostki itp - czasem warto bo mimo wszystko nawet z bibrownią można przedawkować co2

 

 

co do pomiarów ilości co2 w wodzie polecam stały test jbl (koszt ok 30zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak jak w temacie. Zawsze jak robiłem bimbrownie tzn mały otworek w nakrętce, dobrze uszczelnione silikonem itp. to i tak po jakimś czasie mi się rozszczelniała. Wpadłem na pomysł żeby kupić gumowe korki i zrobić w nich dziurki na rurki. Tutaj pojawia się moje pytanie.Gdzie można kupić korki które średnicą będą pasowały do otworu zwykłych butelek(plastikowe 1,5l) ? Może jak je samemu zrobić ? Patrzyłem na gumowe korki w artykułach winiarskich ale nie było nic interesującego. Chyba jeszcze do różnych doświadczeń chemicznych używa się takich korków ale nie znam się na tym. :) Proszę o radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakbym chciał coś wiedzieć o silikonowym wężyku to bym napisał o silikonowym wężyku. Co ty myślisz że ja metalowego używałem ? Pytanie odnośnie takich korków kieruje do osób które konkretnie coś wiedzą na ten temat.Wiem że niektórzy chcą dobrze doradzić ale jak ja chce tak spróbować to proszę mi doradzić w tej konkretnej kwestii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem w tym temacie nowy już wiem jak zbudować bimbrownie itd. ale nie znalazłem jak postępować z bimbrownią na noc - czy zamyka się zawór i magazynuje się gaz do rana czy trzeba upuszczać gaz żeby nie rozszczelniło butelek i jescze jedno ja mam akwarium 45l jak zrobic zacier , według daty 1410 czy inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak postępować z bimbrownią na noc - czy zamyka się zawór i magazynuje się gaz do rana czy trzeba upuszczać gaz żeby nie rozszczelniło butelek

Zamykasz zawór i tyle nic nie upuszczasz

Co :zamieszany:

Zamykając szczelnie bimbrownie będzie rosło ciśnienie, o ile nie rozsadzi nam butelek to rano po otworzeniu zaworu całe co2 z nocy pod dużym ciśnieniem trafi do wody!

 

Co zrobić z bimbrownią na noc jednak jest w tym temacie napisane, poszukaj dokładniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w temacie. Zawsze jak robiłem bimbrownie tzn mały otworek w nakrętce, dobrze uszczelnione silikonem itp. to i tak po jakimś czasie mi się rozszczelniała. Wpadłem na pomysł żeby kupić gumowe korki i zrobić w nich dziurki na rurki.

Forum nie jest od tego żeby się sprzeczać ale przeczytałeś post na który tak namiętnie odpisywałeś ? Nie pytam jak uszczelnić bimbrownie po drugie pisałem że robiłem zawsze jak się to robi standardowo ale i tak po miechu się rozszczelniała. Więc jeżeli chcę użyć gumowych korków czekam na odpowiedź mianowicie gumowych korków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...