Skocz do zawartości

Alternatywa dla Pseudotropheus saulosi.


Fivix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam mały problem z dostaniem Pseudotropheus saulosi na swoim terenie. We wtorek za tydzień(16.04.2013) najprawdopodobniej już będą, lecz sprawa nie jest taka oczywista.

Moje pytanie to: Jakie pyszczaki mogłbym trzymać w 240L (120x50x40) oprócz 1+5/6 Pseudotropheus saulosi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jeziorem Wiktorii nie mam żadnych doświadczeń, a nawet cienia informacji o nich. Wydaje mi się, że o gębacze z Jeziora Wiktorii jeszcze trudniej będzie.

Tutaj lista pyszczaków, które widziałem i można łatwo dostać:

-Labidochromis caeruleus

-Red Red

-Iodotropheus sprengerae

-Melanochromis auratus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz może w jakich proporcjach je dać? Najbardziej z tych pozostałych wizualnie pasują mi "złociste", ale czytałem, że są agresywny. Boję się, że nie dam rady rozpoznać samców od samic, bo sprawa nie jest taka łatwa jak w przypadku Saulosi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kurde. To nie wiem czy się zdecyduje na nie. Wole mieć jednak początkowo spokój, a nie startować z grubej rury z "zabójcami" :D

 

EDIT!

 

Wiem, że to mało naturalne, ale czy można trzymać w baniaku same samice? Wiem, że wtedy jest mało ciekawie i jak już pisałem mało naturalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że jestem przekonany w 99%, że nie dostane nigdzie w okolicy gębaczy z jeziora Wiktorii. Akwarium było tworzone pod Malawi, zakładałem je z myślą o Malawi i chciałbym przy Malawi zostać, aczkolwiek doceniam twoją propozycje o rybach z Jeziora Wiktorii. Niestety nie mam o nich zielonego pojęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...