Skocz do zawartości

pielęgnica nikaraguańska-jak dobrac parę??


tomala475
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwa 240 litrów zakupiłem 4 pielęgnice nikaraguańskie (kupił bym 6 ale cena 18 zł /szt) z tego co zauważyłem to 2 samce i 2 samice...samce stoczyły ze sobą pojedynek i podzieliły się akwarium po połowie granice wyznacza korzeń... samiczki oczywiscie nie są mile widziane na ich terenie a jeżeli samce również przekraczają przez przypadek swoje rewiry zaczyna się gonitwa.

 

prosze o radę co robic...pozbyc się jednego samca i czekac aż drugi wybierze sobie odpowiednią samicę .....czy czekac aż któryś z dwóch wybierzę samice...czytałem gdzieś że jak są dwa samce to u samca alfa wyrasta guz tłuszczowy na czole czy to prawda?? .rybki żyja z 4 skalarami które mają głęboko w d. i nie zwracają na siebie uwagi tło strukturalne i skałki

 

http://www.youtube.com/watch?v=4U6okUcQUuA

 

link do zdjęc z mojego akwarium

 

potrzebuję jakiś informacji bo nie chcę zeby rybki się zamęczyły a wchwili obecnej to już nawet nie ma gdzie dokupic tych ryb bo sa niespotykane i w sklepie gdzie kupowałem ktos wykupił resztę

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One same sobie wszystko ustawią , nie martw się. 1 samiec podporządkuje sobie resztę , zależy jeszcze jaki masz układ. Jeśli zostawisz tak jak jest to słabsze samce będą się chować po kątach i uroku z nich nie będzie. Samiec sobie wybierze samicę i razem będą resztę ganiać " ze swojego kąta" .

Poza tym żwir nie jest dobrym pomysłem przy pielęgnicach , zanim będzie tarło wszystko zależy od warunków jakie im stworzysz. Np ja ze swoich obserwacji powiem tyle że gdy miałam u swoich pielęgnic bardzo drobny żwirek to nic się nie działo w kierunku rozmnażania. Po roku czasu jak wymieniłam żwirek na piasek pielęgnice w kilka dni przystąpiły do tarła. Podsumowując zmień na piasek podłoże poczekaj aż dobierze się para a resztę wyłów jak chcesz wychować młode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piasek brzmi niezle tylko jedno .."ale"... nie chce się pozbawiac roslin z akwarium tym bardziej że pomiędzy innymi pokarmami staram się dokarmiac ryby spiruliną żeby ich nie wcinały i na razie sie udaję

 

i jeszcze jedno a propo pielegnic ..co jezeli to nie najmocniejszy samiec dobierze sobie samice tylko najsłabszy...

 

mam 4 pielęgnice na pewno 2 samce i na 100% jedna samice...nie wiem jeszcze jakiej płci jest 4

 

dokupiłem 6 sztuk molinezji...czytałem ze jeden biotop i chciałem żeby mi polikwidowały glony....:)

 

nowe foto

 

dziekuje za poprzednią odpowiedz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez piasku nie nacieszysz się prawdziwymi zachowaniami pielęgnic.

 

W baniaku 120cm tylko jedna parka ma prawo bytu. Czekaj do pierwszego tarła- do tej pory pozostałe samce bedą miały względny spokój. Musisz być cierpliwy.

 

 

A co do roślin- jak nikaraguańskie osiągną swoje prawdziwe rozmiary to nawet żwirek nie pomoże jeżeli jakieś zielsko im nie przypasuje ;). Lepiej za wczasu zmienić podłoże i zapewnić rybom odpowiednie warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

bede cierpliwy :) dziekuję bardzo za odpowiedzi...... jak rybki podrosna to dam znac co i jak;)

 

pozdrawiam

 

Regulamin 6.1 +1

kubas

tak jak pisałem daję znac.... rybki podrosły dobrały się w pary 3 sztuki oddałem podobnie jak i skalary zostawiłem sobie tylko parke i mieczyki zresztą zapraszam do oglądnięcia

 

Zdania zaczynamy z wielkiej litery i zakańczamy odpowiednim znakiem interpunkcyjnym.

kubas

Edytowane przez kubas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...