Skocz do zawartości

Problem z filtrem Aquael Midikani 800


cross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Dzisiaj zainstalowałem filtr jak w temacie

 

Dołączona grafika

 

Na powyższym zdjęciu filtr jest na samym dole a ze względu na wielkość akwarium (112 l) węże zostały zainstalowane na dłuższym boku akwarium. Kolejno odprowadzenie po prawej a doprowadzenie z lewej. Przed uruchomieniem filtra zassałem ustami wodę. Filtr otwarty na maksa. Pompa jest po lewej stronie doprowadzeniu. Water Direction do góry zatem raczej dobrze podłączyłem. Jednak po włączeniu wielkie rozczarowanie. To podobno ma 650 L na godzinę a woda po prawej na odprowadzaniu leje się w środku strumyczkiem zamiast cały wąż objąć w swojej średnicy. Zresztą na filmie widzicie jak to wygląda. Z takim ciśnieniem to nie widzę by to 30 l na godzinę przefiltrowało. Nie wiem czy może układ się zapowietrzył zatem jak to odpowietrzyć?

 

https://www.youtube.com/watch?v=RP2XgjohXCw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ten filtr ma pompę na zewnątrz.

Wiem. Mam taki sam filtr ;)

 

Chodziło mi o podłączenie do kubła.

 

Skoro leci woda to nie ma mowy o zapowietrzeniu.

Dziwne. A na wlotach do kubła nie jest nic napisane. Czy in czy out. W Kuble jest woda. Najlepiej to zamknąć dopływ chyba całkowicie, zalać wodą OUT żeby podeszło pod samo akwarium i dopiero odpalić

 

----------------------------------------------------------------------------

 

Ok zrobiłem tak jak w tym temacie: http://forum.superakwarium.pl/midi-kani-800-problem-z-podlaczeniem-t53448.html

 

Do IN wlewałem wodę. No i woda wyrównywała poziom. Wcześniej oczywiście kubeł zalałem, no chyba, że ktoś woli 7 l sam zalewać ;) Dzięki temu bardzo szybko zalałem oba węże. IN i OUT oczywiście były na tym samym poziomie. Wyżej było tylko powietrze. To miałem na myśli mówiąc o układzie zapowietrzonym. Zatkałem OUT przy akwarium małym woreczkiem i wlewałem wodę dalej w IN by na OUT podeszła jak najwyżej i tak samo na IN. Gdy woda znalazła się na zakręcie :) przy rurce wpuszczanej do akwarium wyjąłem worek z OUT i odpaliłem pompkę. Teraz działa (chyba) normalnie. Oba weżę są całkowicie zalane przy akwarium. Na kolankach woda płynie całą objętością (pomimo dołożonego prefiltra) w systemie IN. Na MidiKani , mój błąd, rzeczywiście napisane jest IN i OUT na tym zaworze zielonym. Ale podłączyłem prawidłowo przedtem. Problem był z pełnym zalaniem filtra. Metoda wciągania ustami wody jest bezsensowna. Więcej się na ciągniemy niż tej wody wleci. Lepiej wlewać do IN.

 

Wysyłane z mojego GT-I9100 za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...