Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jakaś choroba układu pokarmowego scalarów

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
3 odpowiedzi w tym temacie

#1 A_co_to_jest_ryba?

A_co_to_jest_ryba?

Gaduła

• Użytkownik
  • 133 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 02 luty 2013 - 13:29

Witam proszę o pomoc bardziej doświadczonych kolegów, przeczytałem wiele tematów na tym forum i cały czas nie jestem pewien jaka choroba wdarła się do mojego akwarium. Postaram się możliwie najbardziej szczegółowo opisać problem.

:arrow: Zbiornik 225l profil 120cmx35cm(40cm)x50cm(h)
:arrow: Założony dawno, ale ostatnio narodził się na nowo z nową obsadą, dojrzewał.
:arrow: FZN-3 1200 l/h włączony 24/7
:arrow: Wszystkie ryby są młode:
-kosiarka x5
-kirys spiżowy x6
-zbrojnik niebieski x2
-gupik x5
-razbora klinowa x25
-skalar żaglowiec x5
- rośliny: microsorium, nużaniec, kryptoryny, żabienica, anubiasy.
:arrow: Grzałka 150W z termostatem, butla wysokociśnieniowa CO2.
:arrow: Ph ok 7, NO3 ok 10, 25`C, innych parametrów nie mierzę, ale woda raczej miękka z dodatkiem garbników.
:arrow: Podmiany co tydzień 50/60l, odmulanie itp.
:arrow: Karmione pokarmami tropicala, +spirulina, raz dostały mrożoną dafnie ale z powodów dużych rozmiarów nie chętnie ją jadły.
:arrow: Ryby kupione ok 9dni temu, więc bardzo możliwe że choroby przyniosły ze sklepu, chodź nie wykluczam innych czynników chorobotwórczych, przez pierwsze 7 dni wszystko było okej, tzn ryby były ruchliwe chętnie spożywały pokarm, ale ok 3 dni temu padł mi pierwszy skalar, objawy: długie ciągnące się odchody na przemian pokarm i przezroczysty śluz, ogólna apatia, chowanie sie po rogach, ale pływanie raczej przy powierzchni, nie przyjmowanie pokarmu, opadanie z sił, pierwszy ze skalarów miał spore problemy z pływaniem, kładł się na piasku, leżał bokiem przy tafli wody, nocą zdechły jeszcze 2 a rankiem nast dnia czwarty, myślałem że choroba jakoś sama minęła bo pozostałe stadko 5 skalarów wczoraj miało się dobrze, lecz dziś następny ma te same objawy.
Padły też 2 razbory, (reszta obsady bez zmian, żywa i zdrowa).
Po śmierci pierwszego skalara po przyjrzeniu się zobaczyłem lekko zaczerwienione oczy i coś białego koło nasady płetw, ale żywe tego nie mają, a białe "krosty"/"narośl" pojawiła się w niewielkich ilościach tylko koło nasady płetw, dlatego wątpię w to czy jest to ospa, chory skalar ma opuszczone płetwy, ryby nie posiadają oznak wychudzenia, a przed wczoraj przeszły jednodniową głodówkę.

Dodaje zdjęcia, nie wiele na nich widać bo nie ma zmian w wyglądzie zewnętrznym, tylko w zachowaniu + te dziwne odchody,
proszę o możliwie najszybszą pomoc aby uratować obsadę, z góry bardzo mocno dziękuję za wszelaką pomoc.

[attachment=20260:DSC04971.JPG]
[attachment=20261:DSC04972.JPG]

#2 A_co_to_jest_ryba?

A_co_to_jest_ryba?

Gaduła

• Użytkownik
  • 133 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2013 - 17:34

Padły 2 następne ryby, nikt nie ma pomysłu?? :help:

#3 niger1317

niger1317

Fanatyk

• Użytkownik
  • 1025 postów

Napisano 03 luty 2013 - 18:49

Objawy jak przy otłuszczeniu i zapaleniu przewodu pokarmowego.

#4 A_co_to_jest_ryba?

A_co_to_jest_ryba?

Gaduła

• Użytkownik
  • 133 postów
  • LokalizacjaTorun

Napisano 03 luty 2013 - 20:18

Niewłaściwa dieta?
Karmione są ichto-vit, tubivit, spirulina, i suszona dafnia, myślałem że to wystarczająco urozmaicona dieta,
Ale padają tylko skalary i razbory, jako te najwrażliwsze?

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!