Skocz do zawartości

[144l] - ogólne, po restarcie


georobert
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Dzisiaj wybrałem się do Łodzi na giełdę w celu zakupienia zbrojników jakiś L-ek, niestey spóźniłem bo mieli nawet to co mnie interesowało, ale w zamian kupiłem 10 Hemigrammus rhodostomus, spóźniłem się minutę bo prze de mną chłopak wziął 40 sztuk.

W sumie chciałem z 20 - 25 sztuk.

W tej chili zaczęły miesięczną kwarantannę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Parametry na dzisiaj:

Ph 6,4

Kh 0-2

Gh 0-2

NO2 0,05

NO3 0

PO4 2

 

Akwarium sobie żyje, ryby rosną, za tydzień wyleci część gupików i zostaną wpuszczone Zwinniki Blehera w ilości ok. 15-17 sztuk bo tyle przeszło kwarantannę z 23. (5 to ja wykończyłem temperaturą)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Witam.

Po 2 miesiącach spokojnego dorastania abaxisów prawdopodobnie dobrała się para, natomiast drugi samiec i samica są przeganiane z terytorium które znajduje się po lewej stronie zbiornika. Nie dochodzi do walk bo jest sporo kryjówek i powoli zastanawiam się nad losem słabszego samca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dzisiaj zauważyłem, zresztą podejrzewałem już od kilku dni, że samiczka wyprowadziała na spacer przed kokosa stadko maluchów.
Nie nastawiam się na wychowanie, ale zawsze fajnie że coś się dzieje w baniaczku.
Wieczorem postaram się zrobić fotkę. 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W zbiorniku zaszło trochę zmian, został jeden samiec drugi odszedł na tamten świat.

Nie ma już gupików.

Aktualna obsada to:

- apistogramma abaxis 1+2

- zwinnik blehera 22

- kirysek lucomelas 8

Samice regularnie podchodzą do tarła ale jeszcze nic się nie uchowało postanowiłem lać  czyste RO i sypnąć liści żeby zejść z parametrami.

post-13592-0-22746900-1405324884_thumb.jpg

post-13592-0-84395200-1405324910_thumb.jpg

post-13592-0-29834500-1405324948_thumb.jpg

Edytowane przez georobert
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Niestety jakiś czas temu samiec podczas tarła zabił jedną z samic i teraz pozostał układ 1+1, więc z doświadczenia wiem już, że te ryby wymagają sporego zbiornika dla układu większego niż 1+1.

w tej chwili ryby żyją w zgodzie. Z pierwszego tarła gdzie był już układ 1+1 uchował się jeden maluch ma już 1,5-2 cm. Jak zrobię fotkę to wrzucę.

Do obsady dołączyły 4 L129 F1 wielkości 1,5 - 2 cm.

post-13592-0-17887100-1408082945_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam po dłuższej przerwie.

Akwarium żyje spokojnym życiem.

W końcu udało się odchować ok. 8-10 sztuk maluchów rosną karmione mrożonkami i suchym dobrej jakości.

Niedługo trzeba będzie im poszukać nowego lokum.

Najbardziej ciekawią mnie zbrojniki bo mało ich widać są 4 a max. widuje 2, zresztą mają się gdzie chować.

A fotki.

 

post-13592-0-09744200-1417016916_thumb.jpg

post-13592-0-68225300-1417017011_thumb.jpg

post-13592-0-51779300-1417017242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A stare pielęgiczki długo przyzwyczajały się do suchych? Pytam, bo mam od kilku dni samca agassiza i jedzie tylko na żywcu i częściowo na mrożonkach, a suchym pluje (m.in. też d 50 plus oraz tabletkami dla kirysków tropicala i sery).

Co do mrożonek, to mam dostęp jedynie do tych "Katrinexu". Próbowałeś może kiedyś czymś od nich karmić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...