Skocz do zawartości

akwa 60 l restart???


Rekomendowane odpowiedzi

Opis zbiornika:

pojemnośc: 60l

oświetlenie: T8 15W i T5 24W

temp: 24 stopnie

filtr: aquael turbo 500 z deszczownicą

nawożenie: Aqua art Planta Gainer Classic i Aqua Art Carbo

podłoże: żwirek rzeczny jasny o granujacji 2-5 mm

obsada: 1x bojownik , 4x razbora klinowa , 4 x kardynalek złoty , 4x kirysek 2x otosek, 3x kosiarka

pokarm: tetra min w płatkach i 1 lub 2 x w tygodniu mrozone larwy czerwonej ochotki

podmiana wody : 2 x w tygodniu po 8 l

 

Zastanawiam się czy zrobic restart, poniewaz mam kilka problemow:

* plaga zatoczków( dziennie wyrzucam ok 40 sztuk )

*czasami pojawiają sie problemy z rybami , mialam 10 razbor ale jak temp spadla do 21 stopni bo grzalka sie zepsuła to u razbor wyskoczyły białe zgrubienia po bokach ciałą , płetwy stały się białe a potem poszło to na skrzela , zostaly 4 razbory i wszystko jest OK, ale zauwazylam ze bojownik ma białe plamki na płetwie ogonowej i zaczynają sie sklejac . Kupiłam test na azotany i wyszło dośc dobrze , że taka ilosc nie jest bardzo szkodliwa do rybek

 

Dziwi mnie to poniewaz otoską nic nie jest a są one bardzo wrażliwe, Problemy mialam tylko z razborami klinowymi i bojownikiem .

Jezeli bym się zdecydowała na restart to mam kilka pytan :

mam akwarium 20 litrowe na przechowanie rybek i roslin . Ale nie wiem czy zrobic restart ??

1 Jak zaszczepie nowe akwarium starą wodą to problemy mogą znowu powrócic ???

2 Mam w filtrze uzywaną ceramike , czy dac ją do nowego akwarium ??

3 Czy do nowego zbiornika dac jakies bakterie ??

4 Czytałam cos o jakies wodzie RO ,co to za woda i czy jest ona potrzebna ??

Bardzo bym prosiła o dokładna instrukcje jak zrobic restart w moim przypadku . Bo boje się dac troche wody ze starego akwa jak sa w nim problemy. Będe wdzięczna za każde wskazówki.

 

Luna: Zadbaj o pisownię. Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 Jak zaszczepie nowe akwarium starą wodą to problemy mogą znowu powrócic ???

2 Mam w filtrze uzywaną ceramike , czy dac ją do nowego akwarium ??

3 Czy do nowego zbiornika dac jakies bakterie ??

4 Czytałam cos o jakies wodzie RO ,co to za woda i czy jest ona potrzebna ??

Bardzo bym prosiła o dokładna instrukcje jak zrobic restart w moim przypadku . Bo boje się dac troche wody ze starego akwa jak sa w nim problemy. Będe wdzięczna za każde wskazówki.

 

Luna: Zadbaj o pisownię. Na forum wymagane jest używanie polskich znaków.

1) Tak, problemy znowu wrócą.

2) Nie.

3) Jak chcesz dać bakterie? Do 2 tygodni bakterie nitryfikacyjne same się utworzą ;).

4) Woda RO to woda zmiękczona przez tak zwany filtr RO. Nie jest ona Ci potrzebna, chyba, że chcesz sie bawić np w rozmnażanie rybek.

 

Moja porada jest taka żebyś restartu nie robiła. Zrób podmianę 50% wody, za kolejne 3 dni zrób podmianę 20% i jeszcze po 3 kolejnych dniach podmiana 20%. Moim zdaniem to najlepszy wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Wlać 50% starej wody + 50% nowej ,krótszy czas dojrzewania ,na ślimaki kup helenki ,niestety takie intruzy są bardzo trudne do wytępienia

2.Ceramikę przepłukać w wodzie z akwarium i spokojnie można dalej użytkować

3.Aby przyspieszyć dojrzewanie można dodać bakterie do samego akwarium lub filtra

4.Woda RO jest wodą czystą taką jak woda destylowana /demineralizowana ,można ja dodawać do akwarium np.podczas podmian lub dla zbicia pH

 

 

Co do restartu to tak:

zlać ok 50 % starej wody ,wszystkie filtry ,wkłady filtrów wypłukać w starej wodzie ,żwir ,akwarium wyczyścić ,do tak przygotowanego akwarium nasypać żwir ,posadzić roślinki,wlać wodę starą +nową uruchomić filtr + grzałka + oświetlenie ,dodać bakterie (opcjonalnie),kupić ok 3-5 szt helenek.

Jeżeli użyjesz nowej wody czas dojrzewania ok 3-4 tygodni .

 

Rób jedna podmiankę tygodniowo !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...