Skocz do zawartości

Akwarium 160 L - Obsada


InfinityKrk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Kupiłam akwarium 160 L o wymiarach 100x40x40 (dł./szer./wys.)

pH kranówki u mnie wynosi od 7,5 - 7,9 max

Chcę w nim trzymać moją welonkę, która ma ok 15 cm i od daaawna mieszka w akwa 30 L (nie bijcie mnie za to. :oops: )

Chcę jej zapewnić dogodniejsze warunki..Moje pytania :

Jaki filtr do tego akwarium?

Jakie rybki mogę trzymać z tym welonem?

Jaka roślinność/podłoże

Temperatura w akwarium wynosi od 23-25 stopni.

Z góry dzięki za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z welonem trzyma się drugiego karasia ozdobnego ;]

 

Ogólnie wsio fajnie, ale filtracja w takim akwarium to kwestia kupienia dwóch filtrów. Najlepiej byłoby, żebyś miał jeden kubełek pod biologię wpiętą do komory filtra hamburskiego (jak zrobić i jak to działa? google, a jeśli jesteś angielskojęzyczna, to Ci podeślę stronę). Na dno nie ma za bardzo co trzymać roślin słabych, więc idealne będą lotosy, ale te muszą być mocno ukorzenione już. Do tego jakieś porządne, SZTYWNE roślinki. Inaczej staną się pokarmem welona.

 

Podłoże, to żwirek najzwyklejszy akwariowy, albo grubszy piach w kolorze, który Cię satysfakcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm..z angielskim sobie radzę, to jak możesz podeślij mi tą stronkę :)

Właśnie ten welonek jest jakiś...inny :D

Sprzedawczyni w zoologicznym doradziła mi do niego kabombe..wiem, że inne welonki ją gryzą i wgl ale ta sie zdala od niej trzyma, nie wykopuje.. mam kulturalną rybcie :)

A może być z nimi jakiś kirysek na dnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo z tym kiryskiem. Problem polega na tym, że jak sama wiesz, welon produkuje takie masy produktów przemiany materii, że delikatniejsze ryby po jednym ich załatwieniu się mogą paść ze względu na skoki azotu ;]

 

Tu masz filtrację: http://www.seriouslyfish.com/a-basic-gu ... tenfilter/

 

Welony zasługują na porządne akwarium i prawdę mówiąc łatwiej będzie Ci poszperać jakiegoś większego sumika, który toleruje takie temperatury, albo piskorza (któregoś z niewielkich azjatyckich, takich do 12 cm), jednak z tymi jest na polskim rynku problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaiste ciekawa propozycja z tymi piskorzami. Jedno mnie ino spokoju nie daje a mianowicie to, że gdy dajmy na to ktoś Bocje wspaniałe trzyma w podobnym litrażu, a nawet w 2 razy większym zostaje na forum napiętnowany jako zwyrodnialec bezduszny. Tymczasem piskorza Misgurnus anguillicaudatus, który do tejże bocji rozmiary zbliżone osiąga jeśli nie większe nawet i ruchliwy także być potrafi proponuje się do akwarium o skromnej powierzchni dna 100x40cm w którym ma bardzo dużą szanse nie osiągnąc docelowych rozmiarów. Czyżby jedne ryby warte były ochrony, a inne już nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Svertingu, ale jeśli piszesz ogólnie o piskorzu to większość osób nie siedzących w temacie tak głęboko jak Ty skojarzy właśnie Piskorza mułowego, bo jest najpopularniejszy i najłatwiejszy do dostania. Przydałoby się bardziej precyzować propozycje najlepiej podając nazwę łacińską. Uniknie się w ten sposób zbędnych nieporozumień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...