Skocz do zawartości

ROZMNAŻANIE RYB ŻYWORODNYCH


Dulle
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam gupiki mieczyki i molinezje.

Gupiki i_molinezje się rozmnażają, a mieczyki nie.

Nawet nie maja tego większego brzucha.

Jakiś pomysł?

Czemu dla gupika i molinezji warunki dobre, a dla mieczyka złe?

Chyba maja zbliżone wymagania.

Przestrzegaj regulaminu punkt 6.1 / Dunay

Edytowane przez Dunay
Ortografia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

mam gupiki mieczyki i molinezje gupiki imolinezje sie rozmnazaja a mieczyki nie nawet nie maja tego wiekszego brzucha. jakis pomysl? czemu dla gupika i molinezji warunki dobre a dla mieczyka zle? chyba maja zblizone wymagania
 

 

Podaj podstawowe informacje o zbiorniku. Wymiary, parametry, filtracja itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam samice gupika która jest prawdopodobnie zaciążona. Jest wyraźnie grubsza i pojawiła się plamka. Czy odłowić ją już do kotnika? Czy jeśli w kotniku pływają małe gupiki to samica może je zjeść? Wokół sami cały czas pływają samce i nie dają jej spokoju. Aktualna temperatura w akwarium to 27 stopni.

Zdjęcia samicy: http://imgur.com/a/qpc8s#0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 5 miesięcy temu...

witam mam pare pytan pierwsze jest takie czy moge wpuscic kotna samiczke mieczyka do malego akwarium bez grzalki? drugie czy nie bedzie wciagal mi filtr malych rybek? mam tez kotnik ale znajomy mowil ze do kotnika nie zabardzo bo moze zdechnac samiczka wiec jakie rozwiazanie bedzie najlepsze?

 

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

 

 



Jeżeli jest już około 3-4samców to może być rozkład płci 50:50. Samiec wybiera najbardziej atrakcyjną samiczkę, więc nawet mając więcej samic niż samców jedna sztuka może być napastowana.
Nigdy też nie widziałem sytuacji by przy składzie np. 3+3 każdy samiec latał za oddzielną samiczką. Przy takich składach widzimy więcej tańców i przeganiania się wzajemnego samców.

A co do stresu- zazwyczaj stres powoduje, że samiczka wcześniej rodzi.

Z tym napastowaniem się zgodzę :) Ja mam 6 samic i 2 samczyków, z czego jeden (niebieski) upatrzył sobie samiczkę z największą płetwą ogonową i w ogóle inne go nie interesują. Dziczy za nią jak wariat, a jak ją tylko zgubi z pola widzenia, to rozpoczyna nerwowe poszukiwania xD

Ja z kolei mam pytanie z troszkę innej beczki, ale dalej zakotwiczone w temacie żyworódek :)
Jakiś miesiąc temu urodziły się w moim akwarium malutkie gupiczki. Ładnie od tego czasu już podrosły, ale dziwi mnie jedno - wszystkie wyglądaja jak samiczka, która je urodziła - no dosłownie mniejsza wersja. Przypuszczam, że cały miot, to samiczki. Moje pytanie brzmi: czy to normalne, że w miocie nie ma ani jednego samczyka i co jest tego przyczyną?

Temperatura w akwa to 26 stopni
pH 7
filtracja wody bardzo dobra

E:

 



witam mam pare pytan pierwsze jest takie czy moge wpuscic kotna samiczke mieczyka do malego akwarium bez grzalki? drugie czy nie bedzie wciagal mi filtr malych rybek? mam tez kotnik ale znajomy mowil ze do kotnika nie zabardzo bo moze zdechnac samiczka wiec jakie rozwiazanie bedzie najlepsze?

Na forum wymagana jest poprawna pisownia.

Lepiej dla samiczki i jej potomstwa, aby temperatura wody była stała i podobna do tej, w której aktualnie przebywa mieczyczka.
Po drugie- zależy jaki masz filtr.
Po trzecie - fakt, dla ciężarnych samiczek przełożenie do kotnika jest dużym stresem, ale niekoniecznie wiąże się to ze zgonem rybci.

Jeżeli masz kotnik z dużymi otworkami, to maluszki uciekną ci do akwarium - jeśli są w nim inne ryby, to masz już po nich. Ja przeniosłabym samicę do osobnego akwa (koniecznie napełnionego wodą z ogólnego), ale uprzednio kupiłabym grzałkę i nastawiła na identyczną temperaturę jak w ogólnym.
6.2. Jeżeli czas od napisania ostatniego postu nie przekracza 24h, oraz nie został on poprzedzony postem innego użytkownika, należy używać opcji „edytuj”. /ahr/ Edytowane przez Dunay
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Moja Molinezja plamista jest o wiele większa od swojego kawalera i niestety nie pamiętam ile tygodni już się chowa w zaroślach. Początkowo myślałam, że jest przestraszona po czyszczeniu akwarium jak zapomniałam o niej i zauważyłam dopiero gdy wyciągnęłam cała wodę z akwarium. Kawaler cały czas ją pilnuje ale nie odstrasza innych rybek. Jest nachalny i za wszelką cenę chce się zbliżyć ja tylko wypłynie z zarośli. Czy mam ją niezwłocznie przenieść do innego akwarium by była sama? Jeżeli tak, to jakie warunki jej tam zapewnić? Bujne roślinki czy starszy jedna mała? Jestem początkującym akwarystą i chce dla moich rybek jak najlepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj!

 

Molinezje hoduje się standardowo w haremach.

Czyli na jednego samca powinno przypadać minimum dwie samice. 

Bywa, że samiec zamęczy pojedynczą partnerkę, a jeśli są dwie jego uwaga się dzieli po połowie.

 

Ważne jest też by akwarium nie było zbyt małe, lub zbyt mocno zarybione.

 

(PS. Nie powinno się wymieniać całej wody na raz w akwa, chyba że coś źle zrozumiałam...)

 

Pozdrawiam.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam

Czy mogę swobodnie odchować 24 młode zmienniaki plamiste w 112l akwa z obsadą 9 dorosłych zmienniaków (platek) i 12 neonków innesa ?

 

Chcę je odchować aż osiągną pełne rozmiary i wtedy chcę wybrać najpiękniejsze do dalszej hodowli a resztę sprzedać bądź oddać w dobre ręce :)

 

PROSZĘ O ODPOWIEDŹ 

Edytowane przez mops100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...