Skocz do zawartości

karasie w oczku


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam oczko wodne ok 2000l.

w nim mam około 30 sztuk karasi niewiem co mam z nimi zrobic na zime. PROSZĘ O POMOC

Karasie z cebulą

Składniki:1 kg Karasi,4szt cebuli,1łyżeczka cukru, pieprz, 1 łyżka masła, 1łyżeczka mąki, pęczek posiekanej natki pietruszki, sól, pół cytryny

Wykonanie:

Karasie oczyścić,umyć, a następnie osolić i ułożyć w rondlu,posypać drobno posiekaną cebulą(2szt), dodać łyżeczkę cukru i doprawić pieprzem.Następnie do rondla wlewamy trochę wody tak aby przykryła nam ryby,i dusić ok 20 minut na małym ogniu pod przykryciem.Następnie robimy zasmażkę (Na patelnie dajemy masło, dodajemy do niego mąkę i ogrzewamy do zrumienienia). Do zasmażki dodajemy 2 łyżki wody i łączymy z zasmażka,dodajemy sok z cytryny i mieszamy. Do sosu dodajemy posiekana cebulę która nam została i mieszamy.Karasie układamy na półmisku polewamy przygotowanym sosem i posypujemy posiekaną natką pietruszki .

 

Naprawdę smaczne :) Życzę smacznego :)

 

Fajny przepis ale niestety traktuję go jako spam!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj wymiary tego oczka.Ogólnie mocno je przerybiłeś bo karasie mocno syfią.8-10 sztuk to max.Jeśli oko jest płytsze niż 120 cm to pewnie przemarznie do dna wtedy radzę ze dwie beczki postawić w nieogrzewanej piwnicy i do nich wpuścić ryby.Jeśli jest głębsze spokojnie przetrwają zimę.Na starcie sezonu zredukuj obsadę do wspomnianych kilku sztuk :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...