Skocz do zawartości

kokony ampularii


Rekomendowane odpowiedzi

Może nie powinnam zakładać nowego wątku ale nie wiem co robić z kokonami ampularii? Mianowicie, pierwsze dwa kokony pojawiły mi się 15 października, 25 października trzeci kokon,a dziś czwarty. Cztery kokony i co dalej? Jak długo one maja być tak na tej pokrywie akwarium? Może powinnam te dwa pierwsze usunąć, bo nic z nich się nie wykluje? Czy powinnam poczekać jeszcze? Bardzo proszę o pomoc, nigdy nie miałam kontaktu wcześniej z ampularią i nie wiem jak mam zachować się, będę wdzięczna za każdą pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj masz ciekawą stronę o ampularii: http://www.applesnail.net/content/multi ... polish.htm. Zgodnie z nią: "po 2 - 4 tygodniach (w zależności od temperatury) małe ślimaki są gotowe aby się wylęgnąć."

Nic tam nie grzeb, jak ślimaki dojrzeją, to same wypadną z jaj i wskoczą do wody. Dopiero po tym możesz usunąć to, co zostanie z "kokonu".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pokrywa w akwarium jest szczelna? Jaka jest temperatura wody? Musi być ciepło i wilgotno. W przeciwnym razie z kokonów nic się nie wylęgnie. Poczekaj jeszcze i nic nie usuwaj.

Pokrywa raczej szczelna..Hmm może faktycznie za zimno jest, temperatura to 25-26 stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Wszystkie te kokony niestety usunęłam, bo były jakieś zasuszone :(, pojawiły się zaraz nowe i dziś cud , jeden pękł, pojawiły mi się trzy malutkie ślimaczki... Pod pokrywą pozostają jeszcze 2 kokony, a z tego pękniętego chyba jeszcze wypadnie kilka ślimaczków, bo wygląda przerażająco..

Hmm tylko teraz to pewnie nie pocieszę się długo malutkimi, bo mam helenki :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas spadają ;) naliczyłam ok 11-12 teraz.. Cieszę się zwłaszcza, po tym, że miałam tyle kokonów i nic z nich jednak nie było..

Niestety nie mam innych ślimaków, tylko ampularie i helenki, po dnie też chodzą krewetki.. Ciekawa jestem czy pozostałe 2 kokony też mi się wyklują, jeden jest starszy od tego co dziś wysypał się, drugi ma kilka dni..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...