Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akara pomarańczowopłetwa

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
21 odpowiedzi w tym temacie

#21 Agacianka1

Agacianka1

Podglądacz

• Użytkownik
  • 8 postów

Napisano 28 lipiec 2017 - 11:37

Dokładnie, w 120x50x50 kilka lat temu trzymałem te piękne ryby 5 sztuk, kupione w wielkości kilku cm, w baniaku kupa kamieni korzenii piasek, tak aby miały gdzie kopać i gdzie tworzyć swoje terytoria. wszystko było pięknie do puki nie podrosły i nie dobrały mi się 2 pary które zaczęły podchodzić na zmianę do tarła. zaczęły się wojny w akwarium, najmniejsza samica która był bez pary została przez reszte dosłownie wciśnięta za rurę od filtra. Młodych mi się nie udało odchować przezywały max kilka dni ale jak już zaczynały wypływać z ,,gniazda,, w niewyjaśnionych okolicznościach znikały. Podejrzewam że niedoświadczeni rodzice się nimi pożywili, a możliwe że i reszta sie do tego przyłączyła. Polecam kupić kilka sztuk i po dobraniu się w parę zostawić 1. Przy tej ilości ryby pokażą ci swoje piękno i ciekawe zachowania

Jak kolega wyżej pisze Zbrojniki mogą śmiało śmigać w baniaku z Akarami, chociaż nie wiem czy nie podjadły by ewentualnej ikry. chyba że na maluchach ci nie zależy :)

#22 k0zz

k0zz

Dyskutant

• Użytkownik
  • 207 postów

Napisano 29 lipiec 2017 - 19:51

Na tą chwilę jest ich 7 w baniaku - około pomiędzy 5 - 8 cm.

Dziś eksmisję dostał samiec który nie rokował na dobranie się w parę - miał już około 15cm i w zasadzie wszystko przeganiał.

Po kilku godzinach od eksmisji reszta akar zaczyna nieśmiało wypływać z kryjówek.

Oby jakaś parka się dobrała.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!