Skocz do zawartości

Martwa samica prętnika podczas tarła


parownik1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dziś po powrocie z pracy znalazłem martwą samice prętnika karłowatego i nie wiem dlaczego miały one ostatnio kilka dni tarło wczoraj jeszcze była ikra w gnieździe dziś nie było może to samiec ją zamęczył ?

Moja obsada to :

-1+3 prętnik karłowaty

-12 neon inessa

-6 bocja siatkowana

-6 otosków

i na przechowanie 2 danio czerwone oraz 2 tetry

Zbiornik już mam ze 2 miesiące z czego rybki z miesiąc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w akwarium ogólnym 112l. Ale dziś stała się rzecz straszna kiedy wróciłem zdechła kolejna samica miałem ich 3 ale ta co dziś zdechła miała dziurę w brzuchu jak wróciłem to już pływała i była pusta w środku co to się dzieje ?

 

Edit:

 

 

W dodatku zauważyłem że jeden z otosków podpływa do tej ostatniej samicy do płetwy grzbietowej jakby chciał coś tam zjeść. Czy teraz mam dokupić jeszcze 2 samice czy coś innego zrobić?

 

Edytuj posty.

mod.Evelyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dokupuj samic jak Ci zdychają i nie znasz przyczyny. Zrób testy wody i zaobserwuj samca. Bo to może być albo wina samca, że je po prostu zamęcza albo wdała się jakaś choroba. Poobserwuj akwarium, bo może zauważysz jeszcze coś dziwnego co by mogło pomóc nam w zidentyfikowaniu przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie wczoraj zauważyłem że coś dziwnie zachowuje się samiec prętnika chował się z tyłu akwarium lub pływał pod powierzchnią wody dziś wróciłem z pracy i znalazłem go zdechłego na dnie zbiornika nie wiem dlaczego mi tak padają po tym tarle nie zauważyłem jakiś zmian u nich ani plamek tylko samiec stracił wyraziste plamy. Pomóżcie proszę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...