Skocz do zawartości

Błędy ortograficzne.


Nikodem
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z kilkoma zdaniami się zgodzę.

Ale również mam tego typu przypadłość i wcale nie ze względu na to że nie chodziłem do szkoły wręcz przeciwnie w przedmiotach ścisłych byłem jednym z lepszych w szkole ale polonistą nigdy nie byłem.

Należę też do grupy sportowców powołanych przez PKOL i co może jestem ułomny ??

 

Sportowcy tacy jak Adamek , Saleta, Gołota , Korzeniowski czy Nastula to ludzie ułomni ??

A im przyklaskujecie jak zdobędą medal a też z polskiego ledwo zdawali.

 

Mało tego są dzieci ,które mają problemy ze wzrokiem prawie od urodzenia i nie czytają bo nie są wstanie odróżnić O od U czy I od J i nie ze względu na to że im sie nie chce uczyć tylko mają wadę wzroku ,którą jest ciężko wykryć.

I co powiecie że tez sa ułomni ??

 

Może sami zajrzycie do słownika co znaczy ułomność??

 

Widzę tu nic innego jak kółko wzajemnej adoracji.

Na forum jest regulamin i przepis żeby nikogo nie obrażać a w ten sposób jakieś min 10% czuje sie urażonych jak piszecie że są ułomni.

 

Z tym, że w/w sportowcy nie byli orłami z polskiego, bo nie chciało im się uczyć ;)

 

Lata temu nie było dysleksji, dysortografii i innych dysfunkcji - za czasów mojej mamy nazywano to LENISTWEM ;)

 

I tak jest aktualnie- ludzie są leniwi. Parę osób z tego forum potrafiło się w trybie natychmiastowym poprawić.

 

Swoją drogą- jakim trzeba być leniem by nie poprawiać błędów które podkreśla przeglądarka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Mało tego są dzieci ,które mają problemy ze wzrokiem prawie od urodzenia i nie czytają bo nie są wstanie odróżnić O od U czy I od J i nie ze względu na to że im sie nie chce uczyć tylko mają wadę wzroku ,którą jest ciężko wykryć.

I co powiecie że tez sa ułomni ??

...

.

Jak ktoś ma tak słaby wzrok, żeby nie umieć czytać to i nie będzie pisał [bo nie widzi].

 

Argument pogrzebany. A dla mnie nawet wielki A. Małysz jak zdobywał pierwsze sukcesy medalowe i nie potrafił się wysłowić przed kamerami to dla mnie porażka. Cenię jego sukcesy jak i chęć poprawy (jego wypowiedzi sprzed schyłku kariery narciarskiej), ale takich wpadek się nie wybacza.

 

NIKT powtarzam N I K T w POLSCE nie jest zwolniony z nauki języka ojczystego! NIKT!

 

A jak ktoś nosi Orła na piersi i ma w dupce język ojczysty to ma i w dupce całą Polskę i Polaków - Dojcze zapraszają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Lata temu nie było dysleksji, dysortografii i innych dysfunkcji - za czasów mojej mamy nazywano to LENISTWEM ;)

 

 

Za moich czasów dostałes linijką po łapie. Jak nie pomogło to powtarzałeś rok.

I ani mamusia, ani tatuś nie mieli wtedy nic do powiedzenia w szkole.

Teraz zachowujecie się jak rozpieszczone bachory.

Co drugi ma jakieś choroby związane z pisaniem.

Luz. Więc CV pewnie też nie potraficie normalnie napisać jak wnioskuję z Waszych wpisów. Luz...zmywak w Anglii już rozkłada ręce w geście powitania Was.

 

Choroba? 1% na 1000 przypadków.

Reszta? Lenie.

 

Ale:

xDeeee

^^

SiEmKAa

Milion znaków interpunkcyjnych (znacie tak trudne wyrazy? Czy używać prostszych?)

 

To jakoś potraficie napisać. Dziwne nie?

 

Niee... nie jesteście leniami. Jesteście ułomnym i godnym pożałowania społeczeństwem.

Użyłem słowa: pożałowania?

Wybaczcie, mój błąd. Nie żałuję Was. Czekam aż zaczniecie poważnie myślec o pracy. :D

Wtedy się dowiecie jasności za 800pln :D. Przesadziłem z tymi 800pln co? W końcu nawet do kopania rowów musisz przeczytać umowę o pracę oraz się podpisać. Podpisać się umiecie czy też nie? Cholera, a czytać potraficie? Czy trzeba tu wklejać posty w formacie mp3?

;p

 

 

Co będzie kolejnym etapem?

"Mama wyjechała na wczasy, kto mi teraz podetrze dupę? Pomocy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znaleźliście sobie temat do dyskusji ,w której lubicie obrażać osoby,które na prawdę mają z tym problem.

Cóż nie pozostaje mi nic innego jak również napisać coś obraźliwego??

 

Fakt są osoby leniwe ale również osoby,które nie są wstanie przejść pewnych barier. I nie można ich brać pod jedną linijkę i przyrównywać do siebie.

 

To tak jak by nauczyć niewidomego widzieć a osobę niepełnosprawną na wózku nauczyć chodzić jeśli myślicie że się da to dziękuję za uwagę.

 

Możecie mi possać dziobaka.

 

Luna: Gratuluję zaprezentowanego poziomu.

W nagrodę tydzień urlopu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że znaleźliście sobie temat do dyskusji ,w której lubicie obrażać osoby,które na prawdę mają z tym problem.

Cóż nie pozostaje mi nic innego jak również napisać coś obraźliwego??

 

Fakt są osoby leniwe ale również osoby,które nie są wstanie przejść pewnych barier. I nie można ich brać pod jedną linijkę i przyrównywać do siebie.

 

To tak jak by nauczyć niewidomego widzieć a osobę nie pełnosprawną na wózku nauczyć chodzić jeśli myślicie że się da to dziękuję za uwagę.

 

Możecie mi possać dziobaka.

 

O jakie bariery ci chodzi ,o znanie ojczystego języka ?? Ja niby mam dysleksje ,ale to da się wyćwiczyć no ,ale z innymi językami to już jest problem .( wyćwiczyć w sensie napisze posta i poprawiam zaraz bo jak go przeczytam znajduje błąd ) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałam się tu nie wypowiadać, ale gotuje się we mnie, gdy widzę takie pokazy prostactwa jak w jednym z postów powyżej.

Chamstwo i brak kultury też będziemy tłumaczyć dysleksją?

 

 

A wracając do tematu.

Nikt nie zmusza nikogo do rejestracji na forum i pisania postów. Jeśli jednak ktoś się na to decyduje, musi zaakceptować regulamin. W dodatku poprzez świadome działanie, jakim jest zaznaczenie opcji "akceptuję regulamin".

Jeśli więc akceptujecie coś z czym się nie zgadzacie, cóż jest to bezsens i świadczy tylko o Was. Chyba że nie czytacie tego, na co wyrażacie zgodę. Jeszcze lepiej...

 

Regulamin jest po to aby to miejsce trzymało pewien poziom. Gdyby każdy pisał niedbale i zakładał tematy gdzie popadnie mielibyśmy tu piaskownicę 5-10-15 a nie forum akwarystyczne.

Natomiast wymóg jakim jest poprawna pisownia powinien być dla wszystkich czymś oczywistym. Tak elementarna wiedza wpajana jest już w podstawówce, a jeśli z jakichś powodów ktoś nie jest w stanie jej sobie przyswoić (dysleksja, niechęć - obojętne) to może wesprzeć się "techniką".

 

Akceptujesz regulamin? To się do niego dostosuj zamiast krzyczeć później w tematach, że (niespodzianka) ktoś tego wymaga.

Szanujmy swój czas i siebie nawzajem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zamknijcie ten temat. Bo to wraca co miesiąc.

 

Wypie.....wychodzić do szkoły a nie siedzieć na necie.

 

Jezu, jezu.....nie potrafę pisać uuu..... znam na tym forum co najmniej 10 osób, które naprawdę mają z tym problem. I co? I się starają i piszą jakoś normalnie. Wiem, że wiele pracy i czasu ich to kosztuje. I bardzo ich za to szanuję. Można? Jak widać można.

 

A Ty chłopczyku, nie obrażaj nikogo. Brakuje argumentów, to się rzuca wyzwiskami? Uuu.... no kultura na wysokim poziomie.

Wiesz jak działają fora?

Są czyjąś własnością.

Ja jak się do kogoś idzie, to się nie wpie....wchodzisz z butami na dywan. Tylko dostosowujesz się do zasad panujących w danym domu. I jak ktoś Ci powie, że masz ściągnąć buty. To je ściągasz i tyle. Nie podoba się? To pa.

 

Tutaj piszemy poprawnie. To nie forum z "ziomków z trzepaka". Wszedłeś? To uszanuj zasady. A jak nie, to zmykaj na jakieś fora dzieci neo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tłumaczy błędy dysleksją, ale czy wy wiecie w ogóle co to jest? Robienie z siebie idioty staje się modne. Mnie nauczyciel wysłał w siódmej klasie dopiero do poradni bo cały czas miał nadzieje że jednak się nauczę. Specjalista stwierdził: dysleksję, dysgrafie i dysortografię. A teraz regułki:

dysleksja – terminem stosowanym także w węższym znaczeniu, do specyficznych trudności w czytaniu;

dysortografia – specyficzne trudności w pisaniu, przejawiające się popełnianiem różnego typu błędów, w tym ortograficznych, mimo znania zasad poprawnej pisowni;

dysgrafia – zniekształcenia strony graficznej pisma – brzydkie, niekaligraficzne pismo;

 

Wiec Nie tłumaczcie się swoich błędów dysleksją, chociaż rzeczywiście ją macie.

Jedyna osoba która wie co to dysleksja. Nawet nie wiecie czym się bronicie !!

 

 

Widzę że nie wszyscy potrafią rozmawiać na "poziomie". Temat zamykam. Każdy kto rejestruje się na forum, jest zobowiązany pisać poprawnie!//lopezz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...