Skocz do zawartości

Ryby fluorescencyjne? - Kilka ogólnych pytań


sony_st
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam akwarium 112l i mam kilka rybek.

Chciałbym zwiększyć stado i mam do Was kilka pytań.

 

 

1. Czy są ryby fluorescencyjne? Świecące w ciemności? Jeśli tak to jakie są ich nazwy i gdzie je kupic?

2. Jak dobierać ryby? Chodzi mi o to żeby się nie zjadały na wzajem.

Aktualnie mam 2xGurami 2xBojownik, kilka sumów i glonojadów, piskorz (wężyk ale wychodzi tylko w ciemności tak siedzi w zamku), kilka welonów oraz gubików, są jeszcze inne ale nie pamiętam nazwy, były dwa pyszczaki z wydłużonym pyszczkiem ale zniknęły.

3. Doradźcie coś od siebie jak dobrze dbać o akwarium, ostatnio co jakiś czas odpadnie mi jakaś ryba, w ciągu tygodnia dwie gurami mi zdechły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

...

Mam akwarium 112l i mam kilka rybek.

 

Aktualnie mam 2xGurami 2xBojownik, kilka sumów i glonojadów, piskorz (wężyk ale wychodzi tylko w ciemności tak siedzi w zamku), kilka welonów oraz gubików, są jeszcze inne ale nie pamiętam nazwy, były dwa pyszczaki z wydłużonym pyszczkiem ale zniknęły.

 

+

 

...

Chciałbym zwiększyć stado i mam do Was kilka pytań.

 

+

 

...

3. Doradźcie coś od siebie jak dobrze dbać o akwarium, ostatnio co jakiś czas odpadnie mi jakaś ryba, w ciągu tygodnia dwie gurami mi zdechły.

=

 

Skoryguj obecną obsadę. Dopiero później zastanawiaj się nad dokładaniem ryb.

 

 

 

...

1. Czy są ryby fluorescencyjne? Świecące w ciemności?

 

Fluorescencyjne to są świetlówki albo farby.

 

 

 

...

1. ... i gdzie je kupic?

 

Castorama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... o ile mi dobrze świta.

Też się meduz obżarłeś :lol:

 

Edit.

Wydaje mi się,że te rybcie z filmiku,też nie świecą własnym,ale odbitym światłem.Gdyby tak nie było,to po co była by zmiana oświetlenia.

Jak coś fluoryzuje,to robi to tak samo w każdym świetle,a najlepiej to widać w całkowitej ciemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stworzenie zwierząt fluorescencyjnych ma tylko jeden cel-badania. Hodowla ryb w akwarium to nie są badania genetyczne, itd. więc tworzenie takich ryb (akwariowych) jest bezsensu. Zapewniam, że ryby nie stają się po tym zdrowsze, mogą być tylko gorszymi wersjami naturalnego osobnika. Dlatego nie kupujemy nic zmodyfikowanego, bo twórcy mutantów będą mieli z tego zyski.

http://www.img.biotechnolog.pl/foto_mat/myszki_gfp.jpg

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestia guaniny i erytropteryny.

 

Wracając do pytania kolegi. Nie ma stricte ryb które są fluorescencyjne, ale z powodzeniem jeśli zrezygnujesz ze wszystkich posiadanych ryb i oddasz je do GODNYCH warunków, to możesz mieć jednogatunkowe akwarium ślepców jaskiniowych i po prostu w nocy doświetlać je nadfioletową świetlówką taką jak w klubach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...