Skocz do zawartości

Co to za rybki ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

Oto zdjęcie http://img15.imageshack.us/img15/2893/rryb.jpg

Pomarańczowa jest większa jakieś 10-12cm długości te (są 4) białe w czarne plamki (może jakby paski ale nie w pionie ani po całej wysokości) mają od 5 cm najmniejsza do 8 największa.

 

Akwarium dostałem jakiś miesiąc temu, a chciałbym wiedzieć o nich coś więcej.

Encyklopedia ryb jest bardzo duża, mam nadzieje że ktoś mi pomoże...

Jestem amatorem mam jeszcze pytania ale to w innym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowa - pielęgnica papuzia

Biała- wygląda mi to na pielęgnice zebre

Mam nieodzowne wrażenie że masz na nie za małe akwarium.

napisz jaki litraż obsada rośliny itp. (Plastiku nie wolno trzymać w akwarium że o muszlach nie wspomnę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tak szybką odpowiedź.

Co do pomarańczowej nazwa na pewno ok, biało-czarne nie wiem.

Dodam że samce/samice (nie wiem która to samiec a która samica) są białe bez plamek.. nawet delikatnie różowawe.

Następne zdjęcie : http://imageshack.us/photo/my-images/3/rryb.jpg/

 

Akwarium 82L (61Lx31Wx44H)

Lampa 15W 10000K

Grzałka 100W

Filtr 380L/h (nie znam dokładnej nazwy firmy)

Temp wody: 29-30C

 

 

Żywych roślin brak, zamierzam się do ich kupna. Jeżeli chodzi o ryby to 1x Pielęgnica papuzia + 2+2 te biało czarne + glonojad (nie mam pojęcia dokładnie jaki)

Jak już pisałem akwarysta ze mnie żaden... ale podoba mi się mieć ryby w domu i zamierzam się czegoś nauczyć.

Plastik to przedmioty zakupione z sklepu (rośliny i dekoracja)

Ale muszle są prawdziwe ... ta jedna malutka i duża z tyłu... naturalne z morza.

Mam je wyrzucić ? (Były na pewno dobrze umyte)

I jeszcze jedno pytanie... mam krople SERA aquantum (water conditioner) i SERA bio nitrivec (liquid biological filter medium) i nie wiem ile mam ich lać do wody co podmiane jestem za granicą po polsku tam nie pisze ani ang.

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszle zatwardzają wodę. Twoje ryby potrzebują wody miękkiej.

Mało tego. Akwarium masz na nie za małe. Filtr raczej też za słaby.

Dojrzewało w ogóle akwarium przed wpuszczeniem ryb? (Akwarium musi chodzić CO NAJMNIEJ 2 tygodnie z włączonym non stop filtrem, bez ryb.

 

Moja propozycja - Oddaj ryby, sztuczne rośliny i muszle.

 

Poczytaj o zakładaniu akwarium. np. tu zakladanie-i-utrzymanie-akwarium-kompedium-wiedzy-t6354.html

Zakup żywe rośliny, jakiś korzeń. Poczytaj jakie ryby się nadają do Twojego akwarium przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-60l-t7147.html

przykladowi-mieszkancy-akwarium-ok-20-35l-t19607.html

 

I zacznij od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc...

Akwarium dojrzewało... z tym że około tygodnia, dopiero później dostałem ryby.

Muszle wyrzuciłem do kosza.

Co do sztucznych roślin chciałbym się dowiedzieć czy one przeszkadzają ? Czy po prostu dużo bardziej warto mieć prawdziwe. (Chodzi o to czy mogę je zostawić do momentu zakupu prawdziwych)

Co do ryb... chciałbym żeby ktoś zobaczył kolejne zdjęcia ponieważ wydaje mi się ze to nie są pielęgnice zebre

http://img854.imageshack.us/img854/6446/dsc00030cr.jpg

http://img98.imageshack.us/img98/7042/dsc00033in.jpg trochę nie wyraźne ale widać jak małe są w porównaniu do p.papuzi (tak na moje oko to się mieszczą w tym akwarium) a na zdjęciach w encyklopedi ryb pielęgnice zebre wydają mi się inne i grubsze.

 

Oddać ryby mogę tylko do sklepu... za pewne za maksimum 1/4 ceny (o ile wogóle będą chcieli, ponieważ słyszałem że rzadko kiedy zabierają je z powrotem).

 

Filter... był razem z akwarium znalazłem opakowanie i tabele mój [model 380 / 380l/h / 40-80L] a później [ model700 / 700l/h / 60-150L] więc mam zakupić ten większy? Czy zostawić ten 380 ?

 

Ogólnie nie chciałbym oddać wszystkiego i zacząć od nowa... chciałbym to zrobić jakimiś etapami jeżeli było by to możliwe...

Np pierwsze zmiana ryb, później rośliny.... filtr itp lub odwrotnie.

 

Chce im zapewnić jak najlepsze warunki ale nie wszystko na raz...

Dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do filtra: Ważniejsza od przepływu jest pojemność medii filtracyjnych. Takiego pojemniczka gdzie się wsypuję np. ceramike, na której osiadają się bakterie, które są odpowiedzialne za przekształcanie szkodliwych związków w nieszkodliwe.

W tym twoim zapewne jest sama gąbka. Możesz go zostawić jako filtr mechaniczny i do tego dokupić taki http://allegro.pl/filtr-kaskadowy-40-20 ... 90460.html i wyjąć gąbki, które się w nim znajdują a w zamian włożyć ceramikę.

 

Co do roślin: rośliny również pełnią rolę w utrzymaniu prawidłowych warunków w akwarium poprzez pochłanianie nadmiaru np. azotu i produkcję tlenu.

Sztuczne rośliny mogą ale nie muszą wydzielać do wody szkodliwe związki.

 

Co do ryb. pielęgnica papuzia dorasta do 30 cm tj. bok Twojego akwarium. Sam sobie odpowiedz czy możesz tą rybę tu trzymać.

Jakbyś się czuł pokoju 1x3m?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W filtrze jest gąbka i jakieś kamyczki nie wiem dokładnie co to ale coś okrągławego. I zamiast kaskadowego już zastanawiałem się nad kubełkowym i wydaje mi się ze jest cichszy

Ogólnie chodziło mi o te drugie białe rybki.

A papuzie wiem będe musiał oddać.

Co do roślin dzięki już będę wiedział.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...