Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rybka podobna do Lepisosteus

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Meruru

Meruru

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 13:49

Szukam nazwy pewnej rybki bardzo podobnej do niszczukokształtnych. Rybka jest cała biała, bez żadnych plamek, ciało ma jak giętki patyczek a na pyszczku coś jakby wąsiki. Z tego co pamiętam to nadaje się tylko do dużych zbiorników (rośnie do 40-60cm), nie jest agresywna, łatwo się przyswaja, stadna.
Niestety za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć nazwy gatunku. W internecie wyświetla mi się tylko niszczuka krokodyla, ale na pewno nie miałam na myśli takiej rybki...
Może ktoś z was o niej słyszał albo wie z jakiego gatunku pochodzi? Byłabym wdzięczna za pomoc w odnalezieniu jej nazwy :)
Zanim pochwalisz się swą mądrością... Upewnij się, że masz 100% rację.

#2 janas

janas

Małomówny

• Użytkownik
  • 29 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:35

Daj zdjęcie to zobaczymy :!: :)

#3 sandacz

sandacz

Tubylec

• Użytkownik
  • 315 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:37

Możesz zrobić fotke ?
Moje 112l akwarium :
http://forum.superak...9305.html#p3487

Kupie mech jawajski lub inny.

#4 karkonosz

karkonosz

Tubylec

• Użytkownik
  • 320 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:49

Szukam nazwy pewnej rybki bardzo podobnej do niszczukokształtnych. Rybka jest cała biała, bez żadnych plamek, ciało ma jak giętki patyczek a na pyszczku coś jakby wąsiki. Z tego co pamiętam to nadaje się tylko do dużych zbiorników (rośnie do 40-60cm), nie jest agresywna, łatwo się przyswaja, stadna.
Niestety za nic w świecie nie mogę sobie przypomnieć nazwy gatunku. W internecie wyświetla mi się tylko niszczuka krokodyla, ale na pewno nie miałam na myśli takiej rybki...
Może ktoś z was o niej słyszał albo wie z jakiego gatunku pochodzi? Byłabym wdzięczna za pomoc w odnalezieniu jej nazwy :)

Hej! Polecam danie tego opisu na forum o rybach drapieżnych ;)

#5 Sverting

Sverting

Expert

• Ekspert
  • 5557 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:54

Strzelam że chodzi o jakąś słodkowodną iglicznie lub belonę.

#6 Meruru

Meruru

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:55

Napisałam, że nie mam jej zdjęcia. O rybie dowiedziałam się spory czas temu na jakimś programie przyrodniczym. Zaciekawiła mnie. W internecie wyświetla mi się tylko niszczuka -bardzo podobna do niej ryba, więc może ktoś skojarzy? :)

Hej! Polecam danie tego opisu na arowana.pl ;)

Wciąż czekam na aktywację :P
Zanim pochwalisz się swą mądrością... Upewnij się, że masz 100% rację.

#7 Sverting

Sverting

Expert

• Ekspert
  • 5557 postów

Napisano 17 lipiec 2012 - 14:58

Dołączona grafika

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!