Skocz do zawartości

Czemu mam metna wode ??? i jak z nia walczyc ??? pomocy


dzuman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Działa. Działa. Działa. Ja wiem że działa. Od kilku postów się z tym zgadzam! :D

Kwestia tylko i wyłącznie jak działa. Czy to tylko absorbent, czy same "bakterie". Tego testem nie sprawdzimy. Są też preparaty w płynie na absorbentach i też usuwają NO2, co ciekawe...środki chemiczne działają zawsze, a z preparatami "bakteryjnymi" różnie bywa jak pokazały forumowe doświadczenia.

 

A gdyby to był przede wszystkim absorbent, to nie poleciłbym go do dojrzewającego baniaka, tak samo jak nie poleciłbym wtedy zapchać filtra zeolitem. O to się rozchodzi, nie o to czy to NO2 spada, czy nie, bo to już wiemy. ;)

 

Linki o działaniu "bakterii" rozbijają się o doświadczenia... Nikt nie jest nieomylny, ale zazwyczaj w sprawach akwarystyki nie mylę się. Nie dlatego że wiem wszystko, bo tak nie jest, ale dlatego że wszystko co piszę opieram wyłącznie na tym co już w praktyce widziałem, a "widziałem" zarówno działanie preparatów bakteryjnych, jak i absorbentów, jak i możliwości pobierania przez rośliny związków azotu. To nic wyczytanego gdzieś, ani wymyślonego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i tu jest problem :)

Filtr też został wyczyszczony pod wodą bierzącą.Tylko nie zbrechtajcie mnie za to,proszę.

Już wiem,że to był duży błąd i na pewno go już nie popełnię.

 

Akwarium odkupiłam z całym oprzyrządowaniem i dlatego chciałam to wszystko wyczyścić,nie miałam pojęcia,że zaszkodzę rybkom,inaczej bym tego nie robiła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...