Skocz do zawartości

112L-130L/Obsada


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stary temat o 54 litrach jest już nieaktualny dzięki mojej mamie , która w swoim projekcie mieszkanka uwzględniła murowaną półkę na akwarium ( długość między 80 / 100 cm - wyjdzie w praniu ) . Więc buduję obsadę od nowa i przy okazji liczę na waszą pomoc :D .

8 Kirysek Panda / Otosek

1+2 Mieczyk Hellera

1+1 Pielęgniczka Ramireza

2+3 Gupik Endlera

Myślę , że problemu z narybkiem żyworódek nie będzie ze względu na pielęgniczki . Co zmienić czy można coś dorzucić ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymieć Ramirezę na Meeka, wszystkie będą się czuły lepiej w nieco twardszej kranówie.

 

Meeki w 112l z endlerami?

Mea Culpa. Może zamiast Endlerków Platki?

 

Atreyu, masz pomysł na środkowoamerykańską pielęgnicę która nie wszama gupików?

 

 

Kirysków i otosków nie doczytałem, brak x i krótsza liczba przed nazwa. Jakoś tak z rozpędu:P

 

 

Co do twardości. Większość Polski ma wodę powyżej 12n, gH to bezpieczne założenie :P

 

 

 

Gupiczek, co powiesz na

 

1+1 Meeka

1+3 Mieczyk żółty (twierdziłeś że masz możliwość)

2+6 Żyrardynka metaliczna/albo jakaś inna średniej wielkości nieczęsta żyworódka/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewentualnie zrezygnuję z Otosków / kirysków i wymienię je na coś pływającego w środkowej / powierzchniowej części . Ramirezki razem z mieczykami to podstawa więc zależy mi na tych dwóch gatunkach . Co do samej konstrukcji szafki jaki i materiałów użytych do jej budowy to ani ja ani mama nie mamy o tym pojęcia więc będziemy musieli to skonsultować z moją siostrą , która ma murowaną szafkę .

Co do tych żółtych to po przeczytaniu paru wątków o mieczykach ( głównie zielonych ) doszedłem do tego , że są to właśnie skarłowaciałe zielone . Więc jest to nie aktualne :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okej . Więc rezygnuję z ramirez . Zostają mieczyki i gupiki . Co mogę do nich dorzucić ?

Na naszym portalu (super akwarium ) znalazłem taką informacje a propos Kakadu : " Optymalny odczyn Ph wody waha się między 6,0 a 7,5 " . Więc może tak :

1+3 Kakadu

1+2 Mieczyki Hellera

2+3 Gupiki Endlera

+ coś jeszcze ?

Jak w praktyce wygląda terytorializm kakadu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Atreyu, masz pomysł na środkowoamerykańską pielęgnicę która nie wszama gupików?

 

Atreyu chyba nie ma, ale ja mam. Cleithracara maronii będzie bardzo dobrym pomysłem. ;)

 

Co do Meeki, to nie pochodzi ona z Środkowej Ameryki, tak jak i Akara którą wymieniłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje też opcja :

 

1+1 Zbrojnik Niebieski

8-10 Kirysek Panda

1+1 Pielęgnica Ramireza

+ ławica (Neon Czerwony lub Zwinnik Blehera)

 

Co wy na to ? W jakiej ilości ławica i jak urządzić akwarium ? :D

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka obsada byłaby dobra, a ławica w ilości około 20-25 sztuk.

 

Co do urządzenia akwarium to zależy czy chcesz mieć dużo czy mało roślin, dużo czy mało kamieni dużo czy mało korzeni? :P

 

Ja w takim przypadku dałbym na dno piasek, duuuużo korzeni. Gdzieniegdzie zaakcentowałbym kamieniem, a w rogach żabienice i nurzaniec, ale to tylko moja wizja. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobną wizję ;) tylko , że większą ilość roślin nie tylko w rogach . Myślisz , że dostanę czarny piasek ? Jakie jeszcze roślinki mogę hodować ? :)

Tu na forum , w którymś temacie spotkałem się z opinią o podobnej obsadzie . Mianowicie , że strefa powierzchniowa jest pusta. Jaki gatunek mógłby temu zaradzić ?

Czy byłaby możliwość zamienić kiryski panda na pigmeje ? I jaka mogłaby być ich ilość ?

Prosiłbym również o wypowiedzeniu się na temat filtracji . Ponieważ spotkałem się z BW stojącymi i płynącymi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica polega na tym, że w jednych BW jest więcej roślin, w drugich prawie w ogóle. Pielęgniczka ramireza nie jest pielęgniczką występującą w wodach czarnych.

 

Strefa powierzchniowa nie będzie pusta jak kupisz Eichornię jako roślinę pływającą. Nie ma tak długich korzeni jak pistia.

 

Pigmeje, sierpowe lub malutkie mógłbyś mieć w ilości Panda*1,2 ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam że nikt tutaj nie nurkował w wodach Ameryki Południowej, ale czy ktokolwiek z was widział jakiś film, albo zdjęcia, przedstawiające neony w środowisku naturalnym?

 

Neony w środowisku naturalnym owszem, nie mają czarnego podłoża, tylko zwykle żółty piach, albo muł rzeczny. Dlaczego dla neonów w akwariach ciemne podłoże, a nie jasne? Nie wzięło się to z kosmosu. W naturze, jasne podłoże jest połączone z wodą o kolorze mocnej herbaty, lub wodą o nie idealnej przejrzystości. Co więcej, rzeki w strefie tropikalnej AP znajdują się głównie w lasach. Tafla wody nie jest mocno oświetlona, a nawet jeśli to nie podczas całego dnia. Nazwa "lasy deszczowe" do czegoś zobowiązuje. Poza tym sama głębokość rzek [razem z przejrzystością o której pisałem wcześniej], połączona z ilością światła które dociera do dna i głębokość [30-50cm] typowych akwariów, to dwa różne światy. W akwarium, w przeciwieństwie do środowiska naturalnego, mamy płytką wodę, o doskonałej przejrzystości, oświetlaną bardzo mocnym światłem, przez calutki dzień. Jasne podłoże odbija światło, działa jak odbłyśnik. O ile w naturze to nie problem, to w akwariach już stresuje ryby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...