Skocz do zawartości

jak hodować pawiookie ?


aqafly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeszcze nie znamy wymiarów tego 300 litrowego baniaka. Dla pawic wysokość baniaka nie odgrywa tak dużej roli choć wiadomo bez przesady. ;>

Polecam poczytać artykuły z tej strony: http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12 .

Może i tak,ale jeśli by to miało być 300l i spełniać wymagania pawic to musiałoby to mieć 1,5m długości,50cm szerokości i 40cm wysokości,jak dla mnie 50cm to takie optimum :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie znamy wymiarów tego 300 litrowego baniaka. Dla pawic wysokość baniaka nie odgrywa tak dużej roli choć wiadomo bez przesady. ;>

Polecam poczytać artykuły z tej strony: http://www.pawiookie.pl/artykusy-topmenu-12 .

Może i tak,ale jeśli by to miało być 300l i spełniać wymagania pawic to musiałoby to mieć 1,5m długości,50cm szerokości i 40cm wysokości,jak dla mnie 50cm to takie optimum :)

No tak, ale skoro autor tematu już zakupił te pawiookie to lepiej niech mieszkają w tym 300l baniaku niż 60l.

 

EDIT:

nie wiem czy mogę posadzić jakieś rośliny

Roślin raczej nie utrzymasz przy tych pielęgnicach, musisz wiedzieć że dorosłe osobniki lubią robić przemeblowywanie akwarium.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale skoro autor tematu już zakupił te pawiookie to lepiej niech

To lepiej niech je odda, komuś kto ma warunki na te ryby.

Nie widzę sensu zakładania 300l specjalnie pod nie, jak zaraz i tak baniak będzie ciasny, a odpowiednia 600 raczej szybko się nie pojawi. W 300l nie zapewnisz im długofalowo dobrych warunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawie w 300l? No sorry, ja zrezygnowałem z pawic i oddałem je do 1300l bo trzymanie ich w 450l to wg. mnie ograniczanie.

Te ryby potrzebują kilkuset litrów, można je trzymać (póki są małe) w trzysetce ale pawiookie rosną jak małe prosiaki i tak samo srają, 300l to będzie bardzo obciążone akwarium, taka jest prawda.

 

Co do roślin - da się, do czasu.....jak pawicom włączy się "kosiarka-mode" to nie nadążysz wybierać zielska.

 

Zapraszam na forum o pawicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest masa ciekawych ryb do 300L.Powiedzmy szczerze pawie poza urodą jakoś specjalnie ciekawe nie sią, mimo tego robią wrażenie.

Polecam popatrzeć po forum i znajdzie sie tyle mozliwości na inne ciekawsze pielegnice że i tak nie bedziesz miał łatwego wyboru.Osobiście zobaczył bym na Zebry albo pielęgnice Salvini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz fajne zabójcze ryby to polecam Channy. W 300L możesz śmiało trzymać parę do 25cm. Lub 1szt 30cm, a gatunków jest sporo i co jedna to lepsza. A jeśli chcesz na prawdę ciekawą rybę to polecam wilka erythrinus erythrinus, rośnie do 25cm, nie wymaga dużego akwarium no i nie toleruje mniejszych ryb jak i ryb tego samego gatunku. Najlepiej trzymać z dużo większymi, choć i te nie mogą czuć się bezpiecznie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...