Skocz do zawartości

Problem z wodą proszę o rady


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zakładam swoje pierwsze akwarium.

W akwarium nie ma jeszcze nic oprócz podłoża, nie ma korzenia roślin i ryb.

Podłoże

Aquael Acti Substrat 3 litry. Podłoże dla roślin. - warstwa 1,5 cm.

Filtus Floran 4l - specjalne podłoże dla roślin akwariowych warstwa 3 cm kilka razy przemywane w sitku

 

Woda+dodatki:

Kranówa

TetraAqua AquaSafe Środek do uzdatniania wody.

SERA NITRIVEC - specjalna mieszanka kultur bakteryjnych

 

Filtr i napowietrzanie

Aquael Pompa Circulator 350 L + gąbka

 

Oswietlenie wyłączone

 

Po tygodniu woda zrobiła się żółta, a test wody wykazł bardzo duża( brakło skali) zawartość NO2 i NO3. Sprzedawca polecił podmienić 1/3 wody oraz zaszczepienie bakterii firmy JBL Denitrol. Inny sprzedawca poradził zasadzenie juz roślinek i zwiekszenie warstwy floranu sugerując ze wyskoa zawartość azotanów moze pochodzić z podłoża Aquael Acti Substrat

Zdjęcia

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

 

Co radzicie? na te płyty bakterie uzdaniacze itp wydałem juz 50 zł a efektów nie widzę ( moze jestem mało cierpliwy) czy warstwa podłoza są oK??

 

 

z Góry dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te specyfiki to za przeproszeniem gówna. Było poprostu nalać wodę , włożyć roslinki ,korzenie , i inne wyposażenia. ;)

 

A takie głupie pytanie filtr działa?

 

A i zdjęcia mile widziane :P

Filtr działa non stop i napowietrzanie równiez

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zrobiłem oświetlenie do tego akwarium z tego co miałem, jedyna mozliwoscia jest dołozenie jeszcze jednej swietlówki.

 

świetlówka 15W w 438mm Colour line firmy Juwel

świetlówka 8 W 280mm - jakaś zwykła

Czy takie światło wystarczy do akwarium z roślinkami (50l) wysokość wody 22. Jako że zupełnie się na tym nie znam, czy statecznik przykręcony bezpośrednio do drewnianej półki możne stwarzać jakieś zagrożenie pożarowe, Bardzo to się nagrzewa??

 

Do tego kupiłem korzeń dębowy w sklepie KAKADU wyparzyłem go 3 razy jako ze za bardzo nie miałem go w czym moczyć to wrzuciłem do Akwarium, woda zrobiła sie herbaciana:( Czy to się jakoś wyklaruje czy częściej podmieniać wodę ??

 

Nadal akwa nie ma roślin i rybek. Rośliny planuje w przyszłym tygodniu, a ryby pewnie za miesiąc.

 

 

Jako że zakupiłem już wcześniej JBL Denitrol leje to do wody, chyba nie zaszkodzi??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o oświetlenie, to napisz temperatury barwowe obu świetlówek (w stopniach Kelvina, np. 4000K, 6500K itp.). Generalnie do 50L powinieneś mieć łącznie 25-30W czyli dobrze by było zamienić tą 8W na 15W.

 

Z korzeniami to jest tak, że jedne przestają barwić wodę bardzo szybko a inne będą długo puszczać garbniki. Nie jest to oczywiście szkodliwe dla ryb a nawet niektóre to bardzo lubią.

 

Rośliny kup jak najszybciej a z rybami poczekaj aż parametry wody się poprawią.

 

Możesz lać trochę JBL Denitrol i dodatkowo sypać odrobinkę pokarmu dla ryb. Przyspieszy to trochę dojrzewanie zbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oświetlenie

JUWEL ŚWIETLÓWKA COLOUR-LITE 438 mm/15 W + odbłysnik

Uwydatnia naturalne kolory ryb temperaturą światła 6800 kelvinów. Uwydatnia kolory czerwony i niebieski.

 

TL Mini 8W/54-765 FAM

Charakterystyki świetlne

Kod barwy 54-765

Wskaźnik oddawania barw 75 Ra8

Oznaczenie barwy Dzienna chłodnobiała

Temp. barwowa 6200 K

Strumień świetlny EM 340 Lm

 

 

pomiedzy akwarium a oświetleniem a lustem wody akwarium jest przekryte szybą 4mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś dać zamiast tej 8W świetlówkę Philips Aquarelle 15W 10000K. Będzie pasować do tej co teraz masz, choć trochę da wrażenie różowego oświetlenia w akwa. Jeśli chodzi o statecznik, to też zależy jaki masz. Magnetyczne się strasznie mocno grzeją i mogą spowodować spalenie się pokrywy. Elektroniczne grzeją się dużo mniej, ale też bym nie ryzykowała. Można go obudować dodatkowo np. spienionym PCV.

 

ps. zamiast Philips Aquarelle możesz kupić tańszą Osram Fluora. Dostaniesz ją w każdym markecie budowlanym za mniejsze pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A i jeszcze jedno jak chcesz tam sadzić żywe roslinki to odklej tą foto-tapete. I przyklej tam Brystol , Pognieciony Brystol , Worek do smieci. Albo zrób jakies inne tło najlepiej by było czarne,granatowe,niebieskie. ;)

Dlaczego nie może być fototapeta? Chcę zmienić tło u siebie i prawdę mówiąc miałem zamiar kupić inną fototapetę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...