Skocz do zawartości

Dyskowce...


Damianer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam sobie założyć akwarium z otóż to tymi rybkami... I od razu nasuwają się pytania, gdyż z nimi do czynienia nie miałem:

 

1.Jaki najlepszy jest żwir dla nich ?

2. Jakie środki stosować? W sensie dla rybek. Gdzieś obiło mi się o uszy, że są środki które się stosuje profilaktycznie, na jakieś dolegliwości typu nicienie bądź inne choróbska.

3.Temperatura która im odpowiada to 28-30 stopni. Czy to prawda ?

4. Co z parametrami wody ? Na jakim poziomie je utrzymać...

5. Co jeszcze powinienem wiedzieć, startując z przygodą z Paletkami... W co się zaopatrzyć?

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początku zabawy z paletkami zaleca się hodowlę bez podłoża, a rośliny w doniczkach ;)

2. Oczywiście leki na pasożyty, i inne choróbska.

3. Tak, 28-30* to optymalna temperatura.

4. Woda powinna być miękka i kwaśna.

5. Warto byś się zaopatrzył w filtr RO, odpowiedni sprzęt, i testy do wody. Pamiętaj też o odpowiednio różnorodnej diecie ;)

Pozdro, i powodzenia z dyskami.

Pamiętaj, by trzymać je w stadzie, najlepiej min. 8 sztuk, i abyś zapewnił im akwa nie mniejsze niż 400l, bo tyle mniej więcej trzeba na 8 dyskowców. Pozdro ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Na początku zabawy z paletkami zaleca się hodowlę bez podłoża, a rośliny w doniczkach ;)

2. Oczywiście leki na pasożyty, i inne choróbska.

3. Tak, poniżej 28-30* to optymalna temperatura.

4. Woda powinna być miękka i kwaśna.

5. Warto byś się zaopatrzył w filtr RO, odpowiedni sprzęt, i testy do wody. Pamiętaj też o odpowiednio różnorodnej diecie ;)

Pozdro, i powodzenia z dyskami.

Tyle to i ja wiem... Chodzi mi o konkretne odpowiedzi... Nazwy środków profilaktycznych, jakie parametry itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krótka piłka - to nie są ryby dla Ciebie.

Ktoś kto chce brać się za palety, nie powinien zadawać najbardziej podstawowych pytań o nich.

Jak sam nie znasz, albo nie możesz znaleźć choćby takiej informacji jakich parametrów wymagają, to nie utrzymasz ich dłużej przy życiu. To nie są ryby arcy trudne, ale nie wybaczają błędów i potrzeba do nich sporo wiedzy i doświadczenia. To moja dobra rada.

 

Co więcej, jeśli mowa o litrażu z podpisu - 180l, to tym bardziej powinieneś odpuścić. Za małe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Atreyu. To nie są ciężkie ryby w utrzymaniu, ale błędy hodowcy boleśnie odczuwają, a nawet padają po nich.

 

Co do pytań to są podstawy, na które odpowiedź można znaleźć na każdej stronie poświęconej dyskowcom. Tak wiec czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj.

Młode dyski(szczególnie jeśli mają być to pierwsze w życiu) należy trzymać w akwarium sterylnym - czyt. samo szkło, filtr i grzałka. W takim baniaku łatwo zadbać o parametry wody, obserwować ryby i karmić. Maluchy karmimy tak często jak to możliwe(ja swoje karmiłem z 10 razy dziennie mięsem + płatki i granulaty), a podmiany robi się codziennie. Jak to pewna osoba napisała :

Młode paletki mają trzy ważne zadania życiowe , a mianowicie;

1.Jeść

2.wydalać

3.rosnąć

pozycja nr3 jest ściśle uzależniona od jakości i ilości dwóch pierwszych. ;)

pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...