Skocz do zawartości

¤ Zielenice punktowe i pył na szybach moje eksperymenty


Łoren
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 132
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

Ja na podstawie swoich obserwacji mogę powiedzieć, że należe w pierwszej kolejności podejrzewać no3:po4 kiedy masz więcej niż 20:1. Ponadto prawdopodobne jest to, że im większe dawkowanie żelaza tym bardziej możliwy wysyp zielenic. Poczytaj link w moim podpisie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Trochę odświeżę. Dzisiaj zauważyłem zielenice na korzeniu, liściach (zielone kropki). Akwa ma 6 tygodni (90x40x40). Przeczytałem temacik i zrobiłem testy (od początku nie mogę dojść do poprawnych proporcji makro). Przez ostatni tydzień podawałem 4ml easy carbo, 2ml Bloom&Grow Iron, 3ml easy fosfo, 2ml easy potassium.

Dzisiejsze testy (kropelki jbl):

NO3 - 10

Fe - 0,02-0,05

PO4 - 0,1

 

Podałem dzisiaj (tak wiem, że najpierw podałem a teraz pytam) dawki tygodniowe (aby podnieść PO4 do 1 a Fe do 0,4) fosforu (21ml) i żelaza (11ml). Czy nic się nie stanie od tak dużej dawki w ciągu jednego dnia? Jak to w końcu wyprowadzić do odpowiednich proporcji (potasu nie zmierzę)?

Edytowane przez macin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie sprawa wyglądała tak jeszcze ze 3 tyg temu:

 

Mikro podaje 2x w tyg intermagu

z głównych testów

PO4-1,-1,5

NO3 10

FE 0,2

K-20

Od 2 tyg mam tak:

PO4-0,5

NO3 5

FE 0,4

K-20

Po zmniejszeniu PO4 widoczny spadek zielonego pyłu na szybach oraz zmniejszenie i nie pojawianie się zielenic na szybach i niektórych roślinach szczególnie na starszych liściach. Zobaczymy jak będzie dalej. Światła nie oszczędzam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłoże to aquasubstrate II+. Leję teraz 2ml fosforu, 2ml żelaza i 2ml potasu z EL dziennie + 6ml carbo. Ograniczyłem świecenie do 7h. Wyjąłem zaatakowane kamienie, anubiasy, bolbitis i wyrzuciłem korzenie. Wymoczyłem to wszystko w kwasku cytrynowym i po kilku dniach kropki się rozpuściły:) Teraz pojawia się znikoma ilość kropek (kilka na szybie w ciągu tygodnia). Podejrzewam że to wina tak ogromnych dawek fosforu i żelaza. A podłoże chłonie jak opętane ciągle zero fosforu i żelaza. Znajomy mówił że w końcu odbije-poczekamy.

Edytowane przez macin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij




×
×
  • Dodaj nową pozycję...