Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zdechła rybka

• Zamknięty Temat jest zamknięty
9 odpowiedzi w tym temacie

#1 expert

expert

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 12:59

Zdechnął mi skalar dość duży, akwa 100 l (wiem za małe - może dlatego zdechł ;) ), ale "przy okazji" zdechło mi też kilka neonków i mieczyk, czy zdechła ryba mogła zatruć wodę tak, że inne zaczęły zdychać? Przez 2 dni nie zaglądałem do akwa więc mógł tam 2 dni pływać, mam jeszcze kilka innych rybek i czują się dobrze.

#2 mordimer

mordimer

Maniak

• Użytkownik
  • 895 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 13:03

Martwa ryba może popsuć wodę więc sugeruję podmiankę.

Ale najważniejsze - zmierz parametry wody, podaj wymiary akwarium, filtrację oraz pozostałą obsadę.

100l na skalary tak jak piszesz - za małe.

#3 expert

expert

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 09:09

Zrobiłem podmiankę, jeszcze 1 neonek się trzyma, poza tym 1 skalar 2 bocje siatkowane, jakiś glonojad, kilka molinezji i kosiarka. Powiązałem fakty i tak kilka dni temu kupiłem 3 nowe neonki, ale przez kilka dni pływały normalnie, żadnych objawów, czy to możliwe że jakaś choroba neonków przywleczona ze sklepu tak szybko je wybiła (i przy okazji skalara i miecza)?

#4 mordimer

mordimer

Maniak

• Użytkownik
  • 895 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 10:07

Możliwe aczkolwiek nic dalej nie wiadomo. Nie podałeś filtracji, wymiarów i nie zmierzyłeś parametrów wody.

Tak więc gdybać można w nieskończoność...

#5 expert

expert

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 10:22

ale rybki w tym składzie pływały kilka miesięcy, więc tu się nic nie zmieniło, filtr to aquaszut turbo 550 z wymienioną standardową włókniną na gąbkę, wymiary to 100 litrów, nie mierzyłem parametrów wody, takie testy są chyba bardzo drogie, zresztą wirusów i bakterii przecież nie wykryją.

#6 Basteq

Basteq

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4255 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 06 marzec 2012 - 10:25

Na pierwszy rzut oka masz przerybienie i pewnie ryby zdechły nadmiaru toksycznych substancji!

Podmieniasz wodę w akwarium?

Jakie ryby zostały i w jakiej ilości? Podaj wymiary akwarium.
530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D-HD
54l - Kotnik

#7 expert

expert

Podglądacz

• Użytkownik
  • 9 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 11:55

to nie przerybienie, jak miałem 40 molinezji, 2 glony, 2 kosiarki, kilka neonków, mieczów, bocji i 2 skalary to nic nie zdychało, miesiąc temu oddałem 90 % ryb i właśnie niedawno tylko te neonki doszły. A wodę w międzyczasie podmieniałem kilka razy po 30 %, dno było odmulane i filtr czyszczony, więc to chyba jakieś bakterie z tych nowych neonków.

#8 Dulle

Dulle

Przyjaciel

• Przyjaciel
  • 2515 postów
  • LokalizacjaWygoda/Warszawa/Kobyłka

Napisano 06 marzec 2012 - 12:02

Podmiankę powinno się robić raz na tydzień 10 do 20 %.
Bez parametrów trudno coś poradzić, ale rybom współczuję.
Neony są o wiele bardziej wrażliwe na złe warunki niż żyworódki.
MÓJ OGÓLNY CHAOS
.
Oczekujesz pomocy?
Podaj podstawowe parametry akwarium:
-wielkość zbiornika oraz okres jego funkcjonowania
-obsada ryb
-oświetlenie, filtracja, ogrzewanie,
-parametry wody - temperatura, GH, PH
-roślinność
-podawana chemia,

#9 Sagra

Sagra

Nie przegadasz

• Użytkownik
  • 1718 postów

Napisano 06 marzec 2012 - 16:12

to nie przerybienie, jak miałem 40 molinezji, 2 glony, 2 kosiarki, kilka neonków, mieczów, bocji i 2 skalary to nic nie zdychało,.

W takim razie miałeś szczęście ;)

A wodę w międzyczasie podmieniałem kilka razy po 30 %, dno było odmulane i filtr czyszczony, więc to chyba jakieś bakterie z tych nowych neonków

Kilka razy na tydzień/miesiąc? Więc jak z tym jest, dokładnie.

Aha i czy te rybki miały jakieś objawy choroby? Cokolwiek?
Podaj wyniki testów, jak już będziesz znał je.

nie mierzyłem parametrów wody, takie testy są chyba bardzo drogie, zresztą wirusów i bakterii przecież nie wykryją.

:shock:
Testy nie wykrywają bakterii ani wirusów, fajnie by było hehhe ;)
One wykrywają parametry wody.

original.gif

#10 SkanDaL

SkanDaL

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 3946 postów
  • LokalizacjaRawicz

Napisano 06 marzec 2012 - 18:42

Hmm-wymiary to 100l?Dobrze czytam?No,niestety muszę Cię zmartwić-miałeś przerybienie!A jak miałeś 40 molinezji to nie wiem jakim cudem ci przeżyły :shock: :?
126l Pielęgnicy Meeki
Pomagam na Pw ;)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!