Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rośliny żółkną

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
7 odpowiedzi w tym temacie

#1 xray

xray

Bywalec

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 12:06

Wcześniej w akwarium nie miałem roślin, było to typowo skalne akwarium. Kupiłem 2 trawy i kryptokorynę na próbę. Po ok tygodniu zauwarzyłem ze rośliny zaczęły żółknąć. Jaki nawóz proponujecie żeby zastosować. Jeśli chodzi o podłoże to jest to zwykły żwir akwariowy.

#2 Basteq

Basteq

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4255 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 01 marzec 2012 - 12:10

Najprostsze rozwiązanie to Classic - Aqua Artu.

Jakie to ''trawy'' ? Jakie masz oświetlenie?
530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D-HD
54l - Kotnik

#3 xray

xray

Bywalec

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 12:44

Oświetlenie mam z Hagena AquaGLO + PowerGLO. Jeśli chodzi o te trawy to nie wiem jaki to gatunek, ponieważ w sklepie nie było opisane. Chciałbym się jeszcze spytać czy ten nawóz nie zawiera związków azotowych i nie stymuluje wzrostu glonów

#4 Basteq

Basteq

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4255 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 01 marzec 2012 - 12:47

Chodziło mi o moc oświetlenia.

Nawóz jest sprawdzony.
530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D-HD
54l - Kotnik

#5 Frostmore

Frostmore

Gawędziarz

• Użytkownik
  • 107 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 12:52

Też ci polecam nawozy z Aqua Artu i tak jak napisał Basteq Classic będzie dobrym rozwiazaniem. Co do żołknięcia roślin to przyczyna jest najprawdopodobniej niedobór żelaza. Classic zawiera pierwiastki takie jak żelazo,mangan,cynk,miedź,bor,molibden,potas oraz magnez. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmów wodnych. Nie zawiera azotu oraz potasu. Ja miałem problem z roślinkami tzn były dziury w listkach oraz żółkły mi od dołu odpadały i byl to duzy niedobór potasu na tyle duży ze kupiłem PG K+ po kilku dniach podawania wiekszych dawek jak ręką odjął. Teraz czekam na piatek zrobie podmianke i będę dawkował normalne ilości. Co do oświetlenia trawki potrzebują dużo światła, cryptocorynki są roślinami cieniolubnymi.

#6 xray

xray

Bywalec

• Użytkownik
  • 83 postów

Napisano 01 marzec 2012 - 13:00

A jak stosuje się taki nawóz. Codziennie czy raz na kilka dni??

#7 Basteq

Basteq

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4255 postów
  • LokalizacjaDania

Napisano 01 marzec 2012 - 13:09

Na opakowaniu jest napisane. Przy podmianach.
530l - Malawi
530l - Zimne
400l - Towarzyskie
77l - 2D-HD
54l - Kotnik

#8 mest1987

mest1987

Dyskutant

• Użytkownik
  • 172 postów

Napisano 05 marzec 2012 - 22:33

To i ja się podłączę pod temat. Mam wszystko co jest mi potrzebne do dobrego wzrostu roślin, czyli: Co2 z butli, nawożenie: codziennie Makro 1ml, Carbo 1ml, co 2 dzień: 1,2ml żelazo i 2ml fosfor. Przy podmianach Potas 12ml i PG Classic w zależności od podmienianej wody. Oświetlenie 0.6W/L przez 10 godzin a mimo to nie potrafię utrzymać roślin w należytej kondycji, szczególnie żabienica gnije i inne rośliny zanikają jakby. Oto przykład http://imageshack.us.../zabienica.jpg/
-akwarium 35l netto -filtr Mini Kani 120 -butla CO2 załączana na 24 godz. -oświetlenie Sylvania Grolux T5 24W (może być więcej, mam jeszcze Sylvania Aquastar 15W ale na razie nie załączam) -podłoże pro soil

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!