Skocz do zawartości

Rośliny żółkną


xray
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wcześniej w akwarium nie miałem roślin, było to typowo skalne akwarium. Kupiłem 2 trawy i kryptokorynę na próbę. Po ok tygodniu zauwarzyłem ze rośliny zaczęły żółknąć. Jaki nawóz proponujecie żeby zastosować. Jeśli chodzi o podłoże to jest to zwykły żwir akwariowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oświetlenie mam z Hagena AquaGLO + PowerGLO. Jeśli chodzi o te trawy to nie wiem jaki to gatunek, ponieważ w sklepie nie było opisane. Chciałbym się jeszcze spytać czy ten nawóz nie zawiera związków azotowych i nie stymuluje wzrostu glonów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też ci polecam nawozy z Aqua Artu i tak jak napisał Basteq Classic będzie dobrym rozwiazaniem. Co do żołknięcia roślin to przyczyna jest najprawdopodobniej niedobór żelaza. Classic zawiera pierwiastki takie jak żelazo,mangan,cynk,miedź,bor,molibden,potas oraz magnez. Jest całkowicie bezpieczny dla organizmów wodnych. Nie zawiera azotu oraz potasu. Ja miałem problem z roślinkami tzn były dziury w listkach oraz żółkły mi od dołu odpadały i byl to duzy niedobór potasu na tyle duży ze kupiłem PG K+ po kilku dniach podawania wiekszych dawek jak ręką odjął. Teraz czekam na piatek zrobie podmianke i będę dawkował normalne ilości. Co do oświetlenia trawki potrzebują dużo światła, cryptocorynki są roślinami cieniolubnymi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się podłączę pod temat. Mam wszystko co jest mi potrzebne do dobrego wzrostu roślin, czyli: Co2 z butli, nawożenie: codziennie Makro 1ml, Carbo 1ml, co 2 dzień: 1,2ml żelazo i 2ml fosfor. Przy podmianach Potas 12ml i PG Classic w zależności od podmienianej wody. Oświetlenie 0.6W/L przez 10 godzin a mimo to nie potrafię utrzymać roślin w należytej kondycji, szczególnie żabienica gnije i inne rośliny zanikają jakby. Oto przykład http://imageshack.us/photo/my-images/267/zabienica.jpg/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...