Skocz do zawartości

Obnizanie pH


Rekomendowane odpowiedzi

wiec możliwości jest mnóstwo...

wsadź korzen, jesli chcesz naturalnie, filtruj przez torf.. Albo użyj właśnie Aquacid'a Tropicala lub Torfinu Ale Torfin zabarwia wode na kolor coca-coli

 

Czy to jest szkodlie dla ryb???

 

Jeśli ryby wymagają niższego pH to na pewno mniejszą szkoda bedzie dla nich użycie Aquacida i zprowadzenie wartości pH do wymaganego dla nich poziomu niż trzymanie ich w alkalicznej wodzie...

 

Wiesz są ludzie na forum co potrafią obnizać pH wody np kwasem solnym (też można) to jest chyba duzo bardziej niebezpieczne niz aguacid

 

A jakie masz ryby?? i jakie chciałbyś uzyskać pH??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w motoryzacyjnym kupiona to pewnie nie zdemineralizowana tylko destylowana..

Badałem nie od razu po otwarciu, tylko po dosyc długim czasie ale stała zakręcona... Nie chce mi sie opakowania szukać

 

To jesli mozna to napisz jakies zbliżone parametry wody destylowanej i zdemineralizowanej...

 

o twardość i pH mi tylko chodzi.

 

Albo te testy coś moje są z***** bo na tym RO tez mi cuda wianki wychodzą...

Kupie jeszcze płyny do kalibracji mierników pH to przekonam sie bo tam jest pewna wartośc pH i zobacze czy testy pokazą tą samą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci ze ja mialem ph8-8,5 i wlozylem do filtra torf a teraz moje ph wynosi 6,5-7 dawalem jeszcz co2 i moje ph spadlo do 5.5-6 teraz boje sie dodawac co2 bo jest to bimbrownia i ciezko jest to dawkowanie jakos wyregulowac ale z tego co wiem gdy masz wysokie kh to bedzie ci ciezko zbic ph poprzez filtrowanie wody przez torf moje kh wynosi 5-6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...