Skocz do zawartości

Paletki (płci)


damrat14
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Na miesiąc? To po co w ogóle wydawać na to pieniądze?

Kolega jest za biedny na kolejne wydatki czy co?

Kupisz dzieciakowi rybki na miesiąc i oddasz? I co mu powiesz? Że zdechły czy co?

Lepiej po prostu na spokojnie powiedz dziecku, że się dowiadywałeś o te rybki i nie nadają się do takiego akwa.

Inaczej będą się bardzo męczyć. Wątpię, aby dziecko chciało ich męki.

W zamian zaproponuj jakieś śliczne, barwne rybki odpowiednie do 120l : D

Powiedz, że będzie mogło mieć całe ławiczki :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem w tym akwarium 8 bocji wspaniałych i dorosły do 28-33cm i miały się dobrze i nie pytałem czy mogę je miedz tylko czy można rozróżnić płec to jest różnica

Ryby, to nie zabawki. Nikt nie będzie Ci tutaj pomagał w rozróżnieniu płci, jeśli trzymasz ryby w złych warunkach. Ponad to, dawanie dziecku nauki że "to tylko zwierze" i można je dowolnie kupować/oddawać i hodować bez względu czy będą się męczyć czy nie, to raczej kiepska metoda wychowawcza. Nie widzę sensu ciągnięcia dalej tematu, jeśli masz takie bardzo przedmiotowe podejście do żywych stworzeń i nie interesuje Cię nasze zdanie jak chodzi o stworzenie im minimalnych warunków bytowych. Przykro mi.

 

PS: Co do samych bocji. Ryba 30cm. Bok akwarium 30-40cm. Karp+wanna? No tak, miały się dobrze. Jadły, żyły, pływały, no musiało być dobrze tak? Płetwami machały? Nie no mogły się odwrócić! Znaczy były szczęśliwe. Widzę że nie tylko jako człowiek, ale też jako akwarysta po prostu nie jesteś jeszcze gotowy na takie ryby jak paletki. One nie przeżyją zabawy w "wiem lepiej" i braku wiedzy o poprawnym utrzymaniu.

 

PS2: Zdania zaczynamy wielką literą, kończymy kropką. Nie nadużywaj spójnika "i", bo zdania które tworzysz nie są pisane poprawnie po polsku. Pilnuj tego. ;)

 

Mam cichą nadzieję, że mój post dotrze tam gdzie powinien i zostanie zrozumiany. Sorry, ale przekładam dobro ryb, nad "widzimisię" dziecka. Lepiej od początku dawać mu dobre, a nie złe wzorce, nie uważasz? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...