Skocz do zawartości

akwarium 54l


barczyk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Mam dostać od znajomego akwarium 54l. Byłem u niego by zrobić kilka zdjęć. Wydaje mi się, że obsada nie jest najlepsza : skalar, jedna brzanka różowa i jedna sumatrzańska, 2 kirysy pstre i 2 spiżowe, jedno gurami, 2 sumy(nie znam dokładnej nazwy), zbrojnik, glonojad syjamski, węgorek długonosy, piskorek i jakaś żółta rybka (nie znam nazwy), roślinki są całe zarośnięte glonami (takie czarne nitki). Na filtrach się zbytnio nie znam, ale kumpel mówił, że dają radę :). Nie jestem zbytnio zorientowany w akwarystyce więc mam do Was kilka pytań : jakie rybki oddać? co zrobić z roślinkami? Chcę je zupełnie inaczej urządzić. Myślałem o jakimś dużym korzeniu, kamieniu i dość sporo roślin, żwir lub piasek. Jakimi rybkami mogę ożywić takie akwarium, by to wszystko fajnie wyglądało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik trochę straszy...

Cała obsada do wymiany, to wszystko nie są ryby do tak małego zbiornika. Rośliny są porośnięte krasnorostami, wszystkie zaatakowane liście trzeba albo wyciąć albo próbować oczyścić jeśli się uda nie uszkadzając rośliny. Może się okazać że trzeba je będzie poprostu wyrzucić. Żal mi tego skalara, widać że jest skarłowaciały, źle rozwinięty a to wszystko zasługa zbyt małego zbiornika. Ceramiczne ozdóbki i kolorowe kamyczki niech sobie kolega zostawi na pamiątkę, w naturalnej aranżacji nie powinno być tego typu badziewia.

 

Prawidłowe obsady:

 

1x bojownik

10x zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/razbora klinowa/neon innesa/miedzik obrzeżony/tęczanka wernera

6x otosek/kirysek pigmej

 

1+2x platka/g. pawie oczko

10x prystelka

6x kirysek pigmej

 

1+1x p. ramireza/proporczykowiec z kap lopez/szczupieńczyk karłowaty

10x zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/razbora klinowa/neon innesa/miedzik obrzeżony/tęczanka wernera

6x otosek

 

1+2x prętnik karłowaty

10x zwinnik jarzeniec/z. czerwonousty/bystrzyk czarny/b. ozdobny/b. barwny/razbora klinowa/neon innesa/miedzik obrzeżony/tęczanka wernera

6x otosek/kirysek pigmej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skalar, jedna brzanka różowa i jedna sumatrzańska, jedno gurami, 2 sumy(nie znam dokładnej nazwy), zbrojnik, glonojad syjamski, węgorek długonosy, piskorek. i jakaś żółta rybka (nie znam nazwy),

 

Te ryby powyżej powinieneś oddać :)

2 kirysy pstre i 2 spiżowe

i jakaś żółta rybka (nie znam nazwy) nie wiem co to więc się nie wypowiadam

Aby ożwić dałbym np z 10 neonów, 5 samców gupików, parkę Ramirez i 5 otosków :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę że w tym przypadku trzeba do tego podejść z głową i rozumem...

Ryby które już skarłowaciały powinny zostać bo co z nimi zrobić?Uśpić?

Nie wiem jak wygląda reszta ryb,ile były trzymane w tym zbiorniku,miesiąc,dwa....rok?

Do tego przypadku powinno się podejść troszkę inaczej i np.nie usuwać już tego skalarka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z znajomym który posiada 240l akwarium i przyjmie skalara, gurami, węgorka i piskorza w zamian ma mi dać kilka małych gupików i trochę roślin. Resztę ryb oddam do zaprzyjaźnionego sklepu zoologicznego. W sklepie powiedzieli mi, że mogę sobie za to wybrać trochę mniejszych ryb. Myślałem by wziąć ok 10 sztuk neonków i 5 kirysków pigmejskich. Oprócz tych rybek mogę coś jeszcze trzymać w akwarium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...