Skocz do zawartości

Problem z bojownikami ;/


mates321
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj rano zauważyłem samca bojownika w bardzo złym stanie. Miał postrzępione płetwy i strasznie nabrzmiały brzuch. Próbowałem go ratować jednak się nie udało i zdechł. Martwię się również o moje 3 samiczki. Posiadam białą(wyjątkowo nie chcę jej stracić), czerwoną i niebieską. Niebieska samica cały czas pokazuje poziome pasy związku z tym nie interesują ją tarło i nie ma tak nabrzmiałego brzucha jak dwie kolejne samice. Natomiast biała i czerwona samica mają nabrzmiałe brzuchy tak jak dzisiejszy samiec. Zauważyłem również ,że biała samica ma na 50% w swoim ciele ma ikrę, nie wiem jak jest z czerwoną samicą gdyż nie jest ona tak przeźroczysta . I moje pytanie brzmi : Czy nic się jej nie stanie jak nie mam samca który mógłby ją wytrzeć?? I czy ktoś mógłby mi powiedzieć dlaczego samiec zdechł?? Jeszcze chciałbym dodać że wczoraj rodziła mi samica gupika, jednak nie wyławiałem małych oraz w głównym akwa mam trochę podrośnięte małe, które maja około 1cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak ostatnio miałem lekko podwyższone azotany w akwarium, sprzedawca powiedział że są one na granicy. Polecił mi częstsze podmiany wody ,wiec robiłem je 2 razy w tygodniu. W sobotę robiłem jedną podmianę. A samiec zdechł w niedziele, więc sądzę że to raczej nie azotany. Wodę podmieniam około 1/3 akwa. Akwarium mam 50x30x30. Obsada to 3 samiczki bojownika, 6 neonków, 5 gupików, 1 kirysek (wiem że ma być ich min.6 lecz robie test gdyż ktoś im zjada oczy) 1 samiec p. ramireza i około 90 gupików narybku, które maja ok. 0,6 – 1,2 cm. Czytają wiele stron podejrzewam że może być to puchlica jednak nie jestem pewien .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...