Skocz do zawartości

Rosiczkarium


micuch11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam przedstawiam wam moje rosiczkarium.

:arrow: Podłoże: 1 cm wody

:arrow: Oświetlenie: lampka biurkowa

:arrow: Fauna: muszki owocówki (pokarm)

:arrow: Flora: 2 rosiczki

Na początku rosiczki stały na parapecie w kubkach nie były doświetlane ,a teraz je przełożyłem do akwarium 12 l i dodałem oświetlenie i rosną jak oszalałe.Może dokupię jeszcze muchołówkę , ale ją trzeba zimować.

 

Piszcie komentarze i oceniajcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Często używa się rosiczek i tym podobnym mięsożernych roślinek do paludariów. Wsadź jakieś korzenie dodaj inne gatunki rosiczek, dzbaneczników itd (sam tylko liznąłem kiedyś temat więc nie znam tych wszystkich gatunków; )). Na znanym portalu widziałem akwarium złożone z samych roślin wyżej wymienionych które imitowały podwodny krajobraz, piękna rzecz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dodam więcej bo one się jeszcze rozrosną i będą duże.Z korzeniami może coś wymyślę ale to muszą być kawałki bo całe mi się nie zmieszczą.Cytryna miała być żeby rozmnożyć muszki ale mi to coś nie wychodzi jak ktoś wie jak wyhodować muszki to niech napiszę , ale żeby one się wykluły a nie żebym musiał kupować na allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe ;D Już ci mówię jak robić muszki.

 

Akwaryści robią to tak, robisz papkę owocową, jabłka, banany, płatki owsiane rozmoczone mogą być. Dajesz papkę do butelki stawiasz w miejscu żeby były tam jakieś muszki. O tej porze roku to lipa bo przecież zimno jest i muszek nie ma. Ale pomijając to jak już muszki się zagnieżdżą składają one w papce jajka rodzą się z nich larwy i po okresie do tygodnia, dwóch masz pełno muszek owocówek. Potem z dozowaniem do akwarium jest tak: zaciemniasz dolną butelkę nastawiasz na górę drugą. Muszki z ciemnego przechodzą do jasnego. Zalewasz butelkę , rozbełtujesz muszki i wlewasz do akwarium

 

Akurat w Twoim przypadku to myślę że postawienie papki w danym miejscu rosiczkarium wystarczy. Jednak pojawia się teraz problem. Gdzie teraz znajdziesz muszki ?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się zbytnio ale nie można wysypać keramzyt, potem rozłożyć torf i posadzić je normalnie? Sam mówisz że się będą rozrastały, to luźno posadzone będą miały jeszcze więcej miejsca. Po za tym można posadzić inne torfowe rośliny, których w Polsce nie brakuje.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ej.. zawsze chciałem mieć takie bydle w akwarium które by mnie w nocy broniło przed komarami ^^

 

 

Tyle, że o ile mi wiadomo to Rosiczki podlewa się na spodeczek a ona z tego czerpie wodę. Jak całą "wypije" to robi się jej dzień wolnego i znowu wodę. Jak dasz torf do akwa i posadzisz je w nim to nie będzie możliwe takie podlewanie.

Właśnie, jak to rozwiążesz? ;] Czekam na zdj ;)

A, i ile czasu to światełko się świeci w ciągu doby?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Witam hoduje rośliny owadożerne od dobrych kilku lat. W swojej kolekcji mam 8 gatunków rosiczek, 3 muchołówek, 3 dzbaneczników, kapturnic, oraz wiele innych. Z tego co mi wiadomo to D. Capensis nie powinna być trzymana w terrarium. I po co jej tyle wody? Ten gatunek pochodzi z przylądka dobrej nadziei, czyli z Afryki. Po zdjęciach widzę po prawie braku rosy, że nie jest do końca szczęśliwa. Za duża wilgotność. Nie wiem ile tam masz, ale powyżej 80% szkodzi jej. Lepiej wsadź tam jakiegoś dzbanecznika. O muchołówkach nie ma nawet mowy. Lepiej hodować je na balkonie. Serdecznie pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...