Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Akwarium 54l problem

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
25 odpowiedzi w tym temacie

#21 Rafi200

Rafi200

Skazany na forum

• Użytkownik
  • 4695 postów

Napisano 10 styczeń 2012 - 22:20

A czy mech christmas tez jest spoko? Mam w tym akwarium posadzone 30 galązek. Całkiem nieźle rośnie

Jak rośnie to widać warunki są dla niego wystarczające. Podałem Ci najprostszy w hodowli bo myślałem że nie masz w ogóle mchu w akwarium.

Pozdrawiam.
22l - "Polskie Jezioro"

#22 Zielona Zabka

Zielona Zabka

Forumowicz

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 10 styczeń 2012 - 23:38

w niedziele kupiłem obsadę:
-5x danio różowe (2-3cm)
-2x molinezja złota (3-4cm) - co do płci nie jestem pewny
-2x molinezja dalmateńska (4-5)cm - parka
-2x kirysek panda (w planach dokupienie jeszcze 2 rybek tego gatunku)

Cała obsada do wymiany. Pewnie niektórzy będą się kłócić o pandy - te osoby nie wiedzą do jakich rozmiarów one rosną.

Jaka więc obsada była by optymalna?

Pandy ? Dalej jestem przekonana ze powinno być ich minimum 6.. Jeśli się zakłada akwarium to trzeba przemyśleć co i jak żeby nie było potem niespodzianek.. Jeżeli nie masz wystarczająco dużego akwarium mogłeś pandy zamienić na inne rybki.. pownieważ wolą one wieksze grono
''W czasie łowienia ryb
należy zachowywać najwyższą ostrożność..
..zwłaszcza gdy się jest rybą.''

#23 kubawaks

kubawaks

Świeżak

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 00:27

Pandy ? Dalej jestem przekonana ze powinno być ich minimum 6.. Jeśli się zakłada akwarium to trzeba przemyśleć co i jak żeby nie było potem niespodzianek.. Jeżeli nie masz wystarczająco dużego akwarium mogłeś pandy zamienić na inne rybki.. pownieważ wolą one wieksze grono

wiedziałem, że kirysków muszę kupić kilka. Na jakiejs stronie czytałem, że dla 5szt litraż >30. Oczywiście w planie jest dokupienie pand do przynajmniej 5 sztuk
Powiedziano mi, że pandy nie rosną duże dlatego je kupiłem. A reszta obsady na pewno do wymiany? No trudno... może jak zarobię kupię 200l+ i będę miał większy wybór w obsadzie...

#24 kubawaks

kubawaks

Świeżak

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 11 styczeń 2012 - 10:54

Moj problem polega na tym, że dzisiaj dwa danio oraz jeden kirysek "zaginęły w akcji". Po jednym danio oraz kirysku nie ma śladu, natomiast drugie padłe danio ma odgryzioną głowę. Mam pytanie? Czy molinezje mogły się przyczynić do zgonu rybek(zagonienie, zamordowanie)? czy może oskubały tylko trupy? A może coś nie tak z samym akwarium?

dzisiaj z kolejnego danio został ogonek... Jestescie pewni ze to na 100% nie jest robota molinezji?

#25 Zielona Zabka

Zielona Zabka

Forumowicz

• Użytkownik
  • 51 postów
  • LokalizacjaWielkopolska

Napisano 11 styczeń 2012 - 18:07

Moj problem polega na tym, że dzisiaj dwa danio oraz jeden kirysek "zaginęły w akcji". Po jednym danio oraz kirysku nie ma śladu, natomiast drugie padłe danio ma odgryzioną głowę. Mam pytanie? Czy molinezje mogły się przyczynić do zgonu rybek(zagonienie, zamordowanie)? czy może oskubały tylko trupy? A może coś nie tak z samym akwarium?

dzisiaj z kolejnego danio został ogonek... Jestescie pewni ze to na 100% nie jest robota molinezji?

A może poprostu oddziel danio i molinezje.. zobaczymy co bedzie się działo
''W czasie łowienia ryb
należy zachowywać najwyższą ostrożność..
..zwłaszcza gdy się jest rybą.''

#26 kubawaks

kubawaks

Świeżak

• Użytkownik
  • 23 postów

Napisano 13 styczeń 2012 - 14:29

troszkę zmieniłem wystrój:
Dołączona grafika[/URL][/img]

obsada tez się zmieniła. Urodziły się 3 male molinezje złote i oddałem te dalmatenskie ponieważ jedna terroryzowala reszte akwa. Dokupiłem też 10 krewetek RC.

Problem znikających rybek rozwiązany. Dziękuję za pomoc

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!