Skocz do zawartości

Akwarium 54l problem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Niedawno założyłem u dziewczyny akwarium 54l. Woda z roślinkami siedziała bez rybek prawie miesiąc.

 

wyposażenie:

-filtr aquael

-grzałka standardowa z termostatem (temp w akwa 24 C)

-napowietrzacz aquanetta z pompką HP 100

-podłoże - drobny żwir + piasek

 

w niedziele kupiłem obsadę:

-5x danio różowe (2-3cm)

-2x molinezja złota (3-4cm) - co do płci nie jestem pewny

-2x molinezja dalmateńska (4-5)cm - parka

-2x kirysek panda (w planach dokupienie jeszcze 2 rybek tego gatunku)

 

Moj problem polega na tym, że dzisiaj dwa danio oraz jeden kirysek "zaginęły w akcji". Po jednym danio oraz kirysku nie ma śladu, natomiast drugie padłe danio ma odgryzioną głowę. Mam pytanie? Czy molinezje mogły się przyczynić do zgonu rybek(zagonienie, zamordowanie)? czy może oskubały tylko trupy? A może coś nie tak z samym akwarium?

 

zdjęcie akwa (ten autobus jest tam tylko do czasu zakupu jakiegos ładnego tła) :)

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na molinezje troche za małe akwarium dania są ruchliwe i też potrzebują większego.

Na zdjęciu nie widać żeby był do filtra dołączony wężyk jak go nie było i nie było jakiegoś napowietrzacza to mogłu zginąć dlatego że nie było powietrza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kirysek jedenak się znalazł?

Myslałem o 4 pandach bo boje się przerybyć akwarium. Czy 6 bez problemu będzie funkcjonować w takim litrażu?

 

 

 

Witam

Niedawno założyłem u dziewczyny akwarium 54l. Woda z roślinkami siedziała bez rybek prawie miesiąc.

A czy wszystkie urządzenia działały przez ten miesiąc?

tak, grzałka nonstop, filtr z małymi przerwami, a nabąblacz zamontowałem w czwartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia z jakich przyczyn nastąpiła śmierć. Ale też jestem tego zdania że mogły odgryźć już po śmierci. A tak propo to kirysków powinno być około 6 :) i jako tło doradzam czarny brystol - akwarium nabierze wizualnej głębi :) Pozdrawiam :)

powietrze dostarcza napowietrzacz (centralna część akwarium, 3 plan) ktory chodzi nonstop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pojęcia z jakich przyczyn nastąpiła śmierć. Ale też jestem tego zdania że mogły odgryźć już po śmierci. A tak propo to kirysków powinno być około 6 :) i jako tło doradzam czarny brystol - akwarium nabierze wizualnej głębi :) Pozdrawiam :)

powietrze dostarcza napowietrzacz (centralna część akwarium, 3 plan) ktory chodzi nonstop

Napowietrzacz możesz wyłączyć i usunąć. Jest zbędnym urządzeniem w akwarium.Czy filtr chodził przez ten miesiąc jak akwarium startowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele kupiłem obsadę:

-5x danio różowe (2-3cm)

-2x molinezja złota (3-4cm) - co do płci nie jestem pewny

-2x molinezja dalmateńska (4-5)cm - parka

-2x kirysek panda (w planach dokupienie jeszcze 2 rybek tego gatunku)

Cała obsada do wymiany. Pewnie niektórzy będą się kłócić o pandy - te osoby nie wiedzą do jakich rozmiarów one rosną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele kupiłem obsadę:

-5x danio różowe (2-3cm)

-2x molinezja złota (3-4cm) - co do płci nie jestem pewny

-2x molinezja dalmateńska (4-5)cm - parka

-2x kirysek panda (w planach dokupienie jeszcze 2 rybek tego gatunku)

Cała obsada do wymiany. Pewnie niektórzy będą się kłócić o pandy - te osoby nie wiedzą do jakich rozmiarów one rosną.

Jaka więc obsada była by optymalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale musiał byś zapewnić im kryjówki. Jak dla mnie za mało roślin, mógłbyś coś dosadzić.

jestem studentem co wiąże się z ograniczonym budżetem:) Będę coś dokupował, ale po troszkę.

a co do samego wystroju to oczywiście będzie modyfikowany w miarę możliwości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale musiał byś zapewnić im kryjówki. Jak dla mnie za mało roślin, mógłbyś coś dosadzić.

jestem studentem co wiąże się z ograniczonym budżetem:) Będę coś dokupował, ale po troszkę.

a co do samego wystroju to oczywiście będzie modyfikowany w miarę możliwości

Dla krewetek najważniejszy jest mech. Możesz tanio, bardzo tanio kupić albo dostać z przycinki mech jawajski - najłatwiejszy w uprawie mech, rośnie przy minimalnych zapotrzebowaniach (oświetlenie, nawożenie itp.). Korzonka małego możesz znaleźć w rzece, strumyku, lesie a następnie spreparować i przywiązać do niego mech. Prosto i szybko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ale musiał byś zapewnić im kryjówki. Jak dla mnie za mało roślin, mógłbyś coś dosadzić.

jestem studentem co wiąże się z ograniczonym budżetem:) Będę coś dokupował, ale po troszkę.

a co do samego wystroju to oczywiście będzie modyfikowany w miarę możliwości

Dla krewetek najważniejszy jest mech. Możesz tanio, bardzo tanio kupić albo dostać z przycinki mech jawajski - najłatwiejszy w uprawie mech, rośnie przy minimalnych zapotrzebowaniach (oświetlenie, nawożenie itp.). Korzonka małego możesz znaleźć w rzece, strumyku, lesie a następnie spreparować i przywiązać do niego mech. Prosto i szybko.

 

Pozdrawiam.

 

A czy mech christmas tez jest spoko? Mam w tym akwarium posadzone 30 galązek. Całkiem nieźle rośnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w niedziele kupiłem obsadę:

-5x danio różowe (2-3cm)

-2x molinezja złota (3-4cm) - co do płci nie jestem pewny

-2x molinezja dalmateńska (4-5)cm - parka

-2x kirysek panda (w planach dokupienie jeszcze 2 rybek tego gatunku)

Cała obsada do wymiany. Pewnie niektórzy będą się kłócić o pandy - te osoby nie wiedzą do jakich rozmiarów one rosną.

Jaka więc obsada była by optymalna?

 

Pandy ? Dalej jestem przekonana ze powinno być ich minimum 6.. Jeśli się zakłada akwarium to trzeba przemyśleć co i jak żeby nie było potem niespodzianek.. Jeżeli nie masz wystarczająco dużego akwarium mogłeś pandy zamienić na inne rybki.. pownieważ wolą one wieksze grono

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pandy ? Dalej jestem przekonana ze powinno być ich minimum 6.. Jeśli się zakłada akwarium to trzeba przemyśleć co i jak żeby nie było potem niespodzianek.. Jeżeli nie masz wystarczająco dużego akwarium mogłeś pandy zamienić na inne rybki.. pownieważ wolą one wieksze grono

wiedziałem, że kirysków muszę kupić kilka. Na jakiejs stronie czytałem, że dla 5szt litraż >30. Oczywiście w planie jest dokupienie pand do przynajmniej 5 sztuk

Powiedziano mi, że pandy nie rosną duże dlatego je kupiłem. A reszta obsady na pewno do wymiany? No trudno... może jak zarobię kupię 200l+ i będę miał większy wybór w obsadzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, że dzisiaj dwa danio oraz jeden kirysek "zaginęły w akcji". Po jednym danio oraz kirysku nie ma śladu, natomiast drugie padłe danio ma odgryzioną głowę. Mam pytanie? Czy molinezje mogły się przyczynić do zgonu rybek(zagonienie, zamordowanie)? czy może oskubały tylko trupy? A może coś nie tak z samym akwarium?

dzisiaj z kolejnego danio został ogonek... Jestescie pewni ze to na 100% nie jest robota molinezji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj problem polega na tym, że dzisiaj dwa danio oraz jeden kirysek "zaginęły w akcji". Po jednym danio oraz kirysku nie ma śladu, natomiast drugie padłe danio ma odgryzioną głowę. Mam pytanie? Czy molinezje mogły się przyczynić do zgonu rybek(zagonienie, zamordowanie)? czy może oskubały tylko trupy? A może coś nie tak z samym akwarium?

dzisiaj z kolejnego danio został ogonek... Jestescie pewni ze to na 100% nie jest robota molinezji?

 

A może poprostu oddziel danio i molinezje.. zobaczymy co bedzie się działo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...