Skocz do zawartości

Pokrywa


Rekomendowane odpowiedzi

hym na razie to proponuje dociąć szybę położyć i położyć na górę akwarium na szybę świetlówkę i na jakiś czas zda to egzamin a będzie to jakieś rozwiązanie

 

Pisz poprawnie, nikt nie będzie po tobie błędów poprawiał , następny raz będzie ostrzeżenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że pokrywa ze sklejki zdałaby egzamin... Musiałbyś tylko pomyśleć o zabezpieczeniu przed wilgocią... Potrzebna byłaby sklejka, statecznik 2x 15W, 2 świetlówki 15W, przewody z oprawkami bryzgoszczelnymi... Możesz opierać się na tej konstrukcji http://www.bpl.vectranet.pl/~ziejek/akwa/przykrywa.html choć jak dla mnie ma ona kilka błędów i zmieniłbym co nieco :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem. Na razie przykryję jakimś szkłem, żeby rybki nie wyskoczyły, a potem kupię pokrywę. Rybki chyba przeżyja przez miesiąc bez światła, tylko gorzej z roślinkami...

Masz zamiar kupić taką gotową z ABS-u w której jest jedna świetlówka 15W? Jeśli tak to odpuść sobie bo przy takim oświetleniu nic nie urośnie :( Będzie się to wiązało z dodaniem świetlówki... Dlatego myślę, że jeśli zrobisz pokrywę domowym sposobem lepiej na tym wyjdziesz pod względem finansowym i pod względem przydatności samej pokrywy :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne bo jak tez przymierzam sie do kupna obudowy z ABS i moje akwa ma 100x40, cena to ok 145zł. W kpl 2 świetłówki po 30 Watt.

Weź jednak pod uwage to, że te świetlówki w większości przypadków są zwykłe i jeśli zależy ci na jakimś efekcie to trzeba będzie dalej inwestować...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe świetlówki też są dobre. Szczególnie te o barwie 6500K. Musi być przynajmniej 0,5 W/l. Przy większym świetle, można dorzucić bimbrownię i już efekty są. No chyba, że chce się mieć holendra z prawdziwego zdarzenia to tu już trzeba ostro pokombinować z oświetleniem. Jeśli chodzi o rośliny równie istotną sprawą jest podłoże i nawożenie. Nie tylko światłem rośliny żyją ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i światło nie jest tylko dla roślin, przy 6500 K ryby wyglądają bynajmniej marnie, przy 10000 K wygląda to nieporównywalnie lepiej. Oczywiście również przy 10000K rośliny rosną nieporównywalnie lepiej niż przy zwykłym daylight i oczywiście wyglądają lepiej. Więc jak już w coś inwestować to już porządnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Danielek001 oczywiście się z Tobą zgodzę, jednak chodziło mi tylko o to, że przy zwykłym oświetleniu też można coś osiągnąć. Zauważyłam na naszym forum tendencję do oszczędzania więc tak też nie będzie źle. Ponoć najlepszą kombinacją jest połączenie 10000K z 6500K :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Weź jednak pod uwage to, że te świetlówki w większości przypadków są zwykłe i jeśli zależy ci na jakimś efekcie to trzeba będzie dalej inwestować...

Zgadzam sie, że trzeba zakupic np power Glo czy Sun glo, ale czy robisz sam pokrywe czy kupujesz gotową i tak musisz je kupic. Stosowanie zwykłych swietlówek jest bez sensu. Miałem raczej na mysli, że w tej pokrywie jest gotowa instalacja pod takie świetlówki. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...