Skocz do zawartości

Oświetlenie i inne - Akwa 100l (Potrzebna Pomoc)


kolbus11
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Akwarium 100l

 

Dłg - 70 cm

Sz - 35 cm

Wys - 40 cm

 

Rośliny: Tył (Anubias 2 liście około 20 cm wysoki, Rogatek, vallisineria około 50 cm długa)

Przód ( 2 mniejsze anubiasy, przynajmniej na razie mniejsza vallisineria)

Podłoże: Tzw Żwirek Rzeczny

Filtr nie pamiętam jaki ale woda 24/h czyściutka, staram się podmieniać 1-2 w miesiącu oraz odmulać delikatnie dno, napowietrzanie akwarium jest 24/h.

 

Witam.

 

Chciałbym się dowiedzieć od bardziej doświadczonych osób czy w takim akwarium wystarczą 2x świetlówka 20W (dłg 60cm) jedna dająca światło białe przy przedniej szybie i druga niebieska na tylniej a może to za dużo ? oraz ile na dobe mniej więcej oświetlac akwarium (nie mam żadnych ,,folii odblaskowych" żeby zwiększyć światło. Wątpliwości nabrałem po tym jak dziś zauważyłem dziurawy liść anubiasa i białe części rogatka. Mam zamiar nawozić rośliny kulkami gliniano torfowymi, podobno dobre efekty są po ich stosowaniu. Prawda jest taka że mam większe doświadczenie z rybkami niż z roślinami a chcąc mieć fajne akwarium trzeba posiadać wiedzę na temat jednego i drugiego. Zastanawiam sie czy problem z tymi roślinami nie leży w tym że 3 dni temu dopiero je zasadziłem. Czytałem wiele tematów na tym forum zanim założyłem temat jednak nie znalazłem wystarczającej odpowiedzi, a tak przynajmniej do parametrów mojego akwarium. Wracając do anubiasa, ten liść się zregeneruje jak zapewnie dobre warunki czy już go obciąć ?

 

(Jeżeli to zły dział to bardzo przepraszam i proszę o przeniesienie do odpowiedniego, wyżej wymieniłem parę problemów i nie wiedziałem za bardzo gdzie to upchać wszystko)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...