Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

głośny filtr wew. Elite

• Zamknięty Temat jest zamknięty
11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Mejol

Mejol

Małomówny

• Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 luty 2009 - 01:56

Witam

Potrzebna pomoc

1 . Posiadam filtr Elite jet flo 75 - wszystko oki ale jest on dla mnie za głośny, czy koś z Was zna ten filtr i może powiedzieć coś o głośności ?? Może mój egzemplarz jest jakiś felerny:( Ewentualnie czy da się coś zrobić, żeby działał nie tak głośno, bo do sklepu pewnie nie da się go oddać skoro był juz używany.

2. Co myślicie o AQUAEL TURBO 350L - czy jest on głośny???

Jest to dla mnie dosć ważne, bo nie chce kupować trzeciego filtra z którego będę niezadowolony:(

pozdrawiam

Mejol
Obsada 63L: 1+1 Pielęgniczka Ramireza 12 Neon Innesa 4 x Razbora klinowa 2 x Neon Czarny 3 x Kirysek spiżowy 1 x Kirysek pręgooki

#2 jacekd72

jacekd72

Zbanowany

• Zbanowany
  • 398 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 21 luty 2009 - 04:37

pamiętaj !!!biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy ;) ;) ;) kup filtr kubełkowy ;) ;) ;)

#3 Mejol

Mejol

Małomówny

• Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 luty 2009 - 09:47

pamiętaj !!!biednych ludzi nie stać na tanie rzeczy ;) ;) ;) kup filtr kubełkowy ;) ;) ;)

ale ja mam baniak 63L
Obsada 63L: 1+1 Pielęgniczka Ramireza 12 Neon Innesa 4 x Razbora klinowa 2 x Neon Czarny 3 x Kirysek spiżowy 1 x Kirysek pręgooki

#4 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 luty 2009 - 10:30

Głośny do dlatego ze taka firma, szkoda że nie słyszałeś jak ich napowietrzacz chodzi ;) wtedy byś się załamał. Kup albo eheima wewnetrznego, ewentualnie ferplast ich nie usłyszysz. Najlepszym rozwiązaniem byłby kubełek np. tetra 600
Nie udzielam pomocy na PW, chcesz porady pisz na forum.

Akwarystą trzeba się urodzić - akwarium może mieć każdy.

#5 adamb

adamb

Forumowicz

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 21 luty 2009 - 10:39

ja mam filtr zewnętrzny elitte i nie narzekam filtracja też super to chyba zależy kto na jaki model trafi
Nowe 250 :)

#6 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 luty 2009 - 10:42

Widocznie nie słyszałeś pracy dobrych filtrów, a przy 100l żaden wewnętrzny nie zapewni dobrej filtracji, więc i u ciebie nie jest dobra.

#7 Mejol

Mejol

Małomówny

• Użytkownik
  • 46 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 21 luty 2009 - 11:27

coś mi się wydaję, że czeka mnie zakup nowego filtra. (do 3 razy sztuka:)
a jak wygląda sprawa wymiany filtra na nowy w akwa w którym są już ryby ??

#8 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 21 luty 2009 - 11:35

Włożysz mowy a ten stary niech zostanie jeszcze przez tydzień dwa, oba muszą być włączone.

Do 3 razy sztuka- i tu jest dowód na słuszność zasady - "nie stać mnie na kupowanie byle czego."

#9 korozja

korozja

Swojak

• Użytkownik
  • 477 postów
  • LokalizacjaGdańsk

Napisano 21 luty 2009 - 12:45

ja mam 50 z tej serii i faktycznie irytuje mnie jego głosność. zastanawiam sie też poważnie nad zmianą, ale do 25 litrów nie kupie przecież kubełkowego :/
25 litrów
1 bojownik (czerwono niebieski, crowntail)
krewetki yellow (na razie 1 szt, będzie więcej)
Moja Galeria

#10 pyszu18

pyszu18

Tubylec

• Użytkownik
  • 398 postów
  • LokalizacjaMalbork

Napisano 22 luty 2009 - 00:07

ja mam u siebie filtr tetra 600 w moich 54 l i jestem baaardzo zadowolony. nic nie slychac go, tyle ze deszczownia troche halasuje, ale przeciez mozna ustawic tak, zeby nie halasowala. :)) mialem wczesniej aqua-szut turbo 550(wewnetrzny) i byl cichutki ;]
have a nice day!

#11 adamb

adamb

Forumowicz

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 22 luty 2009 - 09:57

Widocznie nie słyszałeś pracy dobrych filtrów, a przy 100l żaden wewnętrzny nie zapewni dobrej filtracji, więc i u ciebie nie jest dobra.

sprostowanie ja mam filtr zewnętrzny 4 poziomy filtracji +uv wiec nie mów że nie mam dobrej filtracji woda kryształ a parametry wody tez są ok ,wewnętrznych filtrów tej firmy nie słyszałem .
Nowe 250 :)

#12 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 22 luty 2009 - 11:18

sprostowanie ja mam filtr zewnętrzny 4 poziomy filtracji +uv wiec nie mów że nie mam dobrej filtracji woda kryształ a parametry wody tez są ok ,wewnętrznych filtrów tej firmy nie słyszałem .

No sory źle przeczytałem, myślałem że chodzi o wewnętrzny, a to inna sprawa. Więc sprostuje, nie wiem jak jest on głośny, ale filtruje na pewno dobrze.

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!