Forum akwarystyczne - Super Akwarium korzysta z plików cookie ("ciasteczka"). Przeczytaj tę stronę Polityka prywatności dla uzyskania szczegółów. Czy wyrażasz na to zgodę:    Wyrażam zgodę
Wyrażam zgodę

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kilka pytań nowicjusza :F

• Zaloguj się, aby dodać odpowiedź
30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Cado

Cado

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 luty 2009 - 13:14

Witam, jestem raczej nowicjuszem w sprawie akwarystyki.
Wczoraj zakupiłem Starter Pack Cayman 40 Classic, w którego skład wchodzą:
-akwarium Cayman 21l
-pokrywa Cayman z jarzeniówką 8w
-filtr Blucompact
-żwirek naturalny
-termometr Ferplast
Oprócz tego nabyłem:
-grzałkę Elite 50w
-10 neonków :P

I mam do Was takie pytania:
-co zrobić, żeby woda nie mętniała?
-jaki kupić uzdatniacz / coś w tym rodzaju?
-dlaczego moje ryby chowają się po kątach, jakby nie czuły się dobrze? :\

Bardzo dziękuję za wszelką pomoc.

@Kirysek
Dzięki, ale co do tej wody, ona była odstana, tzn. nie było w niej chloru, to woda ze źródła górskiego.
Czy na pewno nic nie kupować do uzdatniania wody?

#2 Grzesiek

Grzesiek

Człowiek - Ryba

• Użytkownik
  • 2495 postów
  • LokalizacjaChorzów

Napisano 15 luty 2009 - 13:16

ryby chowają się po kątach bo akwarium jest niedojrzałe. jak długo woda w akwarium stała filtrowana i ogrzewana zanim wpuściłeś ryby? 3 tygodnie to optymalny czas. nie zdziw sie jak ci zdechną... a woda mętna, cóż zawsze tak jest, po paru dniach to ustanie. musi dojrzeć filtr i woda... żadnej chemii nie lej, wbrew pozorom bardziej szkodzi niż pomaga.

#3 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 luty 2009 - 14:13

Przeczytaj parę wątków o dojrzewaniu zbiornika , odstana woda , to nie to samo co dojrzałe akwarium. Akwarium ogółem spoko, ferplast robi dobre produkty. teraz jedż zaopatrz się w testy wody na pH , GH, NO2, NO3 i zbadaj wodę i podaj nam wyniki oczywiście testy kropelkowe dobrych firm JBL, sera itp , żadnych pasków nie kupuj. Twoje ryby niedługo zaczną zdychać, więc się posłuchaj rad doświadczonych akwarystów, a nie od razu podważasz ich zdanie.
Nie udzielam pomocy na PW, chcesz porady pisz na forum.

Akwarystą trzeba się urodzić - akwarium może mieć każdy.

#4 jacekd72

jacekd72

Zbanowany

• Zbanowany
  • 398 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 15 luty 2009 - 14:30

cado uzupełnij profil ;) pytanko ile zapłaciłeś za ten zestaw???z testami się wstrzymaj ;) danielek ma rację lecz testy to wydatek 100-200zł więc dużo czytaj i pytaj zanim coś zrobisz ;) no i cierpliwości ;)

#5 yodaniel17

yodaniel17

Swojak

• Użytkownik
  • 509 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2009 - 14:33

cado uzupełnij profil ;) ;) ;) pytanko ile zapłaciłeś za ten zestaw???z testami się wstrzymaj ;) danielek ma rację lecz testy to wydatek 100-200zł więc dużo czytaj i pytaj zanim coś zrobisz ;) ;) ;) no i cierpliwości ;) ;) ;)

Ja bym jednak się nie wstrzymywał.. Testy to podstawa. :)
Dołączona grafika

#6 Cado

Cado

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 luty 2009 - 14:33

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, Danielek, ja na razie testów nie zakupię, bo kasy brak, za zestaw zapłaciłem jakieś 300~zł, bo miałem 25% rabatu. Zarzucicie jakimiś linkami do poradników? Nie podważam niczyich rad, tylko pytam.

@Down
Ale to akwarium jest dobre, markowe, w sam raz dla takiego zielonego jak ja.
Zaraz jadę do sklepu, kupić uzdatniacz do wody. W akwarium mam dużą, ceramiczną ozdobę, której nie wywalę, bo za nią zabuliłem, a nie szkodzi ona rybom, i 3 sztuczne roślinki, chcę kupić jakieś naturalne. Jak znajdę kabel do telefonu, to dam zdjęcie.

#7 jacekd72

jacekd72

Zbanowany

• Zbanowany
  • 398 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 15 luty 2009 - 14:40

cado uzupełnij profil ;) pytanko ile zapłaciłeś za ten zestaw???z testami się wstrzymaj ;) danielek ma rację lecz testy to wydatek 100-200zł więc dużo czytaj i pytaj zanim coś zrobisz ;) no i cierpliwości ;)

Ja bym jednak się nie wstrzymywał.. Testy to podstawa. :)

jak będzie robił wszystko jak należy i systematycznie to testy są tylko dodatkiem ułatwiającym życie ;) cado za 300zł można kupić coś więcej niż 21l :( może to oddaj i dobrze się rozejrzyj,popytaj ;)

#8 yodaniel17

yodaniel17

Swojak

• Użytkownik
  • 509 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2009 - 14:41

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc, Danielek, ja na razie testów nie zakupię, bo kasy brak, za zestaw zapłaciłem jakieś 300~zł, bo miałem 25% rabatu. Zarzucicie jakimiś linkami do poradników? Nie podważam niczyich rad, tylko pytam.

Strasznie drogo!.. za tyle to 112l spokojnie.
Dołączona grafika

#9 Cado

Cado

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 luty 2009 - 14:45

Już nie da się go oddać, wiec na przyszłość będę się Was pytać, zanim cos kupię :P
Ale kiedyś kuzyn mój kupił akwarium 60l na allegro, i mu przysłali rozbite, że niby w transporcie się uszkodzilo... Dlatego nie mam zaufania do takich.

#10 jacekd72

jacekd72

Zbanowany

• Zbanowany
  • 398 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 15 luty 2009 - 14:50

Już nie da się go oddać, wiec na przyszłość będę się Was pytać, zanim cos kupię :P
Ale kiedyś kuzyn mój kupił akwarium 60l na allegro, i mu przysłali rozbite, że niby w transporcie się uszkodzilo... Dlatego nie mam zaufania do takich.

uzupełnij profil ;) i jak się nie da dwa dni temu kupiłeś i się nie da a gdzie prawa konsumenckie ;)

#11 mei

mei

Nie przegadasz

• Użytkownik
  • 1675 postów

Napisano 15 luty 2009 - 15:01

i jak się nie da dwa dni temu kupiłeś i się nie da a gdzie prawa konsumenckie ;) ;) ;)

Według polskiego prawa konsumenckiego, klient ma prawo oddać do reklamacji sprzęt wadliwy, przez 2 lata od zakupu w ramach niezgodności towaru z umową. Natomiast to czy sklep przyjmie pełnowartościowy towar bo klient się np. rozmyślił, to jest to prywatna decyzja takiego sklepu. Prawo nie nakłada takiego obowiązku sklepom, aby przyjmowały zwroty :)

#12 Cado

Cado

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 luty 2009 - 15:39

Właśnie, a w tym sklepie nie ma takowej opcji. Pozatym, akwa mi się podoba :D
@wrzucam zdjęcie akwarium:
Dołączona grafika
Słaba jakość, bo komórka do d*py.

#13 jacekd72

jacekd72

Zbanowany

• Zbanowany
  • 398 postów
  • Lokalizacjawrocław

Napisano 15 luty 2009 - 16:31

a czy coś żywego jest w tym akwa oprócz rybek???chodzi mi o rośliny???

#14 yodaniel17

yodaniel17

Swojak

• Użytkownik
  • 509 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2009 - 16:36

Chyba nie za bardzo.. Cado kup żywe rośliny i wywal ten "zamek" widziałeś kiedyś coś takiego w jakiejś rzecze? Wsadź korzeń.. Jakiegoś kokosa!
Dołączona grafika

#15 Maja_dm

Maja_dm

Uzależniony

• Użytkownik
  • 2384 postów
  • LokalizacjaBiałystok

Napisano 15 luty 2009 - 16:40

Chyba nie za bardzo.. Cado kup żywe rośliny i wywal ten "zamek" widziałeś kiedyś coś takiego w jakiejś rzecze? Wsadź korzeń.. Jakiegoś kokosa!

Sory za OT ,ale czy Ty kiedyś widziałeś wydrążonego kokosa w rzece ???
Nie udzielam pomocy na PW, chcesz porady pisz na forum.

Akwarystą trzeba się urodzić - akwarium może mieć każdy.

#16 yodaniel17

yodaniel17

Swojak

• Użytkownik
  • 509 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2009 - 16:43

Właśnie jak pisałem ten post to sobie pomyślałem o tym kokosie. Ale kokos wygląda jakoś tak naturalnie i nie jest on z żadnej ceramiki.
Dołączona grafika

#17 adamb

adamb

Forumowicz

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 15 luty 2009 - 17:24

nie podoba mi się ta plastikolandja zero życia w tym akwa widzę że długa droga przed tobą i to już nie kwestia gustu tylko akwarystyka polega na imitowaniu prawdziwego środowiska rybek wiec przemyśl swoje postępowanie i nie wykręcaj się słowami że zapłaciłeś za to kasę :twisted: ;)
Nowe 250 :)

#18 Cado

Cado

Małomówny

• Użytkownik
  • 25 postów
  • LokalizacjaKraków

Napisano 15 luty 2009 - 19:10

No więc, zakupiłem uzdatniacz do wody akwariowej TetraAquasafe, wywaliłem sztuczne rośliny i wsadziłem w żwirek moczarki. Na razie woda jest mętna, więc jak się przefiltruje, to zrobię zdjęcie i wstawię.

#19 yodaniel17

yodaniel17

Swojak

• Użytkownik
  • 509 postów
  • LokalizacjaWarszawa

Napisano 15 luty 2009 - 19:22

No krok po kroku i Akwa będzie ładnie a nie jak disneyland. Brawa! 8-)
Dołączona grafika

#20 adamb

adamb

Forumowicz

• Użytkownik
  • 68 postów

Napisano 15 luty 2009 - 19:44

no widzę że idziesz w dobrą stronę a co do kokosu w wodzie to niektóre rybki pochodzą z krajów tropikalnych wiec jest to możliwe (oczywiście nie wydrążone ale to jest szczegół ) :D ;)
Nowe 250 :)

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Chcesz korzystać ze wszystkich funkcji forum? Zarejestruj się. To zajmie tylko chwilę!