Skocz do zawartości

Kto obgryza ogony Gupikom?


Ciumpek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czemu on tylko samcom obgryza a samiczką nie?

 

EDIT:

 

Czyli mam rozumieć, że w sklepach zoologicznych żle trzymają rybki? Uuuu, to nie dobrze :( To co Twoim zdaniem powinnam zrobić?

 

mod: używaj opcji edycji postów. Pisanie postu pod swoim postem jest zabronione...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 litrów.

a teraz dlaczego nie w kuli:

rybki patrząc cały czas przez zakrzywione ścianki tracą wzrok.

w kuli prócz tego mogą występować też psychiczne odchyły.

bojownik bardzo łatwo się przeziębia gdy nie ma pokrywy (pobiera tlen prosto z powierzchni), co prowadzi najczęściej do śmierci.

bojownik jest rybką ciepłolubną i potrzebuje grzałki którą trudno zamontować w kuli.

bojownik potrzebuje filtra tak jak każda rybka, ponieważ filtr neutralizuje szkodliwe substancje powstające podczas wydalania. (mylisz filtr z napowietrzaczem. prawdopodobnie dlatego że obecnie większość filtrów ma dodatkowo opcję napowietrzania, ale bynajmniej nie jest to jego jedyna i najważniejsza funkcja)

jedyne czego bojownik nie potrzebuje to napowietrzacz.

 

jak myślisz dlaczego patrząc na bojowniki w sklepie w kulkach lub w kubeczkach, na 10 sztuk co najmniej 2 są martwe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jestem nowa nie tylko na forum, ale i dopiero co założyłam swoje akwarium. Więc mylę się co do wielu spraw, no ale jak to się mówi "człowiek uczy się na błędach". Dzięki wielkie za wskazówki. Szczerze mówiąc nie zauważyłam aby bojownik podgryzał im ogonki. A może tak być, że to między sobą samce poobgryzały sobie ogonki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup mu akwarium minimum 10l

niech tam sobie mieszka

grrrr minimum dla 1 bojka to 25l !!!

a poza tym gdy się kupuje rybkę, zwłaszcza o agresywnym usposobieniu jak bojek trzeba dobrze dobrać mu obsadę, gupiki robią mu konkurencję swoimi kolorami, działają na niego jak płachta na byka, dlatego je podgryza!

choć znam osoby które trzymają bojka z gupikami i jest ok, ale to trzeba mieć szczęście! i drugie akwarium żeby w razie czego bojownika przenieść!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie akwarium 35 l i dokóp jeszcze jednego będzie ok.

Po co wprowadzasz innych użytkownikow w bład? Jak nie masz nic madrego do przekazania to lepiej nic nie pisz.

W akwarium 35 litrow moga pływać 2 bojowniki ale musi to być odmiana o nazwie ŁAGODNY lub BEZBRONNY! W żadnym wypadku syjamski (wspaniały).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w każdym razie byłbym ostrożny jeśli chodzi o łączenie 2 samców...

 

Spróbuj najpierw przyłożyć do słoika w którym go przyniesiesz lub do akwarium lusterko :):) jesli bedzie nerwowy (nastrosza pokrywy skrzelowe) to lepiej nie wpuszczac 2 samca... jeśli one się biją to tak długo aż jeden zginie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...